Connect with Us

Kryemadhi sulmon ndërkombëtarët/ “Të vendosur për ta shkatërruar këtë vend”

Politikë

Kryemadhi sulmon ndërkombëtarët/ “Të vendosur për ta shkatërruar këtë vend”

Publikuar

-

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, është pyetur lidhur me qëndrimin e ndërkombëtarëve sa i përket krizës poltike në Shqipëri.

Sipas Kryemadhit, ka nga ata që janë keqinformuar, ashtu siç ka të tjerë që janë të vendosur për ta shkatërruar këtë vend për interesa të tyre.

“Ndërkombëtarët janë keqinformuar. Kanë pasur terr informativ per atë që ka ndodhur. Por ata nuk do bëhen palë me atë që shkelin Kushtetutën.

Amerikanët, por edhe BE janë ivestuar për të pasur një sistem drejtësise të pavarur nga politika.

LEXO EDHE:  Paralajmëron Ngjela/ Rama të japë dorëheqjen, Kryemadhi lodhet kot me kërcënime

Sigurisht ka dhe të tjerë që thonë janë partner të Shqipërisë por që kanë interesat e tyre për të shkatërruar këtë vend dhe kthyer në një skllavëri modern të vendeve të tyre.”. u shpreh Kryemadhi./CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“SHBA i ka gjetur miliardat Bashës e Ramës”/ Nga Uruguaj deri në Qipro pritet hetimi SPAK

Publikuar

-

Nga

Shqiptaro-amerikani Gjok Deckaj, i persekutuar në kohën e diktaturës, tregon se nuk ka besim te asnjë nga tre partitë kryesore politike në Shqipëri.

Ai ngriti akuzat se PD, PS dhe LSI janë njësoj, ndërsa i quajti liderët e këtyre partive kusarë dhe hajdutë.

“Ata gabojnë kur kujtojnë se do shpëtojnë. Amerika nuk fal. I kanë gjetur ku janë afro 5 mliardë dollarë. Në burgun special do jenë të izoluar. Si kujtojnë se do t’i falë Amerika?

Enver Hoxha i persekutoi shqiptarët, kurse këta i vodhën dhe i nxorrën rrugëve të botës. Ku bën vaki 25 milionë dollarë për një kilometër rrugë? Kë duan të mashtrojnë, kur këtu në SHBA një kilometër shkon 1.5 milionë dollarë”, tha shqiptaro-amerikani në emisonin “Fokus”.

Gjithashtu në këtë emision ka qenë i ftuar edhe Astrit Dinosha, i cili ngre akuzat se në bankat e Uruguajit janë hapur llogari me miliona dollarë.

LEXO EDHE:  Kryemadhi sulmon Berishën/ Djegia e mandateve lojë e Edi Ramës

LEXO EDHE:  Kryemadhi sulmon Berishën/ Djegia e mandateve lojë e Edi Ramës

“Janë hapur llogari me miliona dollarë në bankat e Uruguajit. Natyrisht që një bisnesmen i ndershëm nuk ka pse hap llogari në Uruguaj, por janë politikanët dhe të afërmit e tyre. SPAK duhet të ndjekë paratë të gjejë krimin. Janë afro 100 milionë euro në Montevideo, pa folur për Qipron apo Afrikën”, theksoi ai, ndërkohë moderatori Robert Papa, e cilësoi si vjedhjen më të madhe të sistemit zgjedhor.

Sipas tij, FBI i ka gjetur llogaritë e Lulzim Bashës dhe Edi Ramës dhe SPAK pritet të ndëshkojë peshkaqenët por edhe molusqet e squllët hajdutë. / CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjykata i heq emrin e ish-kryeministrit një rruge në Ballsh/ Reagon Agron Tufa

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Vlorës i ka hequr emrin e ish-kryeministrit rrugës ‘Mehmet Shehu’, në Mallakastër.

Ky vendimi nga gjykata erdhi pas denoncimit të dy vëllezërve Osman dhe Mirvjen Kaceli, fëmijët e Jonuz Kacelit, tregtarit nga Tirana, i cili u pushkatua padrejtësisht më 27 shkurt të vitit 1951.

Lidhur me këtë vendim ka reaguar dhe  ish kreu i Institutit të Studimeve dhe Pasojave të Krimeve të Komunizmit, Agron Tufa.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tufa shkruan se ky është një triumf i rëndësishëm i kauzës për dekomunistizimin e Shqipërisë.
“Një triumf i i rëndësishëm e paralajmërues i kauzës sonë për dekomunistizimin e Shqipërisë. Hiqet emri i kriminelit komunist “Mehmet Shehu” nga rruga që mbante në Mallakastër! Merita i shkon vëllezërve Osman e Mirvjen Kaceli e kurorëzuar nga avokat Kujtim Cakrani!”, shkruan Tufa në reagimin e plotë./CNA.al

LEXO EDHE:  Vështirësitë e raporteve me Metën/ Kryemadhi flet pa “doreza”

LEXO TE PLOTE

Politikë

Urime zoti Marionetë!/ Kërtusha “përgëzon” Zazën pas fitores: Lutu të të mbajnë fijet

Publikuar

-

Nga

Kandidati që u tërhoq nga gara, për kreun e Partisë Socialiste të qarkut të Durrësit, Ardit Kërtusha, ka ironizuar fitoren e kreut të PS, Luan Zaza.

Duke e quajtur marionetë, Kërtusha shkruan se i hoqi mallin e zgjedhjeve të kohës Parti-Shtet, ndërsa i sugjeron të kujdeset për “fijet”, që sipas tij i janë holluar shumë.

“Urime, urime zoti Marionetë! Fituat me një rezultat tepër te ngushtë. Jeni për t’u lavdëruar se na hoqët mallin e zgjedhjeve të kohës e Partisë-Shtet. Gjithsesi njeriu e kupton që gara përballë vetes tënde ështe ndonjëherë më e vështira. Lutu marionetë që këtë mandat të dytë të të mbajne fijet, pasi duket që janë holluar shumë! Të përgëzoj”, shkruan Kërtusha në regimin e plotë./CNA.al

LEXO TE PLOTE