Connect with Us

Nga Spartak Ngjela/ Pse bën Meta si i çakallosur

Politikë

Nga Spartak Ngjela/ Pse bën Meta si i çakallosur

Publikuar

-

Deklarata tronditëse e ish-këshilltarit të Trump/ Ngjela: Historia e tradhëtisë shqiptare po përsërit vetveten

Komedia Meta vijon…

Meta sot kërkoi ndihmë nga Basha për të marrë armët.

Basha sigurisht që tallet me të, sepse situata e tyre është shumë e rëndë. Kurse Basha ka hallin e tij.

Basha mezi po i rregullon yneret e tij në Amerikë, kurse Meta kërkon luftë me Amerikën dhe Bashkimin Europian!!!

Basha e di mirë çdo të thotë kjo luftë, se e provoi me mbledhjen e molotovëve në protestën e fundit.

Po Meta, a e di këtë?

Meta, në fakt, është në situatën kur nuk kupton dot asgjë.

Kërcënon diplomatët, shpif, dhe me mendjelehtësi mendon se kanceleritë e mëdha perëndimore mund të “tremben”.

Dhe ka filluar të flasë për sovranitetin. Si Enver Hoxha, kur i rrezikohej karrigia.

LEXO EDHE:  Foto-Basha zhvishet direkt pas shkrirjes/Kapet me brekë në krahë të Aurelës në Golem

Por nuk ka asnjë shqiptar që ta përkrahe, me përjashtim të atyre që ka pranë dhe i paguan.

Në fakt, është i trembur, dhe nën klithma frike po kërkon sovranitet për të garantuar pronat dhe paratë e tija.

Këtë sigurisht që e kuptojnë të gjithë shqiptarët, prandaj po e neverisin.

Kurse Uashingtoni sigurisht që qesh me të, se e di madje edhe ku i ka depozitat e parave.

Por, tani që Ilir Meta po bën si i çakallosur, a do ta denoncojë Uashingtoni që edhe shqiptarët t’i dinë bëmat e tij korruptive?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Hallall t’i keni sharjet dhe akuzat/ Topollaj: Nga sot të gjithë bashkë për hapjen e listave

Publikuar

-

Nga

Hallall t'i keni sharjet dhe akuzat/ Topollaj: Nga sot të gjithë bashkë për hapjen e listave

Numri 2 i Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj ka vendosur që kërkesën për hapjen e listave ta komentojë vetëm me një fjali të shkruar, por duke sjellë në vëmendje edhe debatin e një jave më parë me Fatbardh Kadillin në studion televizive të “News24”.

“Jua kemi bërë hallall debatet, akuzat dhe sharjet, mjafton që nga sot jemi të gjithë bashkë për hapjen e listave”, shkruan  Topollaj.Në debatin në “Real Story”,  Topollaj shprehej se ishte i vetmi që pati fatin të ketë një të PD-së përballë për listat e hapura, ndërsa Kadilli e akuzonte se po i hiqte nga fyti litarin Ramës.

LEXO EDHE:  Përplasja/Ja treshja që rrezikon Ilir Metën në LSI

LEXO EDHE:  Përplasja/Ja treshja që rrezikon Ilir Metën në LSI

Kadilli më tej thotë në video se është Edi Rama ai që po çon vendin në përplasje me metodat që zgjedh për të ndryshuar sistemin sic do vetë, ndërsa Topollaj deklaron se PD ka marrë monopolin e bën rregullat, edhe pse është jashtë parlamentit. /CNA.al 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Listat e hapura dhe koalicionet, të pamundura”/ Deputetja: Votuesi do të ngatërrohet

Publikuar

-

Nga

“Listat e hapura dhe koalicionet, të pamundura”/ Deputetja: Votuesi do të ngatërrohet

Deputetja socialiste, Klotilda Ferrati, është shprehur në emisionin “Kapital” në Vizion Plus se listat e hapura nuk shkojnë dot me koalicione parazgjedhore sipas formatit aktual. Sipas saj, votuesi bëhet konfuz dhe procesi nuk është i menaxhueshëm.

“Listat e hapura nuk shkojnë dot në koalicione parazgjedhore sipas formatit që kemi sot, pasi kemi shumë parti dhe shumë lista subjektesh partiake, të cilat nuk i jepen individit si votues me emra kandidatësh, sepse votohet subjekti. Bëhen listat të gjata. Bëhet proces i pamenaxhueshëm, por votuesi edhe ngatërrohet në mënyrë se si voton.”LEXO EDHE:  Ekskluzive-Koço Kokëdhima fillon luftën ndaj Ramës/ Shkon tek Ilir Meta në Gjirin e Lalzit

Komenti i deputetes, vjen pak orë pasi Lulzim Basha bëri kërkesë për hapjen e listave 100 %. /CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Andi Përmeti mesazh miqve demokratë/ Nëse doni të rrëzoni Ramën, festoni pak dhe punoni shumë

Publikuar

-

Nga

Andi Përmeti mesazh miqve demokratë/ Nëse doni të rrëzoni Ramën, festoni pak dhe punoni shumë

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, përmes një reagimi në rrjetet sociale mbyl shkrimin e tij me fjalët, “Faleminderit që na u bashkuat në kauzën për lista të hapura”. Por, për të shkuar deri tek fundi i shkrimit, Përmeti liston një sërë festimesh të nxituara të demokratëve, ndërsa ilustron listën e “fitoreve” me foton e një fushe shahu.

“Nje kujtese per miqte e mi demokrate qe sot po festojne kerkesen e mirepritur te Bashes per lista te hapura si nje shah mat qe Basha i beri gjithkujt qe ka bere beteje per lista te hapura. Mos harroni:– Festuat rrezimin e Rames me 16 shkurt dhe me pas festuat rrezimin e Rames mbas cdo proteste.
– Festuat anulimin e zgjedhjeve te 30 qershorit dhe me pas festuat bllokimin e zgjedhjeve te 30 qershorit
– Festuat fitoren me 85% te bashkive ne 30 qershor dhe me pas festuat fitoren e bashkive ne zgjedhjet e 13 tetorit.
– Festuat betimin e Bashes qe nuk ulej ne tryeze diskutimi me maxhorances pa futur Gjiknurin ne burg dhe me pas festuat uljen e Bashes ne tryeze me Gjiknurin.
– Festuat fitoren e Bashes ne sondazhin e nje medie qe hoqi sondazhin dhe me pas festuat kur drejtuesit e PD deklaronin ne cdo media qe Rama del parti e pare.
– Festuat thirrjen nderkombetare per te mos ndryshuar 5 qershorin dhe me pas festuat thirrjen e Bashes per te ndryshuar 5 qershorin.

LEXO EDHE:  Luli si orakull/ Një sugjerim i sinqertë për kreun e Republikës së re

LEXO EDHE:  Foto-Basha zhvishet direkt pas shkrirjes/Kapet me brekë në krahë të Aurelës në Golem

Nje keshille miqesore: nese doni realisht te rrezoni Ramen festoni me pak dhe punoni me shume.
P.S. Faleminderit qe na u bashkuat ne kauzen per lista te hapura. /CNA.al

LEXO TE PLOTE