Connect with Us

“Valbona iku nga dhuna”/ Gjyshi i Alvinit tregon versionin tjetër të historisë së familjes Berisha

Sociale

“Valbona iku nga dhuna”/ Gjyshi i Alvinit tregon versionin tjetër të historisë së familjes Berisha

Publikuar

-

Gjyshi i Alvin Berishës, babai i nënës së tij, ka treguar një version tjetër të historisë së familjes Berisha.

Ymer Çira ka treguar arsyen përse vajza e tij nënë e tre fëmijëve braktisi dy vajzat, bashkëshortin dhe mori djalin e vogël në aventurën e saj me një rekrutues të ISIS.

Sipas Ymer Çirës, bashkëshorti i vajzës së tij, Afrimi Berisha, ka qenë problematik në raport me familjen.

“ Duke krijuar debate mes çiftit ka arritur puna në rrahje, ka arritur puna deri aty sa e ka përzënë nga shtëpia, në një kohë që këta fëmijë kanë qenë shumë të stresuar.
Mendoj unë si prind, që duke pasur eksperiencën e disa herëve të përzëna nga shtëpia, se vajza ka qenë edhe e pjekur dhe për të mos i rënë në qafë prindërve, ka ardhur tek ajo pikë që bëri atë pa marrë lejen e askujt, dhe neve na ka ardhur jashtëzakonisht keq”, tregon ai në një intervistë për Top Channel.

Që nga ky moment ju nuk keni pasur kontakte me vajzën tuaj?
“ Kemi pasur vetëm atëherë në fillim dhe i thashe…..qan….pse e bërë ketë….qan… dhe më tha që jo këtu ku jam, por sikur të gjej një cep tjetër në fund të botës, vetëm ai të mos më gjejë asnjëherë”.
Shpresa e babait të Valbonës, ende nuk është shuar për vajzën e tij.
“ Unë akoma shkoj me iluzionin që vajzën mund ta kem diku. Dhe ishalla është e kësaj natyre”.

LEXO EDHE:  Historia e patreguar e revistës së njohur ‘Playboy’

Kur ka qenë hera e fundit që ju e keni parë nipin tuaj?
“Alvinin unë nuk e kam parë, ashtu siç nuk e ka parë as Afrimit prej pesë vitesh. Pra, që kur u ndodh atje në Siri, me nënën e tij, me vajzën time. Mirëpo e keqja është, që ashtu siç nuk kam parë Alvinin, unë nuk kam parë as dy vajzat e tjera, këtu në Itali”.

Do shkoni në Itali për të takuar nipin tuaj?
“ Kjo do të ishte kënaqësia më e madhe për mua. dhe po të realizohet kjo, ju do ta shini se Alvini do të ketë një kënaqësi shumë të madhe në prehrin tim. Se ai edhe kur vinte në atë moshë, me mua flinte. Me asnjë tjetër. Me ka dashur jashtë mase. Alvini i ka thënë afrimit, se janë videot, a do më çosh tek gjyshi? Gjyshi i Alvinit që ka bërë ashtu jam unë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Qofte si në kohën e Xhaxhit”/ HAKO ofendon shqiptarët që duan Europën

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i FRPD-së, Lisandër Hoxha ka reaguar ashpër, pas në ambalazhimin e produktit të qofteve HAKO, kjo kompani ka cendosur që të ilustrojë imazhin e njeriut socialst punëtorë dhe me moton ‘Qofte si n’kohën e xhaxhit’.

Në një postim në rrjetet sociale, Lisandër Hoxha thekson nevojën për ligjin e dekomunistizmit, ndërsa thekson se Hako ka ofenduar të gjithë shtresen e të perndjekurve politik.

LEXO EDHE:  Historia e buzëkuqit, një enigmë më vete

LEXO EDHE:  Historia e patreguar e revistës së njohur ‘Playboy’

“Ja perse duhet ligji i dekomunistizimit. Imazhe te tilla duhen ndaluar me ligj. Hako ka ofenduar te gjithe shtresen e te perndjekurve politik dhe 95% te Shqiptareve qe duan Europen dhe jo Korene e Veriut. Une kam vendosur te mos blej asnje produkt te kompanise Hako.”-shkruan Lisander Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Manastirliu në Mamurras: Garantojmë urgjencën 24/7, objektet shëndetësore të dëmtuara do të rindërtohen

Publikuar

-

Nga

“Objektet shëndetësore të dëmtuara lehtë si pasojë e tërmetit po rehabilitohen, ndërsa ato me dëmtime serioze do të përfshihen në planin e rindërtimit”. Nga urgjenca e re e përkohëshme e Mamurrasit, ku aktualisht po transferohet shërbimi i qendrës shëndetësore 24 orëshe të këtij qyteti, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale garantoi ofrimin e shërbimit pa ndërprerje për banorët e prekur nga tërmeti.

“Edhe pse jemi në këto kushte emergjence, jemi këtu për të garantuar që kujdesi shëndetësor do të vazhdojë në të gjitha zonat e prekura nga tërmeti, ku jemi duke ofruar shërbim, siç është rasti i urgjencës 24 orëshe të Mamurrasit, ku në kohë rekord qendra shëndetësore e dëmtuar nga tërmeti, është transferuar në një ambient të përshtatshëm, pa e ndalur punën për ofrimin e shërbimit për qytetarët”, tha Manastirliu.

Ministrja e Shëndetësisë deklaroi se janë 12 objekte shëndetësore të dëmtuara, për të cilat ka nisur puna me riparimin e dëmeve si pasojë e tërmetit, për ato objekte që janë të riparueshme, ndërsa do të vijojë plani i rindërtimit.

“Janë 12 objekte shëndetësore, ku përfshihen kryesisht qendra shëndetësore, të cilas janë vlerësuar me demtime serioze apo dëmtime të lehta si pasojë e tërmetit. Për dëmtimet e rikuperueshme ne kemi marrë mastat që të fillojë menjëherë puna për rehabilitimin, sikundër kemi bërë me spitalin e Durrësit, me disa shërbime në QSUT, etj, ndërsa do të përfshijmë në planin e rindërtimit objektet me dëmtime të rënda siç është qendra shëndetësore 24 orëshe e Mamurrasit apo spitali i Laçit, ku ndërkohë kemi marrë masa për të ofruar shërbimin e urgjencës në kushte optimale, në një ambient të ri”, tha Manastirliu.

LEXO EDHE:  Si e shau Hrushovi Enver Hoxhën nga nëna në mbledhjen e udhëheqësve komunistë

LEXO EDHE:  Historia e buzëkuqit, një enigmë më vete

Manastirliu i bëri këto deklarata në Ditën Botërore të Mbulimit Shëndetësor Universal. “Po vijojmë të ofrojmë gjatë gjithë kohës, për të gjithë banorët mbulimin shëndetësor universal nëpërmjet njësive të lëvizshme edhe në ato zona ku qendrat shëndetësore janë dëmtuar si pasojë e tërmetit dhe deri tani janë rreth 463 mijë qytetarë që e kanë kryer kontrollin mjekësor bazë, që tregon për ndërgjegjësimin e tyre për t’u kujdesur për shëndetin”, tha Manastirliu.
Më shumë se 6 mijë vizita mjekësore dhe rreth 1500 vaksinime kundër gripit janë kryer nga ekipet mjekësore pranë banorëve të sistemuar në hotele apo në pikat e emergjencës, të mbetur të pastrehë si pasojë e tërmetit, ku po vijon shërbimi shëndetësor 24/7./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Humbi gruan, vajzën dhe mbesën/ Ajet Meçja rrëfen momentet e tmerrit

Publikuar

-

Nga

Ajet Meçja nuk e kishte menduar që mëngjesin e 26 nëntorit, do të zgjohej nën drithjet e vdekjes, e më pas do të përjetonte dhimbjen më të madhe të jetës: atë të humbjes së vajzës, mbesës së vogël dhe gruas së tij.

Babai i Diana Meçjes, e cila edhe pse doli nga rrënojat e gjallë por që humbi jetën në spital,

Ajet Meçja ka rrëfyer sot tmerrin që përjetoi mëngjesin e 26 nëntorit, ku nën rrënojat e tërmetit humbi gruan, vajzën dhe mbesën.

Teksa u vizitua nga Kryeministri Edi Rama,  Ajet Meçja shprehet se pas tërmetit mundi që të dilte nga rrënojat, ndërsa vajza e tij, mbesa dhe gruaja nuk mundën që të shpëtonin dot.

LEXO EDHE:  Aktorja e njohur shprehet se ka plot ‘’100 histori’’ të ngacmimeve seksuale që do mund ti tregonte

LEXO EDHE:  Historia e buzëkuqit, një enigmë më vete

“Unë jetoja në pallatin e Edison Konomit, nga që e kanë bërë për vete, mendoja se do ishte i fortë. Nga ora 4, pas u tund shumë, bëri një goditje lart-poshtë. U kujtova që kisha një kartonxhez, dhe dola. Dola zvarrë dhe pashë Nardin. Nardi, çfarë është kështu, ku është pallati?”-ka treguar mes lotëve Ajet Meçja.

Ajet Meçja ka treguar detaje rrëqethëse, kur mbesa e tij kishte ngelur nën rrënoja e ndërsa i kërkonte ndihmë gjyshit.

“E dëgjoja atë të voglën: Gjyshiiii!  E vogla ka rezistuar, më shumë frika i mori jetën.”-ka vazhduar me tej Ajet Meçja.

LEXO TE PLOTE