Connect with Us

“Përplasje me armë në Sarandë/ Policia nuk ndërhyn: Janë tanët”

Kronika

“Përplasje me armë në Sarandë/ Policia nuk ndërhyn: Janë tanët”

Publikuar

-

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një ngjarje të rëndë të ndodhur në Sarandë.

Sipas qytetarit dixhital, policia shkoi në vendngjarje dhe nuk mori asnjë masë ndaj agresorëve të cilët ishin të armatosur.

“Përplasje me armë në Sarandë, narkopolicia nuk ndërhyn: Janë tanët”, shkruan Berisha.

Postimi i plotë:

Perplasje me arme ne Sarande, narkopolicia nuk nderhyn: Jane tanet! sb
Pershendetje doktor,ne Sarande sapo ndodhi nje sherr i cili perfundoj ne perdorimin e armeve policia erdhi dhe nuk i beri asgje agresorve te cilet ishin te armatosur me nje smart te bardhe me targa greke, sherri ndodhi ne lagjen nr 3 rruga “Lefter Talo” siguria esht zero,zoti te na rruaj! Anonim te lutem./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplaset motoçikleta me makinën në Shkodër/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Nga

Përplaset motoçikleta me makinën në shkodër/ Ndërrron jetë një person

Një aksident ka ndodhur rreth orës 19:00 të mbrëmjes së sotme në lagjen “Liria”, në Shkodër.

Mësohet se një automjet tip “Audi” është përplasur me një motoçikletë dhe si pasojë ka mbetur viktimë shtetasi me iniciale E. L. 36 vjeç.

“Më datë 16.07.2020, rreth orës  19:00, në lagjen “Liria”, Shkodër, motorçikleta me drejtues shtetasin E. L. 36 vjeç, banues në lagjen Qemal Stafa, Shkodër, është përplasur me mjetin Audi, me drejtues shtetasin A. M, 50 vjeç, banues në fshatin Shtoj i Ri, Shkodër.

LEXO EDHE:  Tirane, babai denoncon trafikimin e vajzes ne Turqi e Suedi

LEXO EDHE:  Pas denoncimit të Babanit/ Bardhi: Po verifikojmë edhe socialistë të tjerë

Si pasojë është dëmtuar drjtuesi i motorçikletës, i cili ndërroi jetë në Spitalin Rajonal Shkodër”, thuhet në njoftim.

Ndërkohë, në vendngjarje  ka shkuar grupi hetimor ku vijon punën  për sqarimin e rrethanave të aksidentit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

SPAK zbulon skemën abuzive/ Vihen në pranga disa punonjës të ISHSH-së dhe Kujdesit Shëndetësor

Publikuar

-

Nga

SPAK zbulon skemën abusive/ Vihen në pranga disa punonjës të ISHSH-së dhe Kujdesit Shëndetësor

Policia e Tiranës ka zhvilluar sot një sërë arrestimesh me urdhër të Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar( SPAK).

Mësohet se mes të arretsuarve janë disa inspektorë të Institutit Shtetëror Shëndetësor (ISHSH) dhe Kujdesit Shëndetësor.

Konkretisht bëhet fjalë për 5 inspektorë të Institutit Shtetëror Shëndetësor, një punonjës i Drejtorisë Rajonale të Operatorit të Shërbimit të Kujdesit Shëndetësor Tiranë; tetë punonjës të Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor dhe Qendrave Shëndetësore të ndryshme në Tiranë, si dhe administratorë dhe përfaqësues të subjekteve tregtare të ndryshme.

LEXO EDHE:  Pas denoncimit të Babanit/ Bardhi: Po verifikojmë edhe socialistë të tjerë

LEXO EDHE:  Pas denoncimit të Babanit/ Bardhi: Po verifikojmë edhe socialistë të tjerë

Ata akuzohen se kanë shpërdoruar detyrën dhe kanë lëshuar në mënyrë abuzive libreza për punësim. Dyshohet se zyrtarët merrnin edhe rryshfete nga subjektet tregtare që kapeshin me shkelje.

SPAK i ka filluar hetimet prej disa muajsh dhe gjithashtu po heton edhe disa përfaqësues të subjekteve të ndryshme tregtare, që dyshohet se përfitonin përmes kësaj skeme.

Ndaj të arrestuarve rëndojnë akuzat për “Korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”, “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike” dhe “Shpërdorim detyre”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Artan Hoxha jep detaje nga operacioni në Vlorë/ Zbulon sa ka shkuar çmimi për 1 kg kanabis

Publikuar

-

Nga

Artan Hoxha jep detaje nga operacioni në Vlorë/ Zbulon sa ka shkuar çmimi për 1 kg kanabis

Gazetari Artan Hoxha ka zbuluar detaje për gomonen që u kap sot në Vlorë, nga një operacion i përbashkët i policisë shqiptare me atë italiane.

Hoxha tha se trafikantët e lëndëve narkotike kanë blerë skafe të fuqishme që është e vështirë të kapen. Sipas tij ata mund të kapen vetëm në rastet kur i mbaron karburanti ose kur ndalojnë për të shkarkuar mallin.

Gazetari ka treguar edhe çmimin e kanabisit, për të cilin tha se ka shkuar në 1000 euro kilogrami.

“Trafiku i lëndëve narkotike nga Shqipëria nuk është ndërprerë ndonjëherë. Ai ka një luhatje si kurba e Covid-it. Gomonet që përdoren sot janë shumë të fuqishme, të cilat mund t’i kapësh vetëm nëse i mbarohet karburanti, ose në zbarkim të lëndës narkotike, pasi janë shumë të shpejta. Rasti i Met Kananit është ekzemplar, u kap banda, por nuk u kap kurrë as skafi dhe as skafisti.Këta njerëz merren me atë punë.

LEXO EDHE:  Deklarata e fortë / Emiljano Shullazi ka 3 telefona në burg, me njërin flet me Ramën

LEXO EDHE:  Tentuan të kalojnë kufirin me drogë/ Arrestohen dy persona

Grupet kriminale kanë një aftësi të madhe financiare dhe financojnë për të blerë skafe të fuqishme. Operacioni i sotëm i zhvilluar ditën në një kohë të mirë dhe prapë nuk u kap ngarkesa dhe as skafistët. I gjithë operacioni në fund u gjet vetëm skafi i braktisur. Ende nuk dihet tashmë nëse ka pasur ngarkesa. Deri tani kemi vetëm një mjet që është humbje minimale për ata.Rasti i sotëm u bë i bujshëm sepse italianët hynë në lojë. 1 Kg kanabis në Shqipëri ka shkuar 1000 euro”, tha Artan Hoxha në Abc News./ CNA.al

LEXO TE PLOTE