Connect with Us

Grabitja në Rinas/ Zbulohen 2 shuma të tjera parash

Kronika

Grabitja në Rinas/ Zbulohen 2 shuma të tjera parash

Publikuar

-

Dy shuma të tjera parash nga grabitja e Rinasit më 9 prill, janë gjetur nga policia.
Sipas Ballkanweb, policia ka gjetur shumën prej 5 mijë eurosh shtetasit Elton Pikli, që është një prej të arrestuarve, si autor i dyshuar i super-grabitjes.

Ndërkohë, një shumë tjetër i është gjetur babait të Renaldo Sulës, edhe ky i arrestuar për grabitjen.
Paratë e gjetura kanë rezultuar se i përkasin një prej bankave të nivelit të dytë.

Kujtojmë se grabitja në Rinas ndodhi më 9 prill të këtij viti teksa lekët ngarkoheshin në avion.
Autorët morën thasët me 6 milionë euro dhe u larguan, por u përplasën me armë me policinë. Gjatë përlasjes, mbeti i vrarë Admir Murataj.

LEXO EDHE:  Itali, arrestohet 3 shqiptarë/Brenda një nate kryhen 3 grabitje

Ndërkohë lidhur me këtë ngjarje janë arrestuar gjashtë persona të dyshuar: Oltion Veseli, Alkond Bengasi, Renaldo Sula, Elton Pikli, Saimir Cela dhe shtetasi nga Kosova, Ragip Hajdini./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin te vijat e bardha

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku një makinë ka përplasur një këmbësor.

Mësohet se këmbësori është përplasur nga makina tek vijat e bardha në “rrugen e Durrësit”.
I plagosuri është transportuar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit, ndërkohë autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

50 vjeçarin e zë poshtë traktori/ Dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Një 50 vjeçar me inicialet A.Gj ka marrë dëmtime të rënda në trup pasi e ka zënë poshtë nga traktori.

Raportohet se 50-vjecari ka qenë duke punuar tokën pasditen e sotme, ndërsa traktori është përmbysur dhe e ka zenë poshtë.
50 vjeçari ka marrë dëmtime të rënda në trup dhe është transportuar në gjendje kritike në Spitalin Rajoanl të Vlorës.

Autoritetet kanë nisur hetimnin për shkaqet dhe rrethanat e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i shumëfishtë në autostradë/ Përplasen 5 makina

Publikuar

-

Nga

Një aksident i shumëfishtë ka ndodhur pasditen e sotme në autostradën Tiranë-Durrës , në zonën e Sukthit

Mësohet se disa makina janë përplasur me njëra-tjetrën, por fatmirësisht nuk ka pasur dëme në njerëz.
Mësohet se dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Policia ka mbërritur në vendngjarje për të disiplinuar trafikun dhe zbardhur rrethanat e plota të aksidentit ku raportohet të jenë përfshirë 5 makina.

LEXO EDHE:  Grabitja e Rinasit/ Gazetari “shuplakë” politikanëve: Askush mos ta nxjerrë kokën në ekran

LEXO EDHE:  Akuza e deputetit/ Rama i pangopur për para

Paraprakisht dyshohet se një frenim i papritur dhe mosrespektimi i distancës nga mjeti në mjet ka sjellë përplasjen zinxhir në autostradë./CNA.al

LEXO TE PLOTE