Connect with Us

Qëlloi me armë drejt një makine/ Arrestohet i shpalluri në kërkim

Kronika

Qëlloi me armë drejt një makine/ Arrestohet i shpalluri në kërkim

Publikuar

-

Policia e Lezhës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim.

Vijon puna për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore.

Në zbatimin e planit të masave për kapjen e personave në kerkim, mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas në kërkim po levizte me mjet në aksin e vjetër Zejmen-Lezhë, Policia Rrugore e Lezhës, në bashkëpunim më shërbimet e Komisariatin të Policisë Lezhë ka mirëorganizuar punën duke bërë të mundur kapjen dhe ndalimin e shtetasit: Aleksandër Perdoda, 40 vjeç, banues në Kolsh, Lezhë.

LEXO EDHE:  Tragjike/ Vriten dy shqiptarë në Gjermani

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim në tetor të vitit 2019, pasi ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit me drejtues shtetasin M. F.
Materialet procedurale u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lezhë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Arrestimi i bujshëm i Xhevahir Jonuzit/ 47 vjeçari transferohet në Burgun e Sigurisë së Lartë

Publikuar

-

Nga

Forcat Renea kanë sjellë drejt Burgut të Sigurisë së Lartë në Tiranë, Xhevahir Jonuzin, 47-vjeçarin e arrestuar nga policia mëngjesin e sotëm.

47-vjeçari Xhevahir Jonuzi, i dënuar me 25 vite burg për vrasje, hapi zjarr ndaj forcave të Policisë duke rrezikuar jetën e tyre, por mbeti i plagosur gjatë shkëmbimit proporcional të zjarrit.

Gjatë vendosjes së perimetrit të sigurisë, 47-vjeçari ka parë forcat e Policisë dhe ka dalë me vrap nga banesa me armë zjarri pistoletë, të cilën e mbante në dorë.

Renea i ka bërë thirrje të dorëzohej dhe të hidhte armën e zjarrit, por shtetasi Jonuzi ka hapur zjarr në drejtim të forcave speciale duke rrezikuar jetën e tyre.

LEXO EDHE:  Tragjike/ Vriten dy shqiptarë në Gjermani

LEXO EDHE:  Ishte kthyer në “tmerr” për taksitë/ Ja si e pëson 17-vjeçari  

Në proporcion të drejtë me zjarrin e personit, Forcat speciale Renea i janë kundërpërgjigjur për ta neutralizuar dhe gjatë shkëmbimit të zjarrit Xhevahir Jonuzi mbeti i plagosur në këmbë.
Ai do të vijojë të mjekohet në spitalin e burgut të Sigurisë së Lartë. Xhevahir Jonuzi renditej në listën e policisë si një nga 8 më të rrezikshmit e Vlorës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Nuk u kishte shlyer borxhin e makinës autorëve/ Detaje të reja nga pengmarrja në Kamëz

Publikuar

-

Nga

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me pengmarrjen Jak Prengës ditën e djeshme në rrugën në Kamëz.

Sipas Abc News, Prenga rezulton i regjistruar me letra edhe me emrin Jurgen dhe dyshohet se rrëmbimi ka të bëjë me mosshlyerjen e një borxhi që 49-vjecari i kishte marr personave që iu kishte blerë automjetin.

Kjo është një nga pistat më të forta që po hetohet nga policia e Tiranës.

LEXO EDHE:  Lezhë/ Mashtroi policinë, pranga 22-vjeçarit

LEXO EDHE:  Ishte kthyer në “tmerr” për taksitë/ Ja si e pëson 17-vjeçari  

Kujtojmë se ngjarja ndodhi mesditën e djeshme në rrugën “London”, në Kamzë të Tiranës, ku dëshmitarët u kanë treguar shërbimeve të Policisë se dy persona, të cilët dyshohet të kenë qenë të maskuar, kanë rrahur një person e më pas e kanë futur me forcë në makinë e janë larguar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

“Atentat ndaj nipit të Mirit të Xhikes/ Policia fsheh ngjarjen”

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital thotë se policia ka fshehur një atentat të ndodhur në Shkozet.

Sipas mesazhit të publikuar nga Berisha, në zonën e Shkozetit i është bërë atentat nipit të Mirit të Xhikes.

“Përshëndetje doktor Berisha, pak më parë në zonën e Shkozetit i bëhet atentat nipit të Mirit të Xhikes, po ju lajmëroj se policia e krimit nuk bën ngjarjen publike, ju lutem ta bëni publike këtë ngjarje për shkak që ta marin vesh populli që shteti i Edi Ramës është i kriminalizuar me mbeshtetje të bandave të krimit. Doktor, unë isha dëshmitar në krimin e ndodhur si policia i bindet kriminelëve është e turpshme”, shkruhet në mesazhin e qytetarit dixhital./CNA.al

LEXO TE PLOTE