Connect with Us

Tirana pa drita dy ditët në vijim/ Ja zonat që preken

Sociale

Tirana pa drita dy ditët në vijim/ Ja zonat që preken

Publikuar

-

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar të tjera ndërprerje të energjisë elektrike në Tiranë përgjatë dy ditëve të ardhëshme.

Ndërprerja do të vijë për shkak të punimeve për rikonstruksionin e kabinave ndërkohë që oraret dhe zonat janë si më poshtë:

Njoftim për abonentët Tiranë

20 Nëntor

09:00-15:00

Pjesërisht rrugët: “Mine Peza”,  “Rruga Fortuzi”, “Vath Koreshi”, “Mihal Grameno”

LEXO EDHE:  Aksion i madh në Tiranë/Drogë dhe të arrestuar (Video-Emrat)

09:00-10:00

Pjesërisht rruga “Gjin Bue Shpata”,  pranë Drejtorisë së Tatimeve Tiranë

10:30-11:30

Pjesërisht rrugët: “Margarita Tutulani”,  “Zef Jubani” pjeserisht.

12:00-13:00

Pjesërisht rrugët: “Komuna e Parisit”,  “Sulejman Delvina” pranë Stadiumit “Selman Stërmasit”

21 Nëntor

09:00-15:00

Pjesërisht rruga “Tefta Tashko Koco”, pranë sheshit “Avni Rustemi”, “Mine Peza”/CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Lajm i hidhur/ Humb jetën pedagogu i njohur nga koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Lajm i hidhur/ Humb jetën pedagogu i njohur nga koronavirusi

Koronavirusi i ka marrë jetën pedagogut të njohur të inxhinierisë Klement Qerimi.

Lajmin e bëjnë të ditur miqtë e tij në rrjetet sociale, të cilët tregojnë se gjendja e tij shëndetësore ishte përshkallëzuar dhe ishte intubuar.

Mbrëmjen e djeshme ai fatkeqësisht ka humbur betejën me virusin e padukshëm. Pedagogu 47 vjeçar la pas dy fëmijë. Ai jepte mësim në Universitetin e Politeknikut, në degën e inxhinierisë.Gjithashtu Klement Qerimi ishte edhe pastor. 47-vjeçari humbi banesën dhe shikimin gjatë tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Në atë kohë ai i bëri apel qeverisë që ta ndihmonte, pasi nuk mund t’i përballonte shpenzimet.

LEXO EDHE:  Tiranë/ Ambientalistët: Basha favore klienteliste për biznesin e ndërtimit, harroi premtimet për mjedisin

LEXO EDHE:  Vijojnë kontrollet e befasishme nga Drejtoria e Policisë Tiranë, dy të arrestuar

Miqtë e cilësojnë si një person të gatshëm për të ndihmuar çdokënd, të pakursyer për të mësuar me dijen e tij si profesor inxhinierie ose për të ndihmuar këdo në nevoja të ndryshme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Merret vendimi/ Ja kur do të hapet kufiri me Greqinë, kushtet për udhëtarët

Publikuar

-

Nga

Merret vendimi/ Ja kur do të hapet kufiri me Greqinë, kushtet për udhëtarët

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis, ka njoftuar sot për datën kur do të hapet kufiri me shtetin fqinj.

Pas takimit të zhvilluar me kreun e Komitetit të Sëmundjeve Infektive, Sotiris Tsiodras, Mitsotakis ka vendosur që kufiri të hapet më 17 gusht.

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se kushdo që dëshiron të hyjë në shtetin fqinj e ka të detyrueshme të kryejë testin (PCR) për Covid-19 72 orë para kalimit të kufirit.Vendimi vlen për shtetet si Suedia, Republika Çeke, Belgjika, Spanja dhe Hollanda, ndërsa në kufijtë tokësorë përfshihet edhe Shqipëria.

LEXO EDHE:  “Hape krahun dhe njoftoni ambulancën”/ Kapet në Tiranë i “pabinduri” që ishte kthyer prej dy ditësh nga Italia

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Tiranë/ Përplasen dy automjete, mes të lënduarve edhe një foshnje

Qeveria greke detyron të kryejnë testin çdo person, madje edhe shtetasit grekë që duan të shkojnë në vendin e tyre. Ndërkohë, raportohet se në doganën e Kakavijës do të lejohen të futen deri në 750 persona në ditë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Nuk respektuan masat anti-Covid/ Gjobiten tre persona në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID – 19.

Evidentohen tre raste të shkeljes së protokolleve të sigurisë.

Ndëshkohen me nga 3.000.000 lekë gjobë dy shtetas dhe me 1.000.000 lekë një tjetër, pasi u konstatuan duke ushtruar aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 1, në vijim të kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, kanë konstatuar dy ambiente në të cilët ushtrohej aktivitet në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos respektuar protokollet e sigurisë.Shërbimet e Policisë u kanë vendosur pronarëve të subjekteve, shtetasve A. C. dhe E. S., masën administrative 3.000.000 lekë secilit.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Tiranë/ Përplasen dy automjete, mes të lënduarve edhe një foshnje

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Tiranë/ Përplasen dy automjete, mes të lënduarve edhe një foshnje

Gjithashtu, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5 i kanë vendosur masën administrative 1.000.000 lekë, shtetasit S. L., pronar i një restoranti, pasi u konstatua duke zhvilluar ceremoni festive duke mos respektuar protokollet e sigurisë.

Policia e Tiranës apelon për të gjithë pronarët/administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE