Connect with Us

Horoskopi i ditës, 19 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 19 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Marsi do ketë ndikimin me te madh tek jeta juaj ne çift dhe do mundohet t’ua përmirësojë gjerat. Edhe partneri do tregohet me i duruar dhe mbrëmja do ngrohet goxha. Beqaret duhet ta kërkojnë dashurinë dhe jo te presin qe ajo t’iu bjere nga qielli. Ne planin financiar do jeni te palogjikshëm dhe ne disa momente mund ta teproni me shpenzimet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj sentimentale nuk ka për te qene e mire sot. Ne shume momente do keni probleme me partnerin dhe as nuk do mendoni te hapni rruge. Beqaret me shume gjase do izolohen dhe as nuk do dalin me personat qe do i ftojnë. Ata nuk mendojnë ende se ka ardhur koha për te bere ndryshime. Buxheti nuk do jete i keq dhe mund te kryeni investimet e menduara prej kohesh.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite plot energji do jete kjo e sotmja për gjithë ata qe kane një lidhje. Do jeni edhe mjaft optimiste dhe te gatshëm për te bere çdo lloj surprize. Beqaret do jene entuziaste dhe te gatshëm për te bere gjithçka qe mund t’ua ndryshoje statusin. Ne planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës qetësia. Do dini ta menaxhoni situatën dhe nuk do keni probleme.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dite e magjishme do jete kjo e sotmja për ju qe keni një lidhje. Partneri do iu mbaje ne pëllëmbë te dorës dhe do iu beje te ndiheni sa me mire. Beqaret do jene te gatshëm për te hedhur çdo lloj hapi me qellim qe te mos kenë një jete rutine si deri me tani. Për financat situata do jete e pafavorshme, megjithatë nëse nuk i ndërprisni përpjekjet gjerat mund te përmirësohen shpejt.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Gjerat nuk kane për t’iu ecur shume mire sot juve qe jeni ne një lidhje. Nuk do tregoheni te sinqerte me partnerin dhe kjo do e acaroje marrëdhënien tuaj. Beqaret do jene shume te përhumbur dhe nuk do përfitojnë dot as nga mundësitë qe do iu jepen. Ne planin financiar fati do ju buzëqeshë gjate gjithë kohës, por ju do e teproni pak me shpenzimet.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Saturni do jete planeti qe do përkujdeset gjithë kohës për jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite. Ne përgjithësi pjesa me e madhe e çifteve do kalojnë momente te këndshme. Beqaret do hallakaten kot se koti dhe nuk do arrijnë dot ta fillojnë edhe sot një lidhje. Financat nuk do jene te shkëlqyera, megjithatë me një menaxhim te mire do arrini t’i mbani te qëndrueshme.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do reflektoni gjate ju te dashuruarit dhe do arrini t’iu jepni zgjidhje te gjitha problemeve qe ju kishin dale me pare. Mbrëmja ka për te qene edhe me e ngrohte. Beqaret nuk duhet te bëjnë sakrifica ekstreme për ta ndryshuar statusin, por me mire t’i marrin gjerat si t’iu vijnë. Ne planin financiar yjet do sjellin fat me shumice kështu qe nuk do keni asgjë për çfarë te shqetësoheni.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Për te dashuruarit, klima yjore do jete shume e ngrohte sot dhe çdo çast do jete tejet emocionues. Edhe ata qe kane pasur probleme serioze do ndihen me te qete. Beqaret do kenë disa njohje, por duhet ta dine qe me ta nuk do ketë asgjë me tepër sesa dashuriçka kalimtare. Me shpenzimet mos u tregoni te pamatur sepse situata do marre tatëpjetën menjëherë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Mos u tregoni për asnjë çast agresive me partnerin tuaj sepse do e humbni pak nga pak atë. Për çdo problem apo pakënaqësi mundohuni te tregoheni te hapur dhe te matur me ato qe do thoni. Beqaret nuk do jene ne gjendja për t’i shprehur ndjenjat dhe do mbeten me te njëjtin status. Gjendja e financave nuk do jete e shkëlqyer, por as shume e keqe.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dita e sotme nuk do jete perfektë për te dashuruarit, megjithatë po u treguat te matur edhe problemet nuk do jene me gjigande. Beqaret ndryshe nga sa mund ta kishin menduar kane për te pasur një dite te jashtëzakonshme dhe te mbushur me lumturi. Buxheti nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme kështu qe mire është te shmangni investimet e tepruara.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Dite shume rutine ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit prandaj here pas here do ju duket sikur nuk do merrni dot fryme lirisht. Beni te pamundurën për te dale e për te mos menduar me për problemet e përgjithshme qe mund te keni. Beqaret do kenë një dite tejet harmonike dhe me fat. Sektori i financave do jete konfuz dhe aspak i qëndrueshëm. Beni kujdes!

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do ketë goxha probleme sot. Nuk do jeni aspak ne te njëjtën linje me partnerin dhe mosmarrëveshjet shpesh do jene te forta. Beqaret nuk do jene ne humorin e duhur për ta kërkuar dashurinë apo për te hedhur hapa. Edhe sot do jete një dite e zakonshme për ta. Ne planin financiar Marsi do sjelle plot turbullira dhe probleme. Ne shume momente do ndodheni edhe ne gjendje vërtet delikate.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Diell dhe reshje/ Kapricot e motit për këtë javë

Publikuar

-

Nga

Për ditët e hënë dhe të martë moti do të vijoj të jetë i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare, ditë me diell por, mengjese të freskëta. Përgjatë ditës së mërkurë do të ndryshim gradual të situatës meteorologjike pasi duke nisur nga orët e mesditës fillon shtimi gradual i vranësirave mesatare deri të dendura.

Sipas shërbimit Meteorologjik, përgjatë orëve të pasdites dhe kryesisht ato të mbrëmjes të ditës së Mërkurë nisin reshjet e shiut me itensitet të ulët në të gjithë territorin.

Dita e enjte do të karakterizohet nga moti i vranët shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me itensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash. Në relievet malore reshje dëbore në lartësitë mbi 300 metër, por ato zbresin deri dhe në lartësitë kodrinore 500-600 metër.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 janar 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 25 janar 2020

Ditën e premte rikthehet moti i kthjellët në të gjithë vendin por temperaurat mendohen të zbresin ndjeshëm në vlerat minimale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Pajisja me pasaporta biometrike/ Konsullata Shqiptare në Selanik bën njoftimin e rëndësishëm

Publikuar

-

Nga

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Shqipërisë në Selanik, ka bërë një njoftim të rëndësishëm për shtetasit shqiptarë, të cilët kërkojnë të pajisen me pasaporta biometrike.

Në një njoftim në faqen zyrtare bëhet e ditur se për t’ju ardhur në ndihmë qytetarëve, takimet e planifikuara për në muajin prill 2020 janë spostuar në muajin mars 2020.

“Një tjetër ditë e bukur këtë fundjavë në Konsullatën e Përgjithshme të RSH-së në Selanik.

Së bashku me stafin në shërbim të vogëlushëve shqiptarë për pajisjen me pasaportë biometrike.

Kënaqësi për t’ju shërbyer qytetarëve më të rinj të Shqipërisë. Falenderim i veçantë për stafin dhe gatishmërinë e tyre për të ofruar shërbime edhe këtë ditë të shtunë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 6 korrik 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 27 janar 2018

Për t’ju ardhur në ndihmë qytetarëve, njoftojmë edhe njëherë se takimet e planifikuara për në muajin prill 2020 janë spostuar në muajin mars 2020.

Lutemi dhe kërkojmë vëmëndjen tuaj për tú paraqitur në ditën dhe orën e caktuar. Mirëpresim mirëkuptimin tuaj për respektimin e rregullave të përcaktuara, ditën dhe orën e takimeve për t’ju shërbyer me shpejtësi dhe cilësi.
Duke ju falenderuar për mirëkuptimin tuaj.
Konsulli i Përgjithshëm”-thuhet në njoftim.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Surprizat e motit/ Mësoni sa arrijnë sot temperaturat

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme, vendi ynë do të vijojë të ketë mot të kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat kalimtare në relievet malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 7 / 15 °C
në vendet e ulëta: 5 / 16 °C
në vendet malore: -1 / 9 °C

Era pritet të fryjë e lehtë.

LEXO TE PLOTE