Connect with Us

Viziton të lënduarit te Trauma/ Basha i prerë: S’do mungoj kur Rama dhe Veliaj të japin llogari para ligjit

Politikë

Viziton të lënduarit te Trauma/ Basha i prerë: S’do mungoj kur Rama dhe Veliaj të japin llogari para ligjit

Publikuar

-

Kreu i PD, Lulzim Basha ka vizituar në spitalin e Traumës të lenduarit nga përplasja tek Unaza e Re.
Basha shprehet se ky është një bilanc i një goditje të planifikuar nga kryeministri Edi Rama ndaj qytetarëve që mbronin shtëpitë e tyre.

“Janë dhunuar në mënyrën më barbare. Të gjakosur nga dhuna me shkopinj dhe grushta, gra të alivanosura nga përdorimi i gazit lotsjellës. Një pjesë ndodhen të shtruar, një pjesë nuk janë në spital.
Ky është një bilanc i një goditje të planifikuar nga Edi Rama ndaj qytetarëve që mbronin shtëpitë e tyre.
Skenar i përgatitur me kujdes, të shkonte drejt përgjakjes së qytetarëve për të shprehur vjedhjen e madhe që Veliaj dhe Rama kanë planifikuar. Nuk bëhet fjalë për një projekt zhvillimi, ishte një projekt vjedhje me kompani fantazmë. Ky është një akt kriminal, një krim i rëndë kundër banesave të tyre”, u shpreh Basha.

Gjithashtu kryedemokrati ka paralajmëruar se nga Rama tek Veliaj do të mbajnë përgjegjësi para ligjit.

LEXO EDHE:  Shpërthen Basha/Ja e vërteta e regjistrimit të një subjekti zgjedhor

“Paralajmëroj gjithësecilin përgjegjës nga Rama tek Veliaj se do të mbajnë përgjegjësi para ligjit.
Dita nuk do të vonojë, iu jap fjalën se nuk do të mungoj kur ata të japin llogari para ligjit.
Kemi një zotim, politik me shkrim, çdo centimetër katror i pronës së tyre do të kompensohet me vlerën e tregut me ardhjen e PD në pushtet.
Garantoj se të gjithë ata të përfshirë në këtë akt do të mbajnë përgjegjësi para ligjit nga i pari tek i fundit dhe nuk do gëzojnë asnjë qindarkë të kësaj grabitje”, u shpreh Basha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Pajtim Aga në pranga për drogë/ PD: Ia bënë vëllain shef policie, mbështetet nga Rama

Publikuar

-

Nga

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj, tha se arrestimi i Pajtim Agës dëshmon përshkallëzimin e fenomenit kriminal dhe konfirmon se krimi, trafiku i drogës dhe liria për të vepruar e kontingjentit kriminal ka mbështetjen e shtetit, të qeverise dhe policisë.

Sipas tij, krimi në zgjedhje ka mbështetjen direkte të Edi Ramës, ndaj dhe demokrati e lidh këtë me arrestimin e Agës, vëllain e ish-shefit të qarkullimit të Dibrës, Robert Aga.

“Robert Aga është shefi i policisë që garantoi mbjelljen e Dibrës me hashash prej të vëllait, tani të arrestuar, i njëjti shef policie që terrorizoi qytetarët e Dibrës për të vjedhur votat e tyre, bashkë me Bablokun e krimit Edi Rama, Damian Gjiknuri, Sajmir Tahiri, Xhemal Qefalia, Ulsi Manja, Pjerin Ndreu e të tjerë.

E gjithë kjo bandë vjedhësish votash, arriti që nën përdorimin e parasë, terrorit policor dhe administratës, të vidhnin votat e dibranëve. I madh e i vogël brenda e jashtë Shqipërisë janë njohur me bëmat e kësaj bande qeveritare, nga Zëri i Amerikës, nga Bild-i gjerman e media të tjera botërore”, u shpreh Alibeaj në deklaratën për shtyp.

Ai pretendon se i arrestuari për trafik droge dhe vëllai i tij, janë ekzekutues të realizimit të planit për vjedhjen e zgjedhjeve.

LEXO EDHE:  Imoraliteti i kritikëve të rinj, të Lulzim Bashës

LEXO EDHE:  Dashamir Shehi zbulon bisedën me Bashën/Çfarë i sugjerova për Kavajën

“Robert Aga ishte ai që merrte garanci nga kryeministri dhe ministri i brendshëm, që “të mos e çante kokën” për asgjë, mjaftonte që gostia e bandës qeveritare, me votat e vjedhura, të shantazhuara, të terrorizuara, të blera me paratë e drogës e kanabisit, të kënaqte babëzinë për pushtet dhe para të bandës qeveritare me në krye Bablokun”, theksoi demokrati, i cili kujton këtu përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane “Bild”.

Alibeaj deklaron se në vend që të ndëshkohej, Robert Aga u shpërblye me gradim në detyrë dhe i vëllai vazhdoi trafikun e drogës.

Ish-deputeti kërkon reagimin e Prokurorisë dhe SPAK-ut, teksa thotë se mjafton vetëm vullneti për të çuar para drejtësisë trafikantët e rëndomtë të drogës që kanë vjedhur zgjedhjet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video – Paloka nxjerr bllof Ramën/ Tre deklaratat kontradiktore për rindërtimin e banesave

Publikuar

-

Nga

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka publikuar tre deklarata kontradiktore të kryeministrit Edi Rama, lidhur me rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Në një bashkëbisedim me Behgjet Pacollin, Rama dëgjohet të thotë se brenda vitit 2020 do ketë arritur t’i fusë të gjithë banorët nëpër shtëpia. Ndërkohë, në një videolive nga zyra e tij, kryeministri thotë se deri brenda qershorit 2021, do jenë futur nëpër banesa banorët e dëmtuar nga tërmeti. Dhe deklarata e tretë e bërë gjatë një takimi, është se deri në fund të vitit 2021 do jenë akomoduar pjesa më e madhe e banorëve.

LEXO EDHE:  Fatbardh Kadilli i veshur si SS dhe nderon si nazist

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe "fluturon" në kanal

Këto deklarata bien në kundërshti me njëra-tjetrën, ndërsa Paloka thotë se fatkeqësi natyrore është tërmeti dhe jo keqqeverisja.

Sipas tij, Rama ka dështuar, ndaj kërkon t’i jepet fund mashtrimeve e vjedhjeve, të mbrohet drejtësia dhe populli, pasi thekson se shteti nuk është lodër./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Arrestimi i vëllait të ish-shefit të qarkullimit/ Gjunkshi akuza të forta

Publikuar

-

Nga

Demokrati Xhemal Gjunkshi ka reaguar për arrestimin e Pajtim Agës, vëllait të ish-shefit të qarkullimit të Dibrës, Robert Aga.

Gjunkshi përmend faktin se Robert Aga është një nga personazhet e dalë në përgjimet e publikuara nga media gjermane “BILD”, si i përfshirë në dosjen 184 ose siç njihet ndryshe dosja e Dibrës.

“Sipas Ministrit Lleshaj nuk janë prova përgjimet e bëra nga Prokuroria Shqiptare, nuk janë prova informacionet e siguruara nga Shërbimet Inteligjente Shqiptare dhe ato të Agjencive të Huaja të Inteligjencës”, shprehet se ish-deputeti demokrat i qarkut të Dibrës.

Gjunkshi thotë se qeveria Rama po hesht, pasi pretendon se kanë lidhje të forta me botën e krimit, grupet e strukturuara kriminale që mbështesin, ushqejnë, drejtojnë dhe komandojnë në këtë vend.

“Drejtuesit e Policisë së Shtetit , Ministri Lleshaj janë të pafuqishem për të luftuar krimin, rrjetet e strukturuara kriminale.

Nuk ka asnjë shpjegim që ish Shefi i Komisaritit Dibër, Robert Aga i përfshirë në Dosjen 184, në vjedhjen e votave në Dibër, në kundërshtim me ligjin vazhdon të qëndrojë në radhët e Policisë.

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë/ Makina përplas për vdekje këmbësorin dhe “fluturon” në kanal

LEXO EDHE:  Imoraliteti i kritikëve të rinj, të Lulzim Bashës

Ligjin e bën i forti. Janë këto të fortë që ecin si Padrino, jo vetëm në Diber por kudo. Ka kaluar shumë kohë që Edi Rama hesht, që Ministri Lleshaj megjithë informacionin e mjaftueshem që ka në lidhje me inkriminimin e drejtuesve të Policisë, vazhdon ti mbajë në rradhët e policisë këta drejtues, të përfshirë në veprimtarinë kriminale të mbjelljes dhe trfikimit të lëndëve narkotike”, deklaron ai.

Gjunkshi thekson se Pajtim Aga, është ndaluar në vitin 2016 në Lezhë, për përfshirje trafik kokaine dhe mbrëmë u kap dhe u ndalua në flagrancë në grupin e tregtimit të lëndëve narkotike në formë çokollate.

Demokrati kërkon reagime nga Sandër Lleshaj dhe policia./ CNA.al

LEXO TE PLOTE