Connect with Us

Foto-Aksioni i IKMT paralizon qarkullimin/ Lëndohen disa banorë dhe policë, shoqërohen 10 persona

Kronika

Foto-Aksioni i IKMT paralizon qarkullimin/ Lëndohen disa banorë dhe policë, shoqërohen 10 persona

Publikuar

-

Prej orës 06:00 të mëngjesit të sotëm, IKMT vijon aksionin për shembjen e banesave në zonën e “Astirit”.

Aksioni ka hasur në rezistencën e banorëve të cilët kanë qëlluar me bomba molotov dhe  gurë në drejtim të policisë, ndërsa kjo e fundit ka përdorur gazin lotsjellës për shpërndarjen e tyre.

Nga përplasjet mësohet se kanë mbetur të lënduar disa banorë dhe disa punonjës të policisë. Ndërkohë rreth 10 persona, përfshirë edhe aktiviztin Ervin Goci, janë shoqëruar nga policia.

Po ashtu bëhet e ditur se aksioni i IKMT në zonën e Astirit ka ‘paralizuar’ tërësisht lëvizjen në këtë zonë mëngjesin e sotëm.

LEXO EDHE:  Protesta e Astirit/ Banorët u bëjnë thirrje ambasadave

Në zonë janë vendosur forca të shumta të policisë bashkiake dhe asaj të rendit për të garantuar mbarëvajtjen e aksionit të shembjes së banesave dhe për të shmangur përplasjet e banorëve dhe aktorëve politikë të djathtë me punonjësit e IKMT.

Si rrjedhojë ata kanë bllokuar qarkullimin në këtë zonë si për mjetet por edhe për qytetarët që përdorin këtë rrugë për të kaluar./ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë/ Përplasen dy automjete, ndërron jetë 5-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Elbasan-Peqin.

Mësohet se një mjet tip “Fiat” me drejtuese shtetasen K.L., 51 vjeçe është përplasur me një automjet tip “Volksqagen”, me drejtues H.S., 67 vjeç.

Si pasojë e përplasjes është plagosur rëndë 5-vjeçari, L.S., i cili ndodhej në mjetin tip “Fiat”. Fatkeqësisht 5-vjeçari nuk ka mundur t’i mbijetojë plagëve dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mjeti del nga rruga/ Humb jetën drejtuesi

Publikuar

-

Nga

Një aksident ka ndodhur mëngjesin  e sotëm në Talë të Lezhës, ku si pasojë një person ka humbur jetën.

Mësohet se mjeti tip “Zetor” ka dalë nga rruga duke shkaktuar vdekjen e drejtuesit të tij, 70-vjeçarit M.L.

“Rreth orës 06:50 , në fshatin Tale, Lezhë, mjeti tip “Zetor” ka dalë nga rruga , ku për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i mjetit, shtetasi M.L.,70 vjeç, banues në Tale, Lezhë.

LEXO EDHE:  Arrestohet një kriminel i huaj/ Vijon operacioni

LEXO EDHE:  Protesta e Astirit/ Banorët u bëjnë thirrje ambasadave

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policisë.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapet skafi me 334 kg drogë në Brindisi/ Arrestohet shqiptari

Publikuar

-

Nga

Një tjetër operacion i rëndësishëm, është përfunduar nga  Guardia di Finanza ka përfunduar në brigjet e Brindisit, ku është sekuestruar një ngarkesë e madhe droge.

Njësia detare e Departamentit të Operacioneve Aeronavale e Barit, gjatë patrullimit të zakonshëm ka ndaluar një skaf disa milje larg nga bregu, si dhe ka vënë në pranga një shtetas shqiptar.

Gjatë kontrollit, njësia detare italiane gjeti 310 kilogram marijuanë të mbështjellë në pako celofani dhe 24 kg hashash, të cilat nëse do të hidheshin në tregun klandestin, do të kishin vlerën e gati katër milion eurove.

LEXO EDHE:  Protesta e Astirit/ Banorët u bëjnë thirrje ambasadave

LEXO EDHE:  Shkëmbim zjarri me policinë/ Një i plagosur

Skafi i përdorur për trafikun e paligjshëm, i gjatë 5 metra dhe me motorë të fuqishëm, u sekuestrua ndërsa kondrabandisti shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, u arrestua për posedim dhe trafik droge.

LEXO TE PLOTE