Connect with Us

18 ditë pas atentatit/ Arjan Ndoja dhe miku i tij lënë spitalin

Kronika

18 ditë pas atentatit/ Arjan Ndoja dhe miku i tij lënë spitalin

Publikuar

-

Parditen e djeshme, prokurori i Durrësit Arjan Ndoja ka lënë spitalin dhe është rikthyer në shtëpi.

Ndoja la spitalin 18 ditë pas atentatit të ndodhur te mbikalimi i Shkozetit dhe u dërgua në shtëpi për të vazhduar rehabilitimin pas plumbave që mori të premten e 1 nëntorit.

Gjithashtu, edhe Landi Muharremi (Aleksandër Laho), doli dje nga spitali pasi qendroi 18 ditë në spital për shkak të plagës që mori në nofull teksa udhëtonte me Arjan Ndojën.

LEXO EDHE:  48 000 euro kredi i paguan për tre vite/ Prokurorja blen shtëpi, por nuk e deklaron

Kujtojmë se shoferi i Arjan Ndojës, Andi Maloku humbi jetën 1 javë pas ngjarjes për shkak të plagëve të marra në shtyllën kurrizore./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Aksident në Korçë/ Shoferi humb kontrollin, makina del nga rruga

Publikuar

-

Nga

Mjeti ka dalë nga rruga në afërsi të fshatit Turan në Korçë.

Aksidenti ka ndodhur pak minuta më parë. Nga informacionet paraprake, bëhet me dije se mjeti ka humbur kontrollin, duke u rrëzuar në kanalin afër urës së Turanit.

Drejtuesi i mjetit ka qenë i vetëm në makinë, ndërsa ka marrë lëndime të lehta e po dërgohet drejt spitalit për kontroll.

LEXO EDHE:  “Shëndeti me racion/ Pezullohen ndërhyrjet kirurgjikale në spitalin e Shkodrës”

LEXO EDHE:  Demi Rose kthehet në shtëpi, ngre temperaturat në Londrën e “akullt”Policia është në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Motori përplas biçikletën në Elbasan/ Një i lënduar

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Elbasan.

Mësohet se një motor është përplasur me një biçikletë, dhe për pasojë ka mbetur  plagosur një person.

Menjeherë personi i lënduar është nisur për në spital, për të marrë trajtimin shëndetësor.Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur shërbimet e policisë dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohen 13 mijë euro të padeklaruara në Qafë Thanë/ Si u zbulua nga skaneri

Publikuar

-

Nga

13 mijë euro të padeklaruara janë sekuestruar në Doganën e Qafë Thanës.

Raportohet se paratë i janë gjetur shtetasit me inicialet I.C nga Rumania.

Ky person paratë i kishte në çantën e dore, konkretisht 13.350 EUR.

Njoftimi:

Sekuestrohen 13 mijë euro të padeklaruara në Doganën e Qafë ThanësNë kuadër të forcimit të masave për parandalimin e lëvizjes së vlerave monetare nëpërmjet Pikave te Kalimit Kufitar, strukturat e Drejtorisë Antitrafik, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, në bashkëpunim me strukturat e Policisë Kufitare, kanë kryer kontrolle ‎ndaj udhëtarëve në hyrje/dalje të Pikave të Kalimit Kufitar të RSH, me qëllim parandalimin e trafiqeve dhe lëvizjes së vlerave monetare.

Gjatë kontrolleve të kryera nga strukturat e Grupeve Operacionale të Drejtorisë Antitrafik, pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, në bashkëpunim me strukturat Degës Doganore Qafë Thanë, dhe të Policisë Kufitare, u ‎ndalua shtetasi I.C. me shtetësi rumune, të cilit pas kontollit të detajuar fizik dhe me skaner, iu konstatua në çantën e dorës, vlera në valutë e padeklaruar prej 13.350 EUR.

LEXO EDHE:  48 000 euro kredi i paguan për tre vite/ Prokurorja blen shtëpi, por nuk e deklaron

LEXO EDHE:  48 000 euro kredi i paguan për tre vite/ Prokurorja blen shtëpi, por nuk e deklaron

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave, në kuadër të forcimit të masave për parandalimin e trafiqeve, ka intesifikuar ‎kontrollet në pikat e kalimit kufitar, si dhe i bën me dije shtetasve të cilët kalojnë në P.K.K. të R.SH. për detyrimin ligjor (Ligji Nr. 9917, datë 19.05.2008 “Për Parandalimin e Pastrimit të Parave dhe Financimit të Terorrizmit”) për deklarimin e vlerave monetare, sendeve me vlere, apo metaleve dhe gurëve të çmuar, te cilat jane me vlere me te madhe se 10.000 EUR.

Informacion më të detajuar, në lidhje me detyrimin për deklarim të vlerave monetare mbi 10.000 EUR, i gjeni në faqen e internetit të doganës:  www.dogana.gov.al

 

LEXO TE PLOTE