Connect with Us

PD merr pjesë në tryezën e “Zgjedhores”/ Mbledhja zhvillohet me dyer të mbyllura

Politikë

PD merr pjesë në tryezën e “Zgjedhores”/ Mbledhja zhvillohet me dyer të mbyllura

Publikuar

-

Prej orës 10:00 po zhvillohet tryeza e organizuar nga OSBE për Reformën Zgjedhore.

Mësohet se edhe sot, ashtu si herën e kaluar, Partia Demokratike ka pranuar që të marrë pjesë në tryezë, ndërsa përfaqësuesi është, Ivi Kaso.

Mësohet se në mbledhje po diskutohet për gjetjet dhe rekomandimet kryesore mbi rregullimet e financimeve të partive politike dhe fushatës zgjedhore në Shqipëri. Tryeza po zhvillohet me dyer të mbyllura./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Rama vlerëson Luljeta Bozon/ Nuk përmbahet Paloka: “E rrëmbeu për ta bërë pjesë të shfaqjes së tij”

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama, ka pritur sot në zyrën e tij, inxhinieren Luljeta Bozo.

Rama i kërkoi ndihmë Bozdos për fazën e ekspertimit të godinave të cilat janë dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka i cili e quan një show të qeverisë.

Prape shoë e asgje tjeter…Vetem se vuri re qe ing . Luljeta Bozo u be figure e pelqyeshme ne media, “e rrembeu” per ta bere pjese te shfaqjes se tij boshe . Ka me qindra inxhiniere e profesioniste e Luljeta eshte vetem njera prej tyre qe jo vetem nuk jane vleresuar, por dhe jane perbuzur e poshteruar, nga nje njeri qe spaletat ja ka vene krimineleve dhe ordinereve .”, shkruan Paloka në reagimin e plotë./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Këshilli i Ministrave merr vendimin/ Pezullohet nga detyra Arben Malaj

Publikuar

-

Nga

Pezullohet nga detyra, Arben Malaj, anëtar i Këshillit Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë.

Mësohet se Malaj është pezulluar me vendim të Këshillit të Ministrave.

Vijon…

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama thërret në zyrë inxhinieren Bozdo/ Kryeministri i kërkon ndihmë: Do ishte shumë pozitive

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në zyrën e tij, inxhinieren Luljeta Bozo.

Rama i kërkoi ndihmë Bozdos për fazën e ekspertimit të godinave të cilat janë dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Ajo që unë doja në fakt tju kërkoja meqë janë angazhuar, mendoj që do ishte shumë pozitive nëse ju do të na ofronit ndihmë. Po bëjmë një paketë të thjeshtë standardesh të riparimit. Ne duam që ti supervizionojmë vetë në ato raste kur kompanitë do të marrin përsipër që t’i riparojnë vetë, gjithsesi ne do ti’ supervizionojmë vetë. Nëse ju do të na ndihmonit në këtë proces jeni një burim sigurie më shumë për njerëzit”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  Prokurori i batakut të lobimit rus/ Si u përfshi Ervin Karanxha në skandal

LEXO EDHE:  Prokurori i batakut të lobimit rus/ Si u përfshi Ervin Karanxha në skandal

“Tani fillon kjo ekspertiza, unë këtu e kam merakun sepse nuk ka mundësi një grup t’i mbulojë të gjitha. Një rast konkret, shkon i huaji thotë godina s’ka gjë. Vete njësia vendore me specialistët që ka dhe i vë shiritin”, tha Bozdo./CNA.al

LEXO TE PLOTE