Connect with Us

Për një makinë zbraz llogarinë/ Adriatik Bocaj, gjyqtari që jeton vetëm me pagën

Vetingu

Për një makinë zbraz llogarinë/ Adriatik Bocaj, gjyqtari që jeton vetëm me pagën

Publikuar

-

Gjyqtari i Gjykatës së Tiranës, Adriatik Bocaj, ish anëtar i KLD-së,  për shtatë vite ka jetuar vetëm me pagën. Duke iu referuar deklarimit të pasurisë, së tij, të paktën që nga viti 2003 dhe deri në vitin 2010 ai deklaron vetëm pagën.

Në vitin 2011 më pagë mujore 1 290 497 lekë, gjyqtari Bocaj, ka marrë kredi dhe hua për blerjen e një makine.

Bëhet fjalë për një kredi prej më shumë 13 000 euro dhe një hua 7 000 euro, ndërkohë shuma e të ardhurave që ai dispononte, përveç pagës ishte 248 120 lekë dhe 12104.2 lekë.

Kredinë bankare e ka shlyer në vitin 2017, ndërsa huanë më në vitin 2018.

Ndërkaq në vitin 2017 ai ka zbrazhur llogarinë bankare duke belrë një makinë Skoda Veti me kontratë financiare, në shumën 22 980 euro.

Pasuri të patundshme ai ka deklaruar vetëm një apartament me sipërfaqe 65 m2, në Vlorë, e trashëguar nga nëna e tij.

Më poshtë po sjellim të detajuar pasurinë e deklaruar nga gjyqtari Bocaj.

Viti 2003

Shtëpi banimi, ndërtuar në vitin 1990 me sip 72 m2, me vlerë 2 500 000 lekë. Blerë nga shitja e shtëpisë në Lezhë.

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 796 512 lekë.

Viti 2004

Të ardhura nga paga dhe shpërblime si gjyqtar në Lezhë, në shumën 789 812 lekë.

Viti 2005

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 767 232 lekë.

Të ardhura të krijuara në shumën 20 000 lekë.

Viti 2006

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 801 677 lekë.

Të ardhura të krijuara në shumën 30 000 lekë.

Viti 2007

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 818 430 lekë.

Viti 2008

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 835 724 lekë.

Viti 2009

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 1 018 346 lekë.

Viti 2010

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 1 015 025 lekë.

Viti 2011

Depozitë bankare në shumën 248 120 lekë.

Depozitë bankare në shumën 12104.2 lekë.

Depozitë bankare e djalit në shumën 33 616 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Lezhë, në shumën 1 290 497 lekë.

Paga e djalit Devis Bocaj si IT, në shumën 33 616 lekë.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro.

Viti 2012

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 021 326 47 lekë.

Shuma e të ardhurave 685 42 lekë.

Paga e djalit Devis Bocaj si IT, në shumën 33 616 10 lekë.

Shuma e të ardhurave të djalit, 29 835 82 lekë.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro. Shuma e shlyer është 3 113 euro.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro.

LEXO EDHE:  KLP e la jashtë SPAK-ut/ Prokurorja e mbytur në borxhe, për apartamente

Viti 2013

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 058 772 65 lekë.

Shuma e të ardhurave 5 106 27 lekë.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro. Shuma e shlyer është 3 396 euro.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro.

Paga e djalit Devis Bocaj si IT, në shumën 21 626 23 lekë.

Llogaria bankare e djalit në shumën 31 562 lekë.

Viti 2014

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 379 682 lekë.

Shuma e të ardhurave 7 691 68 lekë.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro. Shuma e shlyer është 3 396  euro.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro.

Llogaria bankare e djalit në shumën 12 351 89 lekë.

Viti 2015

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 314 900 lekë.

Shuma e të ardhurave 42 354 08 lekë.

Pagesë, dëm kasko, në shumën 26 200 00 lekë.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro. Shuma e shlyer është 3 396  euro.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro.

Llogaria bankare e djalit, Devis Bocaj në shumën 3 316 33 lekë.

Llogaria bankare e djalit, Devis Bocaj në shumën 171 864 17 lekë.

Viti 2016

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 405 050 lekë.

Shuma e të ardhurave 225 503 08 lekë.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro. Shuma e shlyer është 3 396  euro.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro.

Llogaria bankare e djalit, Devis Bocaj në shumën 347 935 76 lekë.

Llogaria bankare e djalit, Devis Bocaj në shumën 15 000 lekë.

Llogaria rrjedhëse e djalit, Devis Bocaj në shumën 18 819 22 lekë.

Viti 2017

Makinë Skoda Veti me kontratë financiare, në shumën 22 980 euro.

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 425 850 lekë.

Shuma e të ardhurave 25 344 lekë.

Të ardhura nga kursimet, në shumën 224 503 08 lekë.

Kredi bankare për blerje makine në shumën 13 300 euro. Shuma e shlyer është 283 euro.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro. Shuma e shlyer është 5 000 euro.

Llogaria rrjedhëse e djalit, Devis Bocaj në shumën 296 789 55 lekë.

Llogaria rrjedhëse e djalit, Devis Bocaj në shumën 9 280 45 lekë.

Viti 2018

Ap me sip 65 m2, në Vlorë, e trashëguar nga nëna e subjektit deklarues.

Pakësim në llogarinë rrjedhëse, me 25 344 lekë.

Të ardhura nga paga si gjyqtar në Tiranë, në shumën 1 442 505 lekë.

Shuma e të ardhurave 178 018 00 lekë.

Hua për blerje të makinës në shumën 7000 euro. Është shlyer.

Pakësim i llogarisë rrjedhëse të djalit, në shumën 26 975 19 lekë.

Shtim në llogarinë rrjedhëse të djalit në shumën 8 994 26 lekë.

Llogari rrjedhëse e vajzës në shumën 571 18 lekë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

  1. Donald

    22 Nentor, 2019 at 2:23 pm

    Adriatik Bocaj është gjyqtari më maskara që ekziston. Uroj sa më shpejt të rrëzohet në Veting. Është një njeri i ulët, Zoti është i madh dhe do ta gjykojë për vendimet e tij kriminale qe favorizohen nga korrupsioni apo aferat seksuale. Ka shkaterruar jeten e shume njerezve madje edhe femijeve.

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu

Dorëzoi detyren e Kryeprokurores/ Zbulohet ku do të transferohet Arta Marku

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka vendosur pёr caktimin e përkohshёm tё prokurores Arta Marku si prokurore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Apelit Tiranë.

Vendimi i KLP-së hyn në fuqi me datë 1 Janar 2020.

Kujtojmë këtu se Prokurorja Arta Marku është edhe anëtare e KED për 2019-ën.

Po ashtu, Arta Marku mbajti për rreth dy vite edhe detyrën e Kryeprokurores së Përkohshme, ndërsa pak ditë më parë ia dorëzoi këtë detyrë Kryeprokurorit të ri, Olsian Çela./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Me 19 dhjetor betohen 8 anëtarët e SPAK/ “Shkrihen” Krimet e Rënda, ja ku transferohen prokurorët

Publikuar

-

Nga

Këshilli i Lartë i Prokurorisë po zhvillon në këto momente mbledhjen plenare të saj, ku të pranishëm janë të gjithë anëtarët e këtij institucioni.

Kreu i KLP, Gent Ibrahimi, tha se me 19 dhjetor do të betohen 8 anëtarët e Prokurorisë së Posaçme, apo siç njihet nga opinioni publik si SPAK-u.  Ngritja e kësaj strukture  pritet të “shkrijë” Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

“Më 19 dhjetor betohen 8 anëtarët e SPAK. 16 prokurorë nga Krimet transferohen në tjetër vend. Sot transferohen në rrethe prokurorët e mbetur te Krimet”-tha mes tjerash Gent Ibrahimi.

Ndërkohë, KLP vendosi transferimin e prokurorëve që aktualisht janë të emëruar në Prokurorinë e Shkallës së Parë për Krime të Rënda dhe Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda, si rezultat i mbylljes së këtyre prokurorive, në prokurori të tjera të juridiksionit të përgjithshëm.

LEXO EDHE:  Kryegjyqtarja e lidhur me politikën/ Enkeledi Hajro e Gjykatës së dështuar, zhytur në kredi

LEXO EDHE:  Kryegjyqtarja e lidhur me politikën/ Enkeledi Hajro e Gjykatës së dështuar, zhytur në kredi

Kështu, KLP vendosi që të transferohen në Prokurorinë e Shkallës së Parë Tiranë, prokurorët: Arens Çela,  Blerim Tominaj, Besim Hajdarmataj,  Doloreza Musabelliu, Elisabeta Imeraj, Manjola Kajana, Vladimir Mara, Sonila Muhametaj dhe  Pranvera Pustina.

Prokurori Artan Bajrami do të transferohet në Prokurorinë e Apelit Tiranë.

Ndërsa Përparim Kulluri transferohet në Prokurorinë e Shkalles së Parë Shkodër.

Eugen Beci transferohet në Prokurorinë e Shkallës së Parë Korçë.

Me 11 vota pro, KLP vendosi që Anton Martini të caktohet përkohësisht në Prokurorinë e Shkallës së parë Tiranë.

Edhe drejtuesja e komanduar e Krimeve të Rënda, Donika Prela, me 10 vota pro dhe një kundër, u caktua përkohësisht në Prokurorinë e Shkallës së parë Tiranë.

Po ashtu, në Prokurorinë e Tiranës janë caktuar edhe prokurorët Ditan Prençi dhe Isa Jata./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Video-SHBA tjetër mesazh për Reformën në Drejtësi/ Tregon si do të funksionojë SPAK

Publikuar

-

Nga

Ambasada e SHBA në Tiranë ka përcjellë sot një tjetër mesazh në lidhje me Reformën në Drejtësi.

Në një mesazh në faqen zyrtare të ambasadës, tregohet sesi do të funskionojë Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK.

“Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën.

Lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë.

LEXO EDHE:  Dha dorëheqjen nga Krimet e Rënda/ Ja pasuria e “prokurorit të Qeverisë”

LEXO EDHE:  Vetingu fut KED në kolaps

Këtë javë, mësoni se si Struktura e Posaçme Anti-Korrupsion dhe Krim i Organizuar, ose SPAK, do të funksionojë. Me t’u ngritur, do të shënjestrojë korrupsionin e nivelit të lartë. Kjo video tregon se si mbështetja prej 2 milionë dollarësh nga Shtetet e Bashkuara po përdoret për të siguruar që SPAK do të ngrihet dhe do të funksionojë në mënyrë të pavarur.”-thuhet në mesazh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: