Connect with Us

Korçë/ Grabitet gjatë natës Kisha e Shën Thanasit

Kronika

Korçë/ Grabitet gjatë natës Kisha e Shën Thanasit

Publikuar

-

Kisha e Shën Thanasit në Korçë ka rënë pre e grabitjes gjatë natës që lamë pas.

Burimet bëjnë të ditur se persona ende të paidentifikuar kanë mundur të thyejnë 4 arka ku besimtarët  hidhnin lekë për bamirëis, duke marrë gjithçka kishin brenda. Po kështu autorët kanë thyer edhe një arkë me qirinj.

Mësohet se grabitësit kanë hyrë nga dera e pasme e Kishës, ndërsa ende nuk dihet shuma e parave të marra.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje një grua

Publikuar

-

Nga

Një aksident me pasojë vdekjen e një 49- vjecareje ka ndodhur në Malësinë e Madhe.

Raportohet se një automjet i drejtuar nga B. Jubani ka përplasur për vdekje shtetasen A. Çulajn në fshatin Pjetroshan.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:25 dhe drejtuesi i automjetit me banim në Shkodër është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Prona 500 milionë e Ben Blushit/ Berisha: I lëpihet Ramës 24 orë, shërbëtori i krimit shtetëror

LEXO EDHE:  Prona 500 milionë e Ben Blushit/ Berisha: I lëpihet Ramës 24 orë, shërbëtori i krimit shtetëror

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin te vijat e bardha

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku një makinë ka përplasur një këmbësor.

Mësohet se këmbësori është përplasur nga makina tek vijat e bardha në “rrugen e Durrësit”.
I plagosuri është transportuar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit, ndërkohë autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

50 vjeçarin e zë poshtë traktori/ Dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Një 50 vjeçar me inicialet A.Gj ka marrë dëmtime të rënda në trup pasi e ka zënë poshtë nga traktori.

Raportohet se 50-vjecari ka qenë duke punuar tokën pasditen e sotme, ndërsa traktori është përmbysur dhe e ka zenë poshtë.
50 vjeçari ka marrë dëmtime të rënda në trup dhe është transportuar në gjendje kritike në Spitalin Rajoanl të Vlorës.

Autoritetet kanë nisur hetimnin për shkaqet dhe rrethanat e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE