Connect with Us

Gjykatën dhe Prokurorinë e Elbasanit, nuk ka Vetting ta pastrojë

Vetingu

Gjykatën dhe Prokurorinë e Elbasanit, nuk ka Vetting ta pastrojë

Publikuar

-

Edhe pse Vettingu po spastron dhjetëra vemje të korrupsionit nga gjykatat dhe prokuroritë e vendit, duket se ka akoma skuta të cilat mbajnë të “fshehura” vemje të tilla.

Në Elbasan Gjykata dhe Prokuroria janë dy skutat e errëta ku molepsen hapur aferat me korruptive mes gjyqtarëve-prokurorëve dhe avokatëve, pa përmendur sekserët që mbushin lokalet e qytetit. Është një zallamahi e madhe, është një dramë e padëgjuar tek shikon tek rropaten korridoreve të Gjykatës dhe Prokurorisë hallexhinj që edhe pse kanë paguar sekserin, nuk fitojnë procesin edhe kur janë më të drejtën e  ligjit.

Ajo çfarë ndodh në institucionet e drejtësisë në Elbasan është sa e turpshme aq edhe kriminale dhe e paligjshme. Gjyqtarë dhe prokurorë të Plepave dhe sekserë të tyre, e kanë kthyer institucionin në një llumhane të madhe, ku pazari i parë prishet nga pazari dyte, ku vendimi merret pasi vjen sms se “ok personi votoi”, pra lekët u morën.

LEXO EDHE:  Ia hodhi Vettingut/ Zbulohen arsyet e dorëheqjes së Llallës

Një  turp dhe skandal që nuk ka Vetting ta pastrojë. Mbetet detyrë urgjente e organeve të reja të drejtësisë, të spastrojnë nga rredhet e tyre plepaxhinjtë milionerë, që po tallen dhe po rrjepin çdo ditë duke shkelur ligjin qytetarët në Elbasan dhe qytetet e tjera të vendit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu

Ngec në “sitën” e vettingut/ KPK shkarkon prokurorin e “ndereve”

Publikuar

-

Nga

Ngec në sitën e vettingut prokurori Adnand Xhelili.

Mësohet se Komisoni i Pavaruir i Kualifikimit e ka shkarkuar, pasi ka konstatuar probleme me dy pasuritë kryesore të familjes së tij, konkretisht një apartament me sipërfaqe 117 m2 në Tiranë dhe një vilë trekatëshe në Borsh të Lukovës.

Adnand Xhelili i Prokurorisë së Tiranës, u lakua pak kohë më parë në emisionin investigativ “Fiks Fare”, ku denoncoi sorollatjet e një qytetareje në zyrat e një notereje, të Hipotekës, gjykatës, prokurorisë dhe përmbarimit.

Ndërsa në anën ekonomike, Xhelili ka deklaruar  gjashtë burime të ardhurash . Ai ka deklaruar të ardhura nga paga e rij si prokuror, si pedagod, pagën e bashkëshortes, pagën e  djalit, të ardhurat nga tokat bujqësore në Borsh, të ardhura nga shtëpia e pushimeve verore për turizëm./ CNA.al

Miliona lekë nga turizmi/ Zbardhet pasuria e prokurorit të “ndereve”

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Vettingu si hanxhar mbi kokat e drejtuesve të policisë/ Fshihen 50 faqe raport, konfirmohet Ardi Veliu

Publikuar

-

Nga

drejtori i policise se shtetit , ardi veliu

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka vendosur konfirmimin në detyrë për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.

Kujtojmë se dje Veliu doli “me xhepa të shpuar” para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit ku u paraqit pa praninë e avokatit.

Në media u raportua  se Veliu nuk ka fshehje të pasurisë, dhe se aktualisht ai jeton në shtëpi me qera e nuk rezulton të ketë pasuri të tjera të paluajtshme.

Por, e vërteta e pasurisë nuk është kështu siç u raportua nëpër media, pasi u fshehën 50 faqe raport për Veliun dhe shume probleme që kanë të bëjnë me kryepolicin.

LEXO EDHE:  Vetingu në Policinë e Shtetit / Rama: Do të bëhet nga FBI-ja, bëhuni gati për…

LEXO EDHE:  Besim Hajdarmataj në “sitën” e vettingut/ KPK jep vendimin

Raporti me 50 faqe e nxjerr Veliun me probleme dhe borxhe, por pavarësisht kësaj vettingu ka zgjedhur ta konfirmojnë në detyrë.
Duket qartë se vettingu në polici është thjesht një instrumet politik si hanxhar mbi kokat e drejtuesve të policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Klodiana Lala lëshon “bombën”/ Sulm i organizuar nga bandat kundër komandantit të Gardës

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me lajmet e publikuara në media, për proçesin e Vettingut ndaj Kreut të Gardës Gramoz Sako.

Në një postim në rrjetet sociale, Lala shkruan se nuk e ka njohur nga afër Sakon, por shton se shumë e njohin si një profesionist.

Po ashtu gazetarja Lala hedh dyshime të forta për një sulm të “orkestruar” ndaj Sakos, ndërsa shkruan se një dorë me çdo kusht kërkon ta largojë nga drejtimi i Gardës.

Ndër të tjera Lala thekson se kjo të çon në dyshime për përplasje bandash edhe në Gardë, ndërsa shton se Vettingu ka vdekur.

“Nuk e kam njohur Gramoz Sakon nga afer. Shume me kane folur se eshte profesionist. Fakti qe e sulmojne nga cdo ane me ben te dyshoj se ka nje dore qe do me cdo kusht ta largoje nga drejtimi i Gardes.

LEXO EDHE:  Marku rihap dosjet e vjetra të “varrosura” nga Adriatik Llalla/ Kryeprokurorja në ‘syrin e stuhisë’

LEXO EDHE:  Besim Hajdarmataj në “sitën” e vettingut/ KPK jep vendimin

Perplasje bandash edhe ne Garde????

Do besoja vertete qe ka probleme me pasurine nese do behej nje hetim i pavarur nga i ashtuquajturi komision Vettingu, qe zyrtaret oligarke te policise i nxjerr te varfer e policet me uniforma te dala boje milionere. Vettingu VDIQ, rrofte Vettingu!”-shkruan gazetarja Lala në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: