Connect with Us

U gjet i pajetë në rrugë/ Policia jep detaje për 34 vjeçarin nga Vlora

Kronika

U gjet i pajetë në rrugë/ Policia jep detaje për 34 vjeçarin nga Vlora

Publikuar

-

Policia e Vlorës ka dhënë informacion zyrtar lidhur me trupin e pajetë që u gjet në lagjen “Kushtrimi”.

Sipas policisë së Vlorës, nga ekspertiza e plotë mjeko-ligjore, në trupin e 34 vjeçarit K.D, konkretisht në pjesën e pasme të shpatullës është konstatuar një plagë e cila dyshohet të jetë shkaktuar nga armë zjarri.
34 vjeçari punonte në një firmë këpucësh në qytetin e Vlorës dhe nga ana e Policisë nuk njihet si person me precedent penal.

Në Policinë e Vlorës është ngritur një grup i posaçëm hetimor me qëllim dokumentimin dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.
Vijojnë hetimet e mëtejshme në bashkëpunim me Prokurorinë për sqarimin e rrethanave dhe vendosjen para përgjegjësisë penale të autorit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasen dy makina/ Plagoset njëri prej shoferëve

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur, pak minuta më parë, në aksin rrugor Korçë-Pogradec, te kryqëzimi i Çifligut.

Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar në një kanal.

Nga informacionet paraprake, raportohet se ka mbetur i plagosur njëri prej drejtuesve të mjeteve, i cili është dërguar menjëherë në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

LEXO EDHE:  Ishin shpallur në kërkim/ Arrestohen katër persona në Fier

LEXO EDHE:  X6 përplas një të ri në Vlorë/ Policia fsheh aksidentin?

Dyshohet se shkak i aksidentit të jetë bërë një parakalim i gabuar, ndërkohë policia ka mbërritur në vendngjarje dhe ka hapur hetimet për zbardhjen e plotë të saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Digjet makina e kryetarit të FRPD-së

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Durrës.

Mësohet së është djegur makina e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Ndrec Pjetri në këtë qytet.

Sipas informacioneve paraprake, shkak i zjarri dyshohet një shkëndijë elektrike ndërkohë që makina ishte e parkuar pranë sektorit “Rinia” dhe Pjetri ishte prezent në momentin e flakëve./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Video – E paprecendentë në Paskuqan/ Gruaja i shpëton mrekullisht aksidentit në vijat e bardha

Publikuar

-

Nga

Kemi parë në plot raste shoferë të papërgjegjshëm në rrugët e Tiranës, që nuk respektojnë rregullat e qarkullimit.

Një i tillë është regjistruar edhe rreth orës 10:00 të paradites së sotme në zonën e Paskuqanit. Një grua ka shpëtuar mrekullisht nga një aksident që mund t’i merrte jetën, teksa po kalonte në vijat e bardha.

Ndonëse është një zonë e populluar me shumë banorë, shoferët ecin me shpejtësi të lartë pa pasur asnjë pikë përgjegjshmërie.

Në momentin kur kjo grua po tentonte të kalonte rrugën me vrap dhe po mundohej t’i shmangej makinave që nuk po i hapnin krahun, një automjet kalon me shpejtësi shumë të lartë para këmbëve të saj dhe gruaja stepet në vend.

LEXO EDHE:  “Do blej ushqime për të dëmtuarit nga tërmeti”/ Si e mashtroi 49-vjeçari qytetarin nga Durrësi

LEXO EDHE:  Dhunonte djalin i dehur/ Arrestohet babai në Vlorë

Makina ndalon vetëm pak metra pasi kalon vijat e bardha, ndërsa gruaja e trembur vazhdon rrugën me vrap. Ky nuk është i vetmi rast, kur këmbësorët i shpëtojnë mrekullisht aksidenteve dhe policia nuk është aty për t’i ndëshkuar këta shoferë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE