Connect with Us

“Paratë e lobimit të dyshimta?”/ Ristani jep përgjigjen “e çuditshme”

Politikë

“Paratë e lobimit të dyshimta?”/ Ristani jep përgjigjen “e çuditshme”

Publikuar

-

“Nëse i ka lindur dëshira dikujt të jap një kontribut për PD, bravo i qoftë dhe faleminderit”, kështu është shprehur ish Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Arben Ristani, në studion e emisionit “Repolitix”.

Ndërsa thekson se PD-ja ka paguar për lobim vetëm 25 mijë dollarë, i pyetur se nëse dikush ka dhënë pjesën tjetër të shumës në favor të PD-së, Ristani ka falenderuar personin, duke shtuar se problemi i ligjshmërisë së parave nuk është i tij apo PD-së.

Sipas ish sekretarit të Përgjithshëm të PD-së, e gjithë kjo çështje është një aferë midis Ramës dhe Prokurorëve për të njollosur PD.

LEXO EDHE:  Ristani: Nuk ka zgjedhje me Ramën kryeministër

“Nëse i ka lindur dëshira dikujt të jap një kontribut në për PD, bravo i qoftë dhe faleminderit. Pastaj nëse i ka të ligjshme apo jo ato para, atëherë është problemi i tij dhe le ta gjejnë ligjet e shtetit në të cilin ai person jeton.

Në këtë çështje ka një aferë midis Ramës dhe Prokurorëve të çështjes për të njollosur PD-në. Nëse akuzon Sekretarin e Përgjithshëm të një force politike, atëherë ka një arsye. Ti do të bësh pis forcën politike dhe personin që e drejton këtë forcë politike”, është shprehur Ristani./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Tërmeti i 26 nëntorit/ Rama në Turqi, takim me Erdoganin

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në Turqi ku po zhvillon një takim me presidentin turk, Recep Tayp Erdogan.

Rama ndodhet në Turqi për konferencën e investitorëve në Stamboll.

Mësohet se konferenca do të zhvillohet me investitorë myslimanë në ndihmë të të prekurve nga tërmeti i 26 nëntorit që tronditi vendin.

Ka qenë vetë Rama që ka publikuar në rrjetet sociale video nga momenti i pritjes  nga presidenti Erdogan./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Lekundje te forta termeti ne Durres e Tirane

Publikuar

-

Nga

Nje termet i shkalles 4.5 rihter ka goditur Durresin dhe Tiranen sot pas mesnate.

Termeti ka ngjallur panik tek banoret.

Ne Shqiperi vazhdojne lekundjet e termeteve qe pas goditjes 6.4 balle ne 26 nentor qe shkaktoi 51 te vdekur, mijera te plagosur e te pastrehe.

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

VIDEO-Veliaj zbaton urdhrin e Ramës/ Ja si justifikohet për lyerjen e shkallëve të pallatit

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka folur mbrëmjen e sotme për urdhrin e kryeministrit Edi Rama, që Veliaj të zgjohej në orën 4:30 të mëngjesit dhe të lyente shkallët e pallatit, të cilat ishin shkarravitur.

Teksa ishte i ftuar në emisionin “Shiko Kush Luan”, Veliaj nuk kishte si t’i shmangej pyetjes së fëmijëve për lyerjen e murit, gjatë një loje.

“A e lyeve murin që të tha xhaxhi Edi?”, e pyeti një fëmijë, ndërsa Veliaj tregoi se në fakt nuk e ka bërë këtë gjë.

LEXO EDHE:  “Dorëzohet” Basha/ Thërret Patozin, Boden, Imamin për ringritjen e PD –së?

LEXO EDHE:  Ristani e thotë hapur/ Në PD po humbe mund të rizgjidhesh

Kryebashkiaku i Tiranës iu shmang urdhrit të Ramës dhe ia hodhi përgjegjësinë administratorit të pallatit.

“Në fakt xhaxhi Edi po ai thonte atij djalit që është administrator, i cili jo vetëm i ziu që e lyu murin, por e lyu jo në 4:00 të mëngjesit, por menjëherë sapo mbaruam muhabetin aty”, tha ai, por në fakt kjo nuk është e vërtetë, pasi kreu i qeverisë urdhëroi publikisht Veliajn të lyente murin vetë ai personalisht./ CNA.al

LEXO TE PLOTE