Connect with Us

Aksident i rëndë në Elbasan/ Përplasen 3 automjete

Kronika

Aksident i rëndë në Elbasan/ Përplasen 3 automjete

Publikuar

-

Tre makina janë përfshirë në një aksident pasditen e sotme në aksin Librazhd-Elbasan.

Sipas informacioneve paraprake, ngjarja ka ndodhur në Xibrakë.

Dyshohet se shkak për aksidentin  janë  bërë reshjet e dendura, por dhe shpejtësia me të cilën po udhëtonin automjetet.

Fatmirësisht nga aksidenti nuk ka pasur të lënduar por vetëm dëme materiale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Jep dorëheqjen gjyqtarja e Krimeve të Rënda

Publikuar

-

Nga

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Liljan Baku ka dhënë dorëheqjen nga detyra.

Në kërkesën e paraqitur pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor, gjyqtarja Baku deklaron se arsyet e dorëheqjes janë personale.

Mësohet se Baku, në letrën e dorëheqjes sqaron se në të ardhmen do të angazhohet në një biznes privat e për këtë shkak s’mund të vijojë me karrierën në gjyqësor.

KLGJ pritet ta shqyrtojë kërkesën e saj në seancën plenare të datës 10 dhjetor, pak ditë përpara se të bëjë emërimin e përkohshëm të gjykatës së posaçme, kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Liljana Baku është gjyqtarja e Krimeve të Rënda, që ka dhënë vendime për çështje tejet të “nxehta” penale.

LEXO EDHE:  Masat e policisë së Elbasanit për Ditën e Verës

LEXO EDHE:  Video/ Qytetari zbulon krimin që po bën Taulant Balla në Librazhd

Gjyqtarja Baku ka dhënë vendim për burgim 126 vjet për ‘grupin terrorist’ të Imamëve.

Kujtojmë se gjatë leximit të vendimit nga kryesuesja e trupës gjykuese, gjyqtarja Liljana Baku, ata i janë drejtuar me fjalët: “Shumë shpejt do ta merrni dënimin”.

Gjithashtu e njëjta gjyqtarja Baku, ka marrë vendimin kundër nipit të diktatorit Hoxha, i kapur në krimin e prodhimit dhe trafikimit të drogave të rënda.

CNA.al ka zbardhur më parë pasurinë e gjyqtares Lilujan Baku, të cilën mund ta lexoni në linkun më poshtë./ CNA.al

Gjyqtarja e “dosjeve të nxehta”/ Si ka ndryshuar në 15 vite pasuria e Liljana Bakut

LEXO TE PLOTE

Kronika

Pesë orë në greminë/ Nxirret nga FNSH efektivi i RENEA-s

Publikuar

-

Nga

Nxirret pas pesë orësh nga humnera efektivi i RENEA-s, Bledar Beluli.

Mësohet se Beluli është nxjerrë nga forcat e FNSH Shkodër.
Efektivi i RENEA-s është në gjendje të rëndë pasi ka dëmtuar dorën, legenin dhe këmbët.

Beluli nuk ishte në detyrë në momentin që u rrëzua në greminë , por ishte me miqtë e tij për alpinizëm.

LEXO EDHE:  Me makinën zyrtare për drekë në Shqipëri/Ja cili politikan e ka bërë këtë

LEXO EDHE:  Video/ Qytetari zbulon krimin që po bën Taulant Balla në Librazhd

Mësohet se Beluli ka u rrëzua nga një lartësi prej 200 metrash./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me shishe dhe falsifikim identiteti/ Arrestohet vëllai i deputetes së LSI

Publikuar

-

Nga

Arrestohet ne Kosovë vëllai i deputetets së Lëvizjes Socialiste për Integrim, Amra Borova.

ldin Dergjini (Borova)   është arrestuar më 22 nëntor të këtij viti në një fshat të Graçanicës, për shkak të një sulmi me shishe që i kishte bërë një personi.

Pas arrestimit është zbuluar se ai, ka identitet të ri në Kosovë dhe emri i tij, është Ferdi Berisha, i lindur më 10 janar 1986 në Obiliç.

LEXO EDHE:  Aksidentoi të miturin/ Në pranga 19-vjeçari

LEXO EDHE:  Tenton të rrëmbejë fëmijën/ Kapet në flagrancë taksisti në Elbasan

Arrestimi i tij ka zbuluar dhe rikonfirmuar përfshirjen e administratës së Kosovës në krim të organizuar shitje të dokumenteve dhe të shtetësive për kriminelë të huaj.

Eldin Dergjini, është i njohur në Shqipëri dhe Itali për veprime kriminale të lidhura me drogën, sulme të policëve dhe veprave tjera. Së fundi, ai ishte aksidentuar në Shqipëri me një veturë Mercedes G Class me targa ruse./CNA.al

LEXO TE PLOTE