Connect with Us

Fermeri i drejtohet Bashës me emrin Edi/ Plasin batutat në Lezhë

Politikë

Fermeri i drejtohet Bashës me emrin Edi/ Plasin batutat në Lezhë

Publikuar

-

Gjatë takimit të kreut të PD, Lulzim Basha me fermerët në Lezhë u krijuar edhe një situatë humori.

Njëri nga fermerët që u ankua për mosmbajtjen e premtimeve ngatërroi emrin e kryetarit të PD me emrin e kryeministrit Edi Rama.

Fermeri: Përshëndetje zoti Edi, më fal
Basha: Mirëmbrëma zoti Zef
Fermeri: Të dëgjova me shumë vëmendje, hë mo se s’prish punë.
Basha: Ta dëgjojmë njëherë se ndoshta ka pas në mendje me i thënë dicka edhe atij
Fermeri: Jo për Zotin këtë që po të them ty ia kam thënë edhe atij e ai nuk mundet me ardh me u ballafaqu me ne. Por edhe ty po të them a do vish më me këto fjalë që na the sot këtu? Unë kam qen me Salën, Fatosin, kam le e rrit e jam bo 57 vjec, asnjëri se ka pru. A do mundesh me u kthy prap me këto fjalë që na the?
Basha: Faleminderit Zef. Zef ëë??
Fermeri: Po, paradite Zef.
Basha: Po mbasdite?
Fermeri: Mbasdite si të duash./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Drejtësia e re në duart e Ramës?/ Dashamir Shehi hedh dyshimet e para

Publikuar

-

Nga

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në “45 minuta” në Report Tv, u pyet dhe lidhur me ngritjen e Strukturës së  Posaçme Anti-Korrupsion  dhe pdeklaratën e Ambasadës Amerikane, e cila përmes një video ditën e sotme, paralajmëroi se me tu ngritur SPAK, do të shënjestrojë korrupsionin në nivele të larta.

Shehu u shpreh se ka pak besim se diçka mund të ndryshojë në sistemin e drejtësisë edhe me ngritjen e kësaj strukture pasi askush nuk jep garanci, që nuk do kapet përsëri nga Edi Rama”.

LEXO EDHE:  PS 71 mandate në zgjedhje/Rama: Na duhen për të mbajtur vetë timonin

LEXO EDHE:  “Ne flasim me vepra”/ Çfarë u premton Basha shqiptarëve

“Kam shumë pak besin se diçka do të ndryshojë për të qenë i sinqertë. Megjithatë, në kohën kur s’ka asgjë, edhe paku është i rëndësishëm.

Unë kam gjithë dyshimet e mia. Që të besojmë tek drejtësia, duhet të ndryshojë politika. Si mund të besoj unë kur drejtësinë mund ta kapi prap Edi Rama. Kushti i parë dhe i domosdoshëm është të largohet ky njëri bashkë me atë grupin e tij të vogël.” u shpreh Shehi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama për të moshuarin/ Ue! Shyqyr s’kemi këtë në opozitë, na kishte mundur 20 herë

Publikuar

-

Nga

 

Kryeministri Edi Rama ka thumbuar të gjithë opozitarët dhe kritikët mbrëmjen e sotme gjatë një vizite në familjen Poçi në Farkë, e cila ka hyrë në banesën e re pas shkatërrimit të së vjetrës nga tërmeti i shtatorit.

Gjatë bisedës me më të vjetrin e familjes, kreu i qeverisë nuk ia ka ndalur thumbimet për kritikët, teksa tha se i moshuari është më i zgjuar se opozitarët.

“Thotë çuni jot nuk sheh mirë dhe unë i them ky mund të mos shohë mirë, po ti shihke më mirë se të tjerët”, i tha Rama, ndërsa i moshuari i tregoi se problemet shëndetësore për të nuk janë të pakta.

“Unë 10% shikoj, 10% dëgjoj, 10% të këmbëve më kanë ikur”, u shpreh ai.

LEXO EDHE:  Platforma kundër oligarkëve/ Anëtari i këshillit Kombëtar nxjerr bllof Bashën

LEXO EDHE:  Video humoristike/ Rama tallet keq me Bashën

“Ti ke 10% te këto tjerat, por je shumë më i zgjuar se ne tjerët”, ia ktheu menjëherë Rama, ndërsa nuk i kurseu kritikat për opozitarët.

“Unë po të kisha ty në televizor, do rrija duke parë televizor, po këta tjerët nuk kam ç’i dua, nuk dua ti shoh fare”, tha kreu i qeverisë dhe më pas përfundoi vizitën

“Atë të kisha në opozitë unë, e kisha rregulluar 7 herë deri më tani. Shyqyr nuk kemi këtë në opozitë, na kishte hedh 20 herë. Uee sa i madh gjigand, monument kulture, i jashtëzakonshëm. Ai ishte kompjuter në tru. Ue!”, deklaroi kreu i qverisë teksa largohej nga familja Poçi./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Na u lodh ky djalosh”/ Dashamir Shehi ironizon Ramën

Publikuar

-

Nga

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi nuk e ka kursyer ironinë ndaj kryeministrit Rama, i cili pas situatës së tërmetit, lëviz çdo ditë në zonat e prekura, lagje më lagje, për tu njohur nga afër me nevojat e banorëve.

I ftuar në Report Tv, duke e konsideruar si një show të kryeministrit, Shehi tha se njerëzit mendojnë se Rama po lodhet, por në fakt, megjithë daljet e tij 24 orë në media, nuk e ka ndalur as vjedhjen dhe korrupsionin.

LEXO EDHE:  “Ne flasim me vepra”/ Çfarë u premton Basha shqiptarëve

LEXO EDHE:  Zbulohet se deri kur do të vazhdojë beteja e çadrës

“Shqiptarët e ndershëm mendojnë na u lodh ky djalosh! Jo mo jo, axhendën politike, korruptive, abuzive nuk e ka ndalur fare pas tërmetit.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE