Connect with Us

Horoskopi i ditës, 16 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 16 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Sot do jeni ne humor te mire dhe te gatshëm për t’ia plotësuar çdo dëshirë partnerit. Marrëdhënia ne çift ka për te qene e jashtëzakonshme ne çdo çast. Beqaret do e kenë paksa te vështirë te gjejnë persona interesante, por ne mbrëmje mund te ndodhe e shumëpritura. Me shpenzimet nuk duhet ta teproni asnjë moment sepse ne te kundërt situata mund t’iu dale jashtë kontrollit.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jeta juaj ne çift do jete me e mire se dje, por ende jo ne kohen me te mire. Nuk do arrini dot t’i shprehni ndjenjat plotësisht dhe nuk do dashuroheni si e keni ëndërruar. Beqaret do kenë miqtë aleatet me te forte qe do i ndihmojnë te gjejnë personin e përshtatshëm. Sektori i financave ka për te qene goxha i vështirë kështu qe tregohuni te kujdesshëm gjithë kohës ne mënyrë qe mos mbeteni me xhepat bosh.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Për fatin tuaj te madh jeta ne çift do jete e jashtëzakonshme sot dhe e mbushur me pasion. Ne çdo çast do ndiheni te bekuar e te përkëdhelur. Beqaret edhe pse do kenë veçse takime dhe flirtime do ndihen me se miri. Me e rëndësishmja për ta është mos qëndrimi vetëm. Ne planin financiar do keni tronditje goxha te mëdha dhe nuk do ndiheni keq për asnjë moment.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nëse jeni ne një lidhje duhet t’i shprehni me shume ndjenjat sot sepse përndryshe dikush tjetër do mundohet ta joshe atë qe keni ne krah e mund t’ua rrëmbejë. Beqaret do kenë një surprize shume te madhe e cila di ua shtoje buzëqeshjen. Ne planin financiar Urani do ndikoje pozitivisht dhe iu ndihmoje te zgjidhni çdo lloj problemi. Nuk do e keni te vështirë as te bëni ndonjë investim te vogël.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dite shume e kënaqshme ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Gjate gjithë kohës do ndiheni te plotësuar pranë partnerit dhe nuk do keni me çfarë te kërkoni nga yjet. Beqaret do kenë me ne fund dashuri me shikim te pare dhe e ardhmja do ju ndryshoje menjëherë. Ne planin financiar nuk duhet te nxitoheni për asnjë moment sepse situata do jete nen kontroll.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do i shtoni edhe me shume dozat e imagjinatës sot dhe marrëdhënia me partnerin do behet me e bukur se me pare. Do ndiheni me te përmbushur te dyja palët. Beqaret do kenë me shume fat ne dashuri dhe për ta shume gjera do ndryshojnë njëherë e përgjithmonë. Financat mund te kenë tronditje te vogla për shkak te disa investimeve te nevojshme qe duhet te kryeni, megjithatë situata ende nuk do dale jashtë kontrollit.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Dite shume e animuar do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Çdo çast do jete i veçante nga tjetri dhe rrahjet e zemrës do jene te forta kurdoherë. Beqaret do fillojnë te ndjejnë për një koleg disi te turpshëm dhe shume te qete, prandaj duhet te gjejnë mënyrën dhe momentin për t’ia shprehur ndjenjat. Ne planin financiar ekuilibri do mbizotërojë gjate gjithë kohës.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Sot do i përdorni te gjitha mënyrat për te krijuar një klime sa me te ngrohte ne çift dhe për t’u dashuruar sa me shume. Ne tërësi dita ka për te qene e bukur. Beqaret nuk duhet te ndërmarrin shume rreziqe vetëm për ta ndryshuar statusin e tyre sepse mund te lëndohen papritur. Ne planin financiar do jeni optimiste dhe do merrni te gjitha masat qe gjendja te mbetet e kënaqshme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do zgjoheni me humor shume te mire ju te dashuruarit dhe do mendoni për surpriza te njëpasnjëshme ndaj partnerit. Marrëdhënia me te do ketë përmirësime te jashtëzakonshme. Beqaret do e kenë shume te vështirë edhe sot për ta gjetur dashurinë e madhe kështu qe me mire te mos ushqejnë shpresa te kota. Buxheti do mbetet njësoj si gjithë këto kohe.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite plotësisht e qete ka për te qene kjo e sotmja për te dashuruarit. Çdo gjë do ece sipas programit dhe nuk do ngelet asnjë peng. Beqaret nuk do kërkojnë me ngulm ndryshimin e statusit, por gjerat do rrjedhin ne një mënyrë te tille qe gjithçka do ndodhe si me magji. Te ardhurat do kenë pak përmirësime, por edhe aq do ju ndihmojnë disi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Plutoni do pozicionohet shume mire ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe do ju ndihmoje te jeni me te lirshëm me partnerin. Pas orëve te mesditës do dashuroheni edhe me më shume pasion me atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë shume mundësi për njohje, por nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Financat duhet t’i mbani me tepër nen kujdes sepse përndryshe do keni shume shpejt probleme.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ka mundësi qe sot te fillojnë problemet ne jetën tuaj ne çift. Do keni debate edhe për gjera elementare dhe kurrsesi nuk do i pranoni gabimet. Për beqaret dashuria do jete e privilegjuar. Ata do kalojnë plot momente te lumtura sepse do njihen me te vërtetë me personin qe kane ëndërruar gjithmonë. Ne planin financiar do i keni gjerat shume te qarta dhe do dini si te veproni kurdoherë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Manastirliu në Laç: Garantojmë shërbimin e urgjencës, do të rindërtojmë spitalin e Laçit

Publikuar

-

Nga

 Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka siguruar qytetarët në Laç se shërbimi provizor i urgjencës nuk do të ndërpritet në asnjë moment, ndërkohë që po merren masa për një zgjidhje më të qëndrueshme, deri në rindërtimin e spitalit bashkiak të Laçit, i cili u dëmtua rëndë nga tërmeti i datës 26 nëntor.
“Shumë faleminderit mjekëve dhe infermierëve për punën që po bëni edhe në këtë pikë provizore të urgjencës, që e kemi vendosur menjëherë në funksion të qytetarëve, ndërsa shërbimet e patologjisë, të obstetrikës të kirurgjisë, ofrohen në spitalin e Lezhës. Ndërkohë që gjithë organizimi me Urgjencën Kombëtare për sa i përket vajtjes në Lezhë do të jetë shumë efikas sepse do të shtohen dhe autoambulancat që të kemi një qarkullim më të shpejtë”, tha Manastirliu.
Aktualisht shërbimi i urgjencës në spitalin e Laçit po ofrohet në një çadër mjekësore të mirëpajisur me të gjitha mjetet e nevojshme të urgjencës si dhe një strukturë lëvizëse e urgjencës.
Duke siguruar se do të gjendet së shpejti një zgjidhje më e qëndrueshme për shërbimin e urgjencës, Manastirliu tha se spitali i Laçit do të rindërtohet.
“Sipas akt konstatimit të ekspertëve, ky spital është i dëmtuar në strukturë dhe plani afatmesëm është rindërtimi i spitalit të ri bashkiak të Laçit, si pjesë e planit të rindërtimit të strukturave të dëmtuara nga tërmeti”, tha Manastirliu.
LEXO TE PLOTE

Sociale

Largimi nga detyra/ Kreu i AKEP i dërgon letër Gramoz Ruçit

Publikuar

-

Nga

Kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, Ilir Zela, ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

Largimi i Ilir Zelës nga institucioni konfirmohet nga Këshilli i Ministrave, i cili i ka kërkuar Kuvendit lirimin e tij nga detyra.

Ndërkaq, mësohet se Zela i ka dërguar letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit, ku në letër shkruan se dorëheqja lidhet me shkaqe personale.

“Prej datës, 22 nëntor 2017 kam patur privilegjin që me besimin dhe mbështetjen e plotë të Kuvendit të Republikës së Shqipërisë ti shërbej publikut në detyrën e Kryetarit të Këshillit Drejtues të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP).

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 19 nëntor 2018

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 9 dhjetor 2017

Me paqen e njeriut që i ka shërbyer publikut me përkushtim shembullor, në këtë detyrë apo në angazhime publike të mëhershme, pa lejuar në asnjë moment që interesat publike të nëpërkemben nga presioni i pandërprerë i interesave monopoliste, ju njoftoj doreheqjen time nga detyra e Kryetarit të Këshillit Drejtues të AKEP.”-shkruan Zela në letrën e dorëheqjes së tij.

Zela e mori këtë detyrë në nëntor të vitit 2017, duke zëvendësuar në këtë detyre Pirro Xhixho./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ligji kundër mediave online/ Ylli Rakipi “shpërthen” në komision: T’ju vijë turp nga vetja! Ky është fashizëm!

Publikuar

-

Nga

Komisioni prlamentar po zhvillon sot një seancë dëgjimore me shoqatat e gazetareve, për ndryshimin e ligjit të medias.

Gjatë fjalës së tij, gazetari Ylli Rakipi ka ngritur fort zërin kundër miratimit këtij ligji duke e konsideruar si qesharak dhe fashist.

“Do ju vijë turp nesër nga vetja. Ndoshta s’ju vjen sot, por nesër po. Ky është fashizëm! Kjo praktikë nuk i shërbën askujtë, veç përpjekjeve për të dënuar median. Edhe ne kemi gabime sa të duash, por së pari na dënon ai që na shikon dhe lexon.

Në momentin që ju merrni përsipër të bëni një ligj, për ti mbyllur gojën medias online, është një turp i madh. Tragjedi!

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 23 mars 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 30 tetor 2019

Siç e keni parë kryeministi i vendit i është drejtuar gjykatave me padi për një numër të madh gazetarësh.

Na çoni në gjykatë. Gjykata le të vendosë për ne, po jo urdhëri administrativ. Është një përpjekje për të vënë në kontroll median nga lideri i këtij regjimi.

Unë mendoj se ju nëse do të keni vullnetin e mirë, mund të korrigjoni një budallallik. Hidhi poshtë këtë projektligj dhe do ishte e mirë për ju.”, theksoi Rakipi./CNA.al

LEXO TE PLOTE