Connect with Us

Reshje të lehta dhe vranësira/ Mësoni surprizat e motit për sot  

Sociale

Reshje të lehta dhe vranësira/ Mësoni surprizat e motit për sot  

Publikuar

-

Tashmë në stinën e vjeshtës, moti “gri” me vranësira mesatare dhe të dendura do të na shoqëroj deri në fund të ditës së sotme.

Në zonën e jugperëndimit dhe veriperëndimit parashikohen reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët. Gjatë orëve të pasdites reshjet e dobta përfshijnë vijën bregdetare si dhe një pjesë të ultësirës perëndimore.

LEXO EDHE:  Ndryshon moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët për ditët në vijim 

Era do të vijoj relativisht intensive me drejtim juglindje – lindje dhe shpejtësi 15-25m/s. Temperaturat në vlerat e mëngjesit pritet të kenë një rritje prej 1-4 grad krahasuar me sot ndërsa ato të mesditës nuk do të kenë luhatje nga ato të ditës së sotme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Pamje magjike në Korçë/ Ndizen dritat e festave

Publikuar

-

Nga

Në Korçë është mbajtur për të disatin vit radhazi, Festivali i Dritave. Qindra, mijëra drita janë ndezur njëkohësisht duke lajmëruar kështu ardhjen e festave të fundvitit.

Ashtu si çdo vit, festa ka nisur me numërimin mbrapsh pranë zonës së këmbësorëve, në sheshin para bashkisë, për të kulmuar më tej në një koncert solidarizues për të prekurit nga tërmeti tek Pazari i Vjetër.

LEXO EDHE:  Temperaturat pësojnë ulje të ndjeshme/ Ja si do jetë moti në vijim

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Vetë kryebashkiaku, Sotriaq Filo, është kujdesur që qyteti të zbukurohet në çdo detaj, ndërkohë që koncertit iu bashkuan qindra qytetarë.

Për më shumë, pamjet e mëposhtme flasin vetë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kastriot Çipi pranon përçarjen mes aktivistëve të “Aleancës për Tetarin”

Publikuar

-

Nga

Pas lajmit të publikuar dje se, një përplasje e fortë verbale që ka shkuar deri në përplasje fizike ndodhi mes aktivistëve të  “Aleancës për Tetarin”, ka reaguar dhe regjiszori Kastriot Çipi.

Teksa pranon përplasen mes aktivistëve të  “Aleancës për Tetarin”, Çipi thotë se disa protestues që mbrojnë Teatrin thirrën policinë që të largonin nga sheshi ca protestues të tjerë që mbrojnë Teatrin.

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

LEXO EDHE:  Kapriçot e motit/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

“Mbrëmë ca protestues që mbrojnë Teatrin thirrën policinë që të largonin nga sheshi ca protestues të tjerë që mbrojnë Teatrin.

Sonte ata ta që thirrën policinë i kanë hapur skenën e Teatrit një artisti që doli nga të parët pro shembjes së Teatrit.

“Përditë shoh qartë e ma qartë.

Edhe vuej, thellë e ma thellë…” Kështu thoshte Migjeni”- shkruan Kastriot Çipi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Shpërthim me lëndë plasëse në një lokal

Publikuar

-

Nga

Një shpërthim me lëndë plasëse është regjistruar në Tiranë pak para mesnatës së mbrëmshme.

Sipas uniformave blu, shpërthimi ka ndodhur rreth orës 23:55 në rrugën “Shyqyri Brari”, në afërsi të lokalit me pronësi të shtetasit M. H., duke shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit. Aktualisht policia po heton në lidhje me zbardhjen e plotë të ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE