Connect with Us

Policia vazhdon aksionin/ Procedon 42 shoferë dhe pezullon 223 leje drejtimi

Kronika

Policia vazhdon aksionin/ Procedon 42 shoferë dhe pezullon 223 leje drejtimi

Publikuar

-

Policia Rrugore e Tiranës në vijim të aksionit për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore ka proceduar penalisht 42 drejtues mjetesh, ndërkohë që janë pezulluar edhe  223 leje drejtimi.

Burime nga policia bënë me dije se nga rrugorët e kryeqytetit kanë arrestuar 20 shoferë në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, 8 u kapën të pa pajisur me leje drejtimi dhe në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, si dhe 14 të tjerë janë hetuar në gjendje të lirë, po për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Njoftimi i policisë

Policia Rrugore e Tiranës procedon penalisht 42 drejtues mjetesh, përgjatë javës.

Në funksion të kontrolleve policore parandaluese, nga rrugorët e kryeqytetit janë proceduar penalisht 42 drejtues mjetesh, nga të cilët:

• 20 drejtues mjetesh janë arrestuar në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur.

• 8 drejtues mjetesh janë arrestuar në flagrancë, pasi janë konstatuar të papajisur me leje drejtimi dhe në shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, si dhe 14 të tjerë janë hetuar në gjendje të lirë, po për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

LEXO EDHE:  Video-“Menaxheri” arreston dy persona/ Sekuestrohet dy kg kokainë

• Janë pezulluar 223 leje drejtimi, nga të cilat 58 për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit, 129 për shpejtësi mbi normat e lejuara dhe 36 për shkelje të tjera.

• Janë proceduar për shkelje të semaforit 43 drejtues mjetesh.

• Janë proceduar për mosvendosje të kaskës mbrojtese 163 drejtues mjetesh me dy rrota.

• Janë proceduar për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjeteve 271 drejtues mjetesh.

• Janë shoqëruar 14 automjete me targa regjistrimi të shteteve te tjera, për verifikim nga strukturat e tjera policore.

• Si dhe janë vendosur 2 700 masa administrative për shkelje të ndryshme të rregullave të qarkullimit rrugor./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Pezullohet nga detyra shefi i Komisariatit të Lezhës

Publikuar

-

Nga

Pezullohet nga detyra shefi i Komisariatit të Lezhës

Ditën e sotme është pezulluar nga puna Nik Nikolli, shefi i Komisariatit të Lezhës.

Mësohet se Nikolli ishte emëruar në këtë post vetëm pak muaj më parë.

Dyshohet se pezullimi i tij lidhet me hetimet e nisura nga prokuroria e Lezhës në lidhje me një sasi kanabisi të zbuluar në zonën e Ungrejt.

Lidhja e Nikollit ende nuk është konfirmuar nga policia, e cila pritet të japë më shumë informacion për pezullimin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qëllohen me armë drejtori dhe shoferi i Voltana Ademit në Shkodër

Publikuar

-

Nga

Qëllohet me armë drejtori i Voltana Ademit në Shkodër

Qëllohet me armë zjarri drejtori i Ujësjellës Kanalizimeve në qytetin e Shkodrës dhe djali i tij. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00 pranë Stacionit të Trenit, ndërsa i plagosur, përveç drejtorit të Voltana Ademit,  Mark Molla ka mbetur edhe djali i tij, Kristjano Molla. Të dy janë qëlluar me armë në derën e banesës nga 43-vjeçari Mhill Pllumbaj, dhe sipas burimeve të CNA.al janë qëlluar me automatik nga një distancë prej 30 metrash, ndërsa autori i kapur tashmë po jep dëshminë në Polici.

Të plagosurit janë transportuar në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën, ndërsa Policia  pasi ka arritur të arrestojë autorin e ngjarjes, shkruan se motiv për ngjarjen është është bërë një konflikt i çastit.

Policia thotë:

Plagosi me armë zjarri pas një konflikti të çastit, Drejtorin e Ujësjellësit në Bashkinë Shkodër dhe djalin e tij, kapet dhe prangoset në kohë rekord autori, falë reagimit të menjëhershëm dhe profesional të Policisë.

LEXO EDHE:  Gjirokastër/ Ndalohen 24 klandestinë

LEXO EDHE:  Pse “qytetari dixhital” tremb Ramën, më shumë se Lulzim Basha

Rreth orës 16:00, në lagjen “Mark Lula”, në Shkodër, shtetasi M. P., para banesës së tij, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin M. M, me detyrë Drejtor i Ujësjellësit në Bashkinë Shkodër dhe djalin e tij K. M., i ka plagosur të dy me armë zjarri pistoletë.

Pamje nga vendngjarja

Shtetasi M. M. dhe djali i tij K. M. janë transportuar menjëherë në Spitalin Rajonal Shkodër, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Policia e Shkodrës dhe strukturat e DVP Shkodër, me marrjen e njoftimit, shkuan menjëherë në vendngjarje, duke bërë rrethimin e zonës dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit, shtetasit M. P, 43 vjeç, të cilit në momentin e kapjes shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan edhe armën me të cilën ky shtetas plagosi shtetasit M. M. dhe K. M. /CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Të shtënat me armë në Shkodër/ Plagoset pranë banesës, drejtori i Ujësjellësit dhe djali i tij

Publikuar

-

Nga

Të shtëna me armë në Delvinë/ Plagoset një person

Deteja të reja janë zbardhur nga ngjarja e pasdites së sotme në Shkodër ku u raportuan të shtëna me armë.

Mësohet se si pasojë e të shtënave me armë ka mbetur i plagosur, Drejtori i Ujësjellësit dhe Kanalizimeve, Mark Molla dhe djali i tij. Bëhet me dije se Molla dhe i biri, është plagosur afër banesës së tyre.

“Rreth orës 16:00, në lagjen “Mark Lula”, në Shkodër, shtetasi M. P., para banesës së tij, pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin M. M, me detyrë Drejtor i Ujësjellësit në Bashkinë Shkodër dhe djalin e tij K. M., i ka plagosur të dy me armë zjarri pistoletë. Shtetasi M. M. dhe djali i tij K. M. janë transportuar menjëherë në Spitalin Rajonal Shkodër, ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Policia e Shkodrës dhe strukturat e DVP Shkodër, me marrjen e njoftimit, shkuan menjëherë në vendngjarje, duke bërë rrethimin e zonës dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit, shtetasit M. P, 43 vjeç, të cilit në momentin e kapjes shërbimet e Policisë i gjetën dhe sekuestruan edhe armën me të cilën ky shtetas plagosi shtetasit M. M. dhe K. M. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE