Connect with Us

Horoskopi i ditës, 11 nëntor 2019

Sociale

Horoskopi i ditës, 11 nëntor 2019

Publikuar

-

DASHI 21. mars – 20. prill

Do flirtoni gjate gjithë kohës me partnerin tuaj sot do e mbani zgjuar zjarrin e pasionit. Kënaqësitë ne çdo moment do jene te pafundme. Beqaret do jene me te gatshëm për te pasur njohje te reja dhe për dike do ju rrahe zemra akoma me fort. Gjithsesi e mira është te mos vendosin shpejt e shpejt. Financat do jene shume here me te mira se me pare kështu qe mund te arrini te bëni edhe investime.

DEMI 21. prill – 21. maj

Do flirtoni gjate gjithë kohës me partnerin tuaj sot do e mbani zgjuar zjarrin e pasionit. Kënaqësitë ne çdo moment do jene te pafundme. Beqaret do jene me te gatshëm për te pasur njohje te reja dhe për dike do ju rrahe zemra akoma me fort. Gjithsesi e mira është te mos vendosin shpejt e shpejt. Financat do jene shume here me te mira se me pare kështu qe mund te arrini te bëni edhe investime.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Dite e mbushur edhe me debate ne çift, por edhe me pasion te zjarrte do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Emocionet kane për te qene te forta dhe te këndshme. Beqaret nuk duhet te presin qe personi ideal t’iu bjere nga qielli, por duhet te bëjnë çdo përpjekje qe ta gjejnë vete atë. Me shpenzimet do ju duhet dyfish kujdes sepse nëse situata do ju dale jashtë kontrollit nuk do e keni te lehte ta stabilizoni situatën.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Perspektivat ne jetën tuaj ne çift duken goxha te mira sot. Do merreni vesh si duhet me atë qe keni ne krah, do toleroni dhe do mirëkuptoheni. Ata qe janë vetëm, çfarëdo e te bëjnë, nuk do kenë fat sot dhe do vazhdojnë te mbeten me te njëjtin status si me pare. Ne planin financiar do përballeni me probleme goxha serioze nëse nuk merrni te gjitha masat e nevojshme sa me pare.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Edhe pse do keni here pas here konflikte te vogla me partnerin, marrëdhënia ne çift nuk do jete shume problematike. Ne mbrëmje madje do jeni me te qete te dyja palët dhe do qartësoni gjithçka për mrekulli. Beqaret do jene me aktive se me pare dhe do e gjejnë me patjetër dashurinë e madhe. Sektorin e financave do arrini ta mbani gjithë kohës nen kontroll.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do keni aq shume nevoje për harmoni ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite saqë do jeni te gatshëm te bëni gjithçka për t’ia arritur qëllimit. Mbrëmja do jete me e mire për t’u shijuar pasi gjate ditës do keni edhe vështirësi. Beqaret nuk do jene me humorin me te mire te mundshëm dhe nuk do përfitojnë as nga mundësitë qe do iu jepen. Sektori i financave do jete me i mbrojtur megjithatë ende jo ne momentin me te mire.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Për juve qe jeni ne një lidhje, marrëdhënia me partnerin kas për te qene goxha e mire. Do i kuptoni edhe gabimet e bëra dhe do kërkoni falje. Beqaret me shume gjase do bien ne dashuri me te parin qe do ju dale para dhe mund te fillojnë një lidhje goxha te konsoliduar. Ne planin financiar Urani do ndikoje negativisht dhe mund te sjelle goxha tronditje.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Pozicionimi i Uranit nuk do jete shume i mire sot për juve qe jeni ne një lidhje. Do keni here pas here zënka me atë qe keni ne krah dhe mund ta mbani edhe kokën mënjanë. Beqaret nga ana tjetër do ndihmohen nga planetët dhe do takojnë persona me te vërtetë magjepsës. Te ardhurat do përmirësohen akoma me shume nëse bëni një riorganizim tërësor te gjendjes.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite e paqëndrueshme do jete kjo e sotmja për te dashuruarit. Here do dashuroheni qetësisht me partnerin e here do debatoni ashpër me te. Beqaret nuk do ndalen për asnjë moment se e kërkuari dashurinë dhe me ne fund do e gjejnë atë. Ne planin financiar do jene disa planetët do ndikojnë pozitivisht dhe do sjellin përmirësime te situatës. Ne këtë mënyrë mund te kryeni edhe me tepër investime.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do ketë ulje e ngitje ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe ne shume momente keni për t’u ndier keq pranë te dashurit te zemrës. Beqaret ka mundësi te afrohen me disa kolege te vjetër dhe t’i shohin ata me një sy tjetër. Zemra do filloje t’iu rrahe me te vërtetë fort. Ne planin financiar do keni me shume fat se asnjëherë me pare dhe situata do jete e kënaqshme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Do ketë shume turbullira gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift dhe do keni debate te njëpasnjëshme me partnerin. Ne fytyrën tuaj me shume do mbizotëroje mërzitje sesa buzëqeshja. Beqaret do marrin një surprize shume te madhe sot qe do ua ndryshoje jetën njëherë e përgjithmonë. Për financat ka për te qene një dite goxha e trazuar kështu qe kujdes me çdo hap.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jeta juaj ne çift do mbrohet gjate gjithë kohës nga yjet sot. Me ne fund do i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje te vogla te mbetura pezull dhe do ndiheni me te qete. Beqaret do jene shume te kujdesshëm dhe diplomate kështu qe do arrijnë te bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Buxhetin mire është ta menaxhoni me shume përkujdes pasi ne te kundër do fillojnë problemet serioze.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“4 vjeçarja dergjet e sëmurë në çadër”/ Shehaj ngre alarmin: Jemi prag të katastrofës njerëzore

Publikuar

-

Nga

Ish deputet i i PD, Agron Shehaj ka publikuar foton e një vogelusheje 4 vjeçare me emrin Rosalinda e cila sipas tij është e sëmurë me temperature të lartë, dhe dergjet në një çadër të ftohtë, ngritur mbi truall balte, pa asnjë përkujdesje shëndetësore.

Shehaj bën me dijn se si Rosalinda këpër çadra ka me qindra fëmijë, pelq e njerëz me sëmundje kronike.
Sipas tij gjendja nëpër çadra me dimrin e ftohtë dhe të lagësht që ka rënë, është në prag të katastrofës njerëzore.

“Rosalinda 4 vjeçare është e sëmurë me temperature të lartë, dergjur në një çadër të ftohtë, ngritur mbi truall balte, pa asnjë përkujdesje shëndetësore.
Si Rosalinda nëpër çadra ka me qindra fëmijë, pleq, njerëz me sëmundje kronike.
Vetëm në Bubq rreth 300 familje po jetojnë nëpër çadra të vogla të ngritura në oborret para shtëpive të rrënuara.
Gjendja nëpër çadra, me dimrin e ftohtë dhe të lagësht që ka rënë, është në prag të katastrofës njerëzore.
Tragjedia e tërmetit ja ka lënë vendin dramës mizore së mbijetesës së njerëzve të braktisur totalisht nga shteti. Me një grup qytetarësh po mundohemi të lehtësojmë dhe ndihmojmë sa më shumë. Por duhet ndërhyrja urgjente e shtetit qe e paguajmë për të garantuar jetën dhe sigurinë tonë. Mediat kanë një rol të madh për të vetëdijësuar, por duhet të mos merren me gishtin e kryeministrit”, shkruan Shehaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Ndërtesa me apartamente luksoze në Thumanë/ Pacolli jep lajmin e mirë: Gati për të filluar

Publikuar

-

Nga

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhënë një lajm të mirë lidhur me ndërtesat që do të ndërtohen në Thumanë pas tërmetitt.

Pacolli bën me dije se ka përfunduar me shpejtësi rekord projekti i ndërtesave me apartamente luksoze.
Sipas tij, tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli.

“Të dashur miqtë e mi,
Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese”, shkruan Pacolli në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 prill 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 24 shtator 2018

 

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Paketa antishpifje/ Boçi “kryqëzon” Ramën: Synon të kontrollojë mendjen e njerëzve

Publikuar

-

Nga

boci per protesten

“Rama synon të krijojë policinë mediatike”! Kështu u shpreh ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, në një intervistë për Ora News, teksa ka komentuar “Paketën anti-shpifje”.

Sipas Boçit, Rama synon të vendosë në krye të AMA dhe AKEP  njerëz që janë shumë afër interesave poltik të kryeministrit.

“Rama synon të krijojë atë që i ka munguar policinë mediatike përmes këshillit të ankesave. Në ligj këshilli i ankesave bëhet nga 3 anëtarë në 5 anëtarë. Duke qenë se tani është zgjedhja e anëtarëve të bordit nuk është e vështirë të vendosë komisarë politikë brenda këtij bordi dhe më pas të diktojë këshillin e ankesave të cilin ai e ka në raportin 2 me 1 dhe më pas shumica bëhet 3 me dy dhe të gjithavendimet janë të orientuara politike.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 7 nëntor 2019

LEXO EDHE:   Horoskopi i ditës, 1 qershor 2019

Ka dhe lëvizje të tjera që kërkojnë të kontrollojnë në mënyrë absolute. Synojnë të vendosin në krye të AMA dhe AKEP njerëz që janë shumë afër interesave politike të kryeministrit. Në krye të AKEP një ndër këshilltarët të tij dhe në krye të AMA një person shumë i afërt për interesat politike me kryeministrin.

Qëllimi i tij është për të cenuruar mediat online armike të tij.  Ky ligj ka pikëpamjet e një regjimi që kërkon të kontrollojë mendjen e njerëzve përmes kontrollit të opioneve dhe goditjes që i jep lirisë së shprehjes dhe lirisë së mendimit”, theksoi Boçi më tej./CNA.al

LEXO TE PLOTE