Connect with Us

Përplasja mes policisë dhe banorëve të Astirit/ 12 të lënduar te Trauma

Kronika

Përplasja mes policisë dhe banorëve të Astirit/ 12 të lënduar te Trauma

Publikuar

-

Shkon në 12 numri i të lënduarve nga përplasja mes policisë dhe banorëve të Astirit.
Sipas spitalit të Traumës, 5 efektivë policie dhe 7 protestues po marrin ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ndërkohë, bëhet me dije se asnjë nga të lënduarit nuk është në rrezik për jetën.
Kujtjmë se Prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm, IKMT ka vijuar aksionin për shembjen e banesave në zonën e “Astirit”.

LEXO EDHE:  Protesta/ Kërpaçi: Asnjë Hap pas! Rrëzimi i qeverisë domosdoshmëri

Aksioni ka hasur në rezistencën e banorëve të cilët kanë qëlluar me bomba molotov dhe gurë në drejtim të policisë, ndërsa kjo e fundit ka përdorur gazin lotsjellës për shpërndarjen e tyre./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Bota

U përlesh me grabitësit/ Humb jetën në spital 25- vjeçarja

Publikuar

-

Nga

Një vajzë 25 vjeçe ka humbur jetën tragjikisht pasi u përledh me disa persona që tentuan ta grabsnin e më pas e goditën me thikë.

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur në Rushden, Northants.

Pavarësisht përpjekjeve të mjekëve të cilët arritën në vendin e ngjarjes, 25 vjeçarja nuk arriti t’i mbijetonte plagëve të marra.

Policia po vijon hetimet teksa ka arrestuar dy persona të dyshuar për vrasjen e saj.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Moderatorja shqiptare në zi/ Humb njeriun e dashur

Publikuar

-

Nga

Moderatorja shqiptare, Dojna Mema ka humbur sot personin e saj më të dashur, babain.

Lamin e ka bërë të ditur vetë moderatorja, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.

Teksa ka ndarë dhe një video me të atin, Dojna shkruan: “Nuk le asnjë sekondë pa jetuar plotësisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jetën me një kupë! Për ata që njohën Bujarin e Interpolit, ky është Babi i familjes.

P.S.: Ti e di, gjithmonë bashkë, gjithmonë një shpirt për katër.”

Bujar Mema punonte prej 16 vitesh në NCB Interpol në Tiranë dhe la pas bashkëshorten dhe dy fëmjët.

LEXO EDHE:  Basha zbulon planin “bombastik”/ Çfarë do ndodhë nëse qeveria nuk tërhiqet!

LEXO EDHE:  Protesta e dhunshme në Athinë/ Plagosen dhjetra vetë

 

 

View this post on Instagram

 

Nuk le asnje sekond pa jetuar plotesisht. Ndoshta prandaj ike kaq shpejt, e pive jeten me nje kupe! Per ata qe njohen Bujarin e Interpolit, ky eshte Babi i familjes. P.s : Ti e di, gjithmone bashke, gjithmone nje shpirt per kater.

A post shared by Dojna Mema (@dojnamema) on

LEXO TE PLOTE

Kronika

U dënua me 10 vite burg/ Prokuroria e Elbasanit apelon vendimin për atentatorin

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Elbasanit apelon dënimin ndaj Shkëlzen Hasanpapajt, i akuzuar si autor i sulmit ndaj anëtarëve të fisit Çapja në Elbasan gjatë vitit 2016.

Gjykata e Elbasanit e dënoi Hasanpapajn me 10 vite burgim, ndërkohë Prokuroria kërkon që i riu të dënohet me 22 vite burg.

20 vjeçari u akuza nga prokuroria si një nga personat që dyshohet se kishte qëlluar me armë zjarri në drejtim të Florenc Çapjas dhe mikut të tij, Bledar Muçës.

LEXO EDHE:  Basha zbulon planin “bombastik”/ Çfarë do ndodhë nëse qeveria nuk tërhiqet!

LEXO EDHE:  Cmimi skandaloz i naftes/Nisma #Thurrje proteste te shtunen 5 shtator, ne oren 18.00

Ky i fundit mbeti i plagosur , ndërsa Hasanpapaj ishte fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin që largohej nga vendi i ngjarjes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE