Connect with Us

PS zgjedh sot delegatët e Kongresit/ Testohet për herë të parë votimi online dhe elektronik

Politikë

PS zgjedh sot delegatët e Kongresit/ Testohet për herë të parë votimi online dhe elektronik

Publikuar

-

Partia Socialiste zhvillon sot zgjedhjet për delegatët e kongresit sipas parimit një anëtar, një votë, ku 103 056 anëtarë të PS në gjithë vendin do të zgjedhin mes 1 496 kandidaturave, 706 delegatët e Kongresit.

Procesi për zgjedhjen e tyre ka nisur në orën 08:00 dhe pritet të përfundojë në orën 16:00.

Në të gjithë vendin do të jenë 362 qendra votimi dhe 362 komisione që do të menaxhojnë procesin për zgjedhjet e delegatëve të PS.

LEXO EDHE:  Spaho: Dekriminalizimi brenda afateve, ndryshe kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve vendore

Risia e këtij procesi është edhe votimi elektronik që do të testohet për herë të parë me zgjedhësit e njësisë numër 8 në Tiranë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Kuvendi zgjedh kryeprokurorin e ri

Publikuar

-

Nga

Me 101 vota pro, Kuvendi i Shqipërisë ka votuar sot për Olsian Çelën, për detyrën e Kryeprokurorit, me një mandat 7-vjeçar dhe pa të drejtë rikandidimi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Po fshihen provat pas tërmetit?/ Rama: E keni gabim, gjithçka është fotografuar

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur edhe akuzave, ku pretendohet se me pastrimin e rrënojave të ndërtesave të shembura nga tërmeti po fshihen provat, që fajësojnë përgjegjësit e kësaj katastrofe.

Nga foltorja e Kuvendit, Rama hodhi poshtë çdo akuzë, ndërsa theksoi se gjithçka është fotografuar, dhe për më tepër ai tha se janë marrë edhe kampionet e tullave dhe të betonit.

LEXO EDHE:  Përfundon numërimi i votave në Tiranë/ Shifrat zyrtare

LEXO EDHE:  Përfundon numërimi i votave në Tiranë/ Shifrat zyrtare

“Po fshihen provat? E keni shumë gabim. Është fotografuar gjithçka. Aty ku është pastruar janë marrë edhe kampionet e tullave dhe të betonit”-tha Rama.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ja ku do të zhvendosen rrënojat e pallateve të shkatërruara nga tërmeti

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit ku po diskutohet projekt- buxheti i vitit 2020, tha se mbetjet nga pallatet dhe shtëpitë e shembura do të përdoren për të mbyllur fushën Porto Romanos si dhe zonat e dëmtuara të shkaktuara nga guroret në Krujë.

Kemi vendosur që të gjithë sasinë e e mbjeteve në Durrës të mbyllim fushën e kancerit në Porto Romano dhe ta transformojmë në një park të madh publik. Po studiojmë mundësinë e mbetjeve në zonën e Krujës, në Thumanë, por ndoshta edhe duke futur një sasi nga Durrësi për të mbyllur kancerin mbi lëkurë të guroreve që kanë turpëruar të gjithë ne. Jemi i vetmi vend në botë që mund të kthejë në gurore peisazhin e një vendi të shenjtë, Kruja”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE