Connect with Us

Gjyqtarët dhe prokurorët gënjejnë për pasurinë/ Bushati zbardh mashtrimet

Vetingu

Gjyqtarët dhe prokurorët gënjejnë për pasurinë/ Bushati zbardh mashtrimet

Publikuar

-

Gjyqtarët dhe prokurorët, ndërsa deklarojnë si burim të ardhurash vetëm pagat, paralelisht deklarojnë kursime, llogari dhe depozita të tërë bankare.

Por, një gjë e tillë arrrihet vetëm duke përdorur mënyra korruptive për t’u pasuruar. Fakt i gjallë dhe që e dëshmon më së miri se gënjejnë prokurorët dhe gjyqtarët ne deklarimin e pasurivë, është prokurori i Shkodrës Agron Bushati.

Ai deklaron si burim të ardhurash pagën dhe në tek tuk në ndonjë vit dhe të bashkëshortes, e cila më së shumti ka qenë e papunë.

Bushati, deri në vitin 2017 ka jetuar në shtëpinë e prindërve, për të marrë më pas një apartament me qira që i ka kushtuar 15 000 lekë muaji,

Në vitin 2016, Bushati ka deklaruar se ka marrë një overdraft në vitin 2016, pasi nuk përballonte vetëm me pagën e tij shpenzimet mujore, shkruan CNA.al.

Sipas të dhënave të ILDKPKI, Agron Bushati rezulton prokurori i më i varfër në Shqipëri.

Më poshtë po sjellim pasurinë e deklaruar nga prokurori Agron Bushati.

Viti 2003

Të ardhura nga paga në shumën 74 mijë lekë.

Viti 2004

Paga e subjektit deklarues si prokuror në Shkodër në shumën 75 mijë lekë.

Viti 2005

Paga e subjektit deklarues si prokuror në Shkodër në shumën 64 435 lekë.

Viti 2006

Nuk deklaron as pagën.

Viti 2007

Të ardhura si oficer i policisë gjyqësore në Pukë në shumën 57 120 lekë.

Të ardhura vjetore, shperblimi, ne prokurorinë e Shkodrës për vitin 2007 në shumën 765 000 lekë.

Ai deklaron që banon në shtëpinë e prindërve që është e trashëguar.

Viti 2008

Të ardhura nga paga në shumën 589 398 lekë.

Viti 2009

Të ardhura nga paga në shumën 850 718 lekë.

Viti 2010

Të ardhura nga paga e bashkëshortes Ardita Bushati në Drejtorinë e Tatimeve Shkodër, (për 9 muaj), në shumën 228 000 lekë.

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 007 656 lekë.

Viti 2011

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 035 278 lekë.

LEXO EDHE:  Salianji tmerrohet nga prangat/ Prokurori, deshmitarët dhe Babalja u blenë

Të ardhura nga paga e bashkëshortes Ardita Bushati në Drejtorinë e Tatimeve Shkodër, në shumën 251 393 lekë.

Viti 2012

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën  994 346 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortes Ardita Bushati në Drejtorinë e Tatimeve Shkodër, në shumën 220 020 lekë.

Viti 2013

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën  973 769 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortes Ardita Bushati në Drejtorinë e Tatimeve Shkodër, në shumën 482 108 lekë.

Viti 2014

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 171 977 lekë.

Të ardhura nga paga e bashkëshortes Ardita Bushati në Drejtorinë e Tatimeve Shkodër, në shumën 522 075 lekë.

Viti 2015

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 190 991 lekë.

Të ardhura të bashkëshortes Ardita Bushati si sekretare në Prokurorinë Shkodër me kontratë 6 mujore në shumën 132 443 lekë.

Viti 2016

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 202 186 lekë.

Të ardhura për vitin 2016 të bashkëshortes Ardita Bushati, e punësuar në Prokurorinë e Shkodrës si sekretare në shumën 173 840 lekë. (Kontrata 6 mujore ka përfunduar).

Të ardhura për vitin 2016 të bashkëshortes Ardita Bushati, nga asistenca e papunësisë në shumën 33 491 lekë.

Overdraft në pamundësi për të përballuar shpenzimet mujore me rrogën në shumën 290 376 lekë.

Viti 2017

Ap me qira në shumën 15 000 lekë në muaj.

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 528 797 lekë.

Overdraft në pamundësi për të përballuar shpenzimet mujore me rrogën në shumën 292 244 lekë.

Viti 2018

Të ardhura nga paga si prokuror në Shkodër në shumën 1 224 465 lekë.

Overdraft në pamundësi për të përballuar shpenzimet mujore me rrogën në shumën 291 419 lekë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetingu

Ngec në “sitën” e vettingut/ KPK shkarkon prokurorin e “ndereve”

Publikuar

-

Nga

Ngec në sitën e vettingut prokurori Adnand Xhelili.

Mësohet se Komisoni i Pavaruir i Kualifikimit e ka shkarkuar, pasi ka konstatuar probleme me dy pasuritë kryesore të familjes së tij, konkretisht një apartament me sipërfaqe 117 m2 në Tiranë dhe një vilë trekatëshe në Borsh të Lukovës.

Adnand Xhelili i Prokurorisë së Tiranës, u lakua pak kohë më parë në emisionin investigativ “Fiks Fare”, ku denoncoi sorollatjet e një qytetareje në zyrat e një notereje, të Hipotekës, gjykatës, prokurorisë dhe përmbarimit.

Ndërsa në anën ekonomike, Xhelili ka deklaruar  gjashtë burime të ardhurash . Ai ka deklaruar të ardhura nga paga e rij si prokuror, si pedagod, pagën e bashkëshortes, pagën e  djalit, të ardhurat nga tokat bujqësore në Borsh, të ardhura nga shtëpia e pushimeve verore për turizëm./ CNA.al

Miliona lekë nga turizmi/ Zbardhet pasuria e prokurorit të “ndereve”

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Vettingu si hanxhar mbi kokat e drejtuesve të policisë/ Fshihen 50 faqe raport, konfirmohet Ardi Veliu

Publikuar

-

Nga

drejtori i policise se shtetit , ardi veliu

Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka vendosur konfirmimin në detyrë për Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliu.

Kujtojmë se dje Veliu doli “me xhepa të shpuar” para Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit ku u paraqit pa praninë e avokatit.

Në media u raportua  se Veliu nuk ka fshehje të pasurisë, dhe se aktualisht ai jeton në shtëpi me qera e nuk rezulton të ketë pasuri të tjera të paluajtshme.

Por, e vërteta e pasurisë nuk është kështu siç u raportua nëpër media, pasi u fshehën 50 faqe raport për Veliun dhe shume probleme që kanë të bëjnë me kryepolicin.

LEXO EDHE:  Superskandal/ Terrorizohen fëmijët e prokurorëve që po hetojnë Tahirin

LEXO EDHE:  Kryeprokurorja e varfër/ Zbardhet pasuria e Arta Markut

Raporti me 50 faqe e nxjerr Veliun me probleme dhe borxhe, por pavarësisht kësaj vettingu ka zgjedhur ta konfirmojnë në detyrë.
Duket qartë se vettingu në polici është thjesht një instrumet politik si hanxhar mbi kokat e drejtuesve të policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Vetingu

Klodiana Lala lëshon “bombën”/ Sulm i organizuar nga bandat kundër komandantit të Gardës

Publikuar

-

Nga

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me lajmet e publikuara në media, për proçesin e Vettingut ndaj Kreut të Gardës Gramoz Sako.

Në një postim në rrjetet sociale, Lala shkruan se nuk e ka njohur nga afër Sakon, por shton se shumë e njohin si një profesionist.

Po ashtu gazetarja Lala hedh dyshime të forta për një sulm të “orkestruar” ndaj Sakos, ndërsa shkruan se një dorë me çdo kusht kërkon ta largojë nga drejtimi i Gardës.

Ndër të tjera Lala thekson se kjo të çon në dyshime për përplasje bandash edhe në Gardë, ndërsa shton se Vettingu ka vdekur.

“Nuk e kam njohur Gramoz Sakon nga afer. Shume me kane folur se eshte profesionist. Fakti qe e sulmojne nga cdo ane me ben te dyshoj se ka nje dore qe do me cdo kusht ta largoje nga drejtimi i Gardes.

LEXO EDHE:  Aferat e gjyqtarëve/ Komisioni i vetingut merr në dorë foto, video dhe fakte  

LEXO EDHE:  Besnik Muçi sërish në Vetting/ Zbardhen dyshimet e ndërkombëtarëve

Perplasje bandash edhe ne Garde????

Do besoja vertete qe ka probleme me pasurine nese do behej nje hetim i pavarur nga i ashtuquajturi komision Vettingu, qe zyrtaret oligarke te policise i nxjerr te varfer e policet me uniforma te dala boje milionere. Vettingu VDIQ, rrofte Vettingu!”-shkruan gazetarja Lala në postimin e saj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: