Connect with Us

Kapen me 9 pako kokainë/ Arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Kronika

Kapen me 9 pako kokainë/ Arrestohen 2 shqiptarë në Itali

Publikuar

-

Policia italiane ka arrestuar dy shtetas shqiptarë në zonën e Passignano sul Trasimenonë Città della Pieve.
Raportohet se shqiptarët u kapën brenda një makine, gjatë një kontrolli që synonte të godiste shitjen dhe trafikimin e drogës.

Pasi u pikasën nga policia, shqiptarët u përpoqën të arratiseshin por nuk ia dolën.
Nga kontrolli policia mundi të gjente 9 pako kokainë dhe një shume të konsiderueshme parash të thata.

LEXO EDHE:  “Oh Zoti im” / Dalin pamjet e frikshme të shembjes së urës në Itali

Duke qenë se paratë nuk justifikoheshin dyshohet se janë përfituar nga aktiviteti kriminal./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

U përlesh me grabitësit/ Humb jetën në spital 25- vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 25 vjeçe ka humbur jetën tragjikisht pasi u përledh me disa persona që tentuan ta grabsnin e më pas e goditën me thikë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Rushden, Northants.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të cilët arritën në vendin e ngjarjes, 25 vjeçarja nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra.

Policia po vijon hetimet teksa ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Moderatorja shqiptare në zi/ Humb njeriun e dashur

Publikuar

-

Nga

Moderatorja shqiptare, Dojna Mema ka humbur sot personin e saj më të dashur, babain.

Lamin e ka bërë të ditur vetë moderatorja, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Teksa ka ndarë dhe një video me të atin, Dojna shkruan: “Nuk le asnjë sekondë pa jetuar plotësisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jetën me një kupë! Për ata që njohën Bujarin e Interpolit, ky është Babi i familjes.

P.S.: Ti e di, gjithmonë bashkë, gjithmonë një shpirt për katër.”

Bujar Mema punonte prej 16 vitesh në NCB Interpol në Tiranë dhe la pas bashkëshorten dhe dy fëmjët.

LEXO EDHE:  I theu foshnjës 2 brinjë dhe i dëmtoi veshkat nga dhuna/ Arrestohet babai

LEXO EDHE:  Arrestohet i shumëkërkuari për vrasjen e dy personave në Itali

 

 

View this post on Instagram

 

Nuk le asnje sekond pa jetuar plotesisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jeten me nje kupe! Per ata qe njohen Bujarin e Interpolit, ky eshte Babi i familjes. P.s : Ti e di, gjithmone bashke, gjithmone nje shpirt per kater.

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema) on

LEXO TE PLOTE

Kronika

U dënua me 10 vite burg/ Prokuroria e Elbasanit apelon vendimin për atentatorin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Elbasanit apelon dënimin ndaj Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016.

Gjykata e Elbasanit e dënoi Hasanpapajn me 10 vite burgim, ndërkohë Prokuroria kërkon që i riu të dënohet me 22 vite burg.

20 vjeçari u akuza nga prokuroria si një nga personat që dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe mikut të tij, Bledar Muçës.

LEXO EDHE:  Kapen me 240 gram kokainë/ Arrestohen një polic dhe 3 shtetas të tjerë

LEXO EDHE:  Kapen me 240 gram kokainë/ Arrestohen një polic dhe 3 shtetas të tjerë

Ky i fundit mbeti i plagosur , ndërsa Hasanpapaj ishte fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE