Connect with Us

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Kejvina Kthella kërkesë Krimeve të Rënda

Kronika

Atentati ndaj prokurorit Ndoja/ Kejvina Kthella kërkesë Krimeve të Rënda

Publikuar

-

Ish velina e njohur Kejvina Kthella ka paraqitur së fundmi një kërkesë në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Kthella ka kërkuar rikthimin e telefonit të saj i cili u sekuestruar pas atentatit të ndodhur më 1 nëntor në Shkozet.

Pas atentatit ku humbi jetën një person dhe u plagosën dy të tjerë, Kthella u mor në pyetje për shkak të miqësisë dhe komunikimeve të shpeshta telefonike, me Redian Rrajën, personin e vetëm të arrestuar deri tani si të dyshuar për atentatin.
Kërkesa e modeles pritet të shqyrtohet nga gjyqtarja Daniela Shirka në ditët në vijim.

LEXO EDHE:  Afrim Krasniqi kërkesë krerëve të shtetit/Hetoni ata që devijuan votat e 25 qershorit

Kujtojmë se në atentatit i 1 nëntorit, u plagos prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja, miku i tij, Aleksandër Laho, i njohur si Rrumi, dhe shoferi Andi Maloku. Ky i fundit ndërroi jetë disa ditë pas ngjarjes për shkak të plagëve./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje një grua

Publikuar

-

Nga

Një aksident me pasojë vdekjen e një 49- vjecareje ka ndodhur në Malësinë e Madhe.

Raportohet se një automjet i drejtuar nga B. Jubani ka përplasur për vdekje shtetasen A. Çulajn në fshatin Pjetroshan.

Sipas policisë, aksidenti ka ndodhur rreth orës 18:25 dhe drejtuesi i automjetit me banim në Shkodër është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Shkodër për veprime të mëtejshme.

LEXO EDHE:  Detajet e reja ‘fundosin’ Martinajn/ Ja kërkesa e Prokurorisë për biznesmenin

LEXO EDHE:  Detajet e reja 'fundosin' Martinajn/ Ja kërkesa e Prokurorisë për biznesmenin

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident në Tiranë/ Makina përplas këmbësorin te vijat e bardha

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë ku një makinë ka përplasur një këmbësor.

Mësohet se këmbësori është përplasur nga makina tek vijat e bardha në “rrugen e Durrësit”.
I plagosuri është transportuar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nuk dihen ende rrethanat e aksidentit, ndërkohë autoritetet kanë mbërritur në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë të tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

50 vjeçarin e zë poshtë traktori/ Dërgohet në spital në gjendje të rëndë

Publikuar

-

Nga

Një 50 vjeçar me inicialet A.Gj ka marrë dëmtime të rënda në trup pasi e ka zënë poshtë nga traktori.

Raportohet se 50-vjecari ka qenë duke punuar tokën pasditen e sotme, ndërsa traktori është përmbysur dhe e ka zenë poshtë.
50 vjeçari ka marrë dëmtime të rënda në trup dhe është transportuar në gjendje kritike në Spitalin Rajoanl të Vlorës.

Autoritetet kanë nisur hetimnin për shkaqet dhe rrethanat e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE