Connect with Us

Shtypi i ditës, 11 nëntor 2019

Sociale

Shtypi i ditës, 11 nëntor 2019

Publikuar

-

Këto janë diss prej titujve kryesorë të shtypit të shkruar për ditën e sotme, datë 11 nëntor 2019:

“Shekulli” hapet me titullin “Ohër, mbahet takimi i dytë për Shengenin Ballkanik, mungon Kosova”, ndërsa një tjetër titull vijon “Ditëlindja kthehet në tragjedi, humbin jetën dy adoleshentë”.

“Panorama” ka si titull kryesor “Rivlerësimi i shtëpive, çmimet në të gjithë vendin”, ndërsa një tjetër titull vijon “Zogu na hoqi pushtetin dhe komunistët pasurinë”, rrëfimi i Fevziut për “Nonat”, çfarë i tha Enveri në takim”.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 10 maj 2019

“Gazeta Shqiptare” ka si titull kryesor “Samiti i Ohrit, Edi Rama: Kosova u vetëpërjashtu”, ndërsa një tjetër titull vijon “Sa do të jetë mosha e daljes në pension për 2012-2021”.

“Telegraf” hapet me titullin “Beteja për Kushtetuesen, qesharake, e stisur dhe pa sens”, ndërsa një tjetër titull vijon “Raporti i zbulimit britanik mbi pasurinë e Zogut”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Tërmeti nuk kursen as Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve/ Ekspertët izraelitë mbërrijnë në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Tërmeti i 26 nëntorit nuk ka kursyer as Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve në Tiranë.

Lidhur me këtë, gjatë ditës së sotme kanë mbërritur një grup ekspertësh nga Izareli, të cilët inspektuan nga afër dëmtimet që ka pësuar ndërtesa.

Teksa foli për mediat, një nga ekspertët, dha garanci për ndërtesën duke u shprehur se struktura nuk është dëmtuar.

Ndërkohë pas inspektimit Baba Mondi i falenderoi grupin e izraelitëve për ndihmën e dhënë gjatë këtyre ditëve të vështira për Shqipërinë.

“Bektashinjte kanë qenë pro mirësisë njerëzore. Mirnjohje për ju, falenderoj edhe qeverinë e Izraelit. Ku në këtë rast po na ndihmon për dëmtimet në shtëpitë, tona. Zoti ju bekoftë për mirësitë që po bëni. ” tha Baba Mondi.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 7 shkurt 2018

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 10 maj 2019

“Së pari në vijmë nga Izraelit dhe shkojmë në të gjithë vendet që kanë nevojë. E dyta është se për dashuria që kemi për popullin shqiptarë, për mbrojtjen që na ka dhënë, nuk do ta harrojmë, gjyshja ime ka qenë e holokaustit, unë jam nipi i saj. Ka shumë si unë që ua kena borxh etën për njerëz si ju  që i ka mbrojtur. Meqë na bashkon feja që besojmë në një zot që e do jetën dhe të mirën e të gjithë njerëzimin. ” është shprehur njëri nga inspektorët izraelit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dëmet nga tërmeti/ 40 objekte të pabanueshme në Vorë, vijon inspektimi

Publikuar

-

Nga

Në Bashkinë e Vorës, ka vijuar edhe sot puna për inspektimin e banesave të cilat u dëmtuan nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Katër grupe inxhinierësh ndodhen në terren duke inspektuar ccdo godinë të dëmtuar.

Në përbërje të këtyre grupeve, krahas inxhinierëve të Institutit të Ndërtimit, janë edhe inxhinierë të ardhur nga Rumania.

Vora, Kodër-Vorë dhe Marqinet, janë zonat e para ku ka nisur ky proces, pasi janë edhe zonat që kanë numrin më të madh të godinave.

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 20 qershor 2019

Deri më tani janë inspektuar rreth 90 godina, nga të cilat 18 prej tyre janë godina arsimore. 40 objekte janë shpallur të pabanueshme, pas vlerësimeve të bëra nga ana e inxhinierëve, si dhe dy shkolla./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Informohu shpejt dhe thjesht/ Dy aplikacionet e lajmeve në telefonin tuaj

Publikuar

-

Nga

Agjencia e Lajmeve CNA.al (City News Albania) ju ofron mundësinë e një navigimi më të shpejtë dhe praktik në internet, për t’u informuar në kohë reale mbi të rejat më të fundit.
Në vend që të shkoni ju tek informacioni duke kërkuar nëpër browser-a, tani mund të vijë informacioni tek ju!

Falë dy aplikacioneve të reja që mund të shkarkoni në celularin tuaj IOS dhe Android, CNA.al (City News Albania) ju ofron mundësinë për të kursyer kohë e megjithatë, për t’u informuar i pari mbi vendin, botën, rajonin, sportin, show bizz-in si edhe për të pasuruar njohuritë juaja me anë të blogut tonë.
Nëse keni një telefon Android, për të regjistruar aplikacionin e CNA.al, klikoni linkun:

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 7 shkurt 2018

LEXO EDHE:  Shtypi i ditës, 12 maj 2018

https://play.google.com/store/apps/details?id=al.codeit.cna.

Ndërsa për të regjistruar aplikacionin e CNA.al në IOS, klikoni linkun:

https://apps.apple.com/al/app/cna-city-news-albania/id1483498279

CNA.al operon prej disa vitesh në tregun mediatik shqiptar, duke sjellë për ju një gamë të gjërë informacionesh, informim profesional, të paanshëm dhe të saktë.

LEXO TE PLOTE