Connect with Us

Dy ditë pa drita/ Ja zonat që pritet të mbeten pa energji

Sociale

Dy ditë pa drita/ Ja zonat që pritet të mbeten pa energji

Publikuar

-

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Eletrike ka njoftuar ndërprerje të energjisë në dy ditët në vijim në qytetin e Tiranës, për shkak të punimeve në rrjet.

Mësohet se, ndërprerja e energjisë do të bëhet nga ora 09:00 deri në orën 14:00, në datat 14-15 Nëntor.

Njoftimi i OSHEE:

Për shkak të remontit të parashikuar në NST Kinostudio, do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Plagosen 3 punonjës të OSHEE/ Zbardhen detajet e para

14 Nëntor:

Rruga ‘Aleksander Moisiu’, Dajt (pjesërisht)

15 Nëntor:

Rruga ‘Sotir Çaçi’, Babrru (pjesërisht), Tufinë, Tujan, Ferraj, Carrë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Video – Dita e lindjes së Shën Mërisë/ Mbahet meshë në kishën shqiptare në Boston

Publikuar

-

Nga

Në kuadër të ditës së lindjes së Shën Mërisë është mbajtur gjatë ditës së sotme  një meshë në kishën shqiptare të Shën Gjergjit në Boston.

Gjatë meshës u kryen lutje dhe rituale në gjuhën shqipe dhe në atë angleze. Siç shihet edhe në video, në meshë ka pasur një pjesëmarrje të madhe besimtarësh, ku u zhvilluar rituali, i cili mbahet për shekuj me radhë.

LEXO EDHE:  Shqipëria në krizë, KESH u shet sekserëve me çmim të ulët

LEXO EDHE:  Denoncimi/ Bizneset e PS nuk paguajnë energjinë. Ja si i fshinë detyrimet

Kisha e Shën Gjergjit është kisha ku Fan Noli mbajti për herë të parë një meshë në gjuhën shqipe./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tërmeti nuk kursen as Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve/ Ekspertët izraelitë mbërrijnë në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Tërmeti i 26 nëntorit nuk ka kursyer as Kryegjyshatën Botërore të Bektashinjve në Tiranë.

Lidhur me këtë, gjatë ditës së sotme kanë mbërritur një grup ekspertësh nga Izareli, të cilët inspektuan nga afër dëmtimet që ka pësuar ndërtesa.

Teksa foli për mediat, një nga ekspertët, dha garanci për ndërtesën duke u shprehur se struktura nuk është dëmtuar.

Ndërkohë pas inspektimit Baba Mondi i falenderoi grupin e izraelitëve për ndihmën e dhënë gjatë këtyre ditëve të vështira për Shqipërinë.

“Bektashinjte kanë qenë pro mirësisë njerëzore. Mirnjohje për ju, falenderoj edhe qeverinë e Izraelit. Ku në këtë rast po na ndihmon për dëmtimet në shtëpitë, tona. Zoti ju bekoftë për mirësitë që po bëni. ” tha Baba Mondi.

LEXO EDHE:  Vjedhja e energjisë elektrike arrestohen 20 persona

LEXO EDHE:  Plagosen 3 punonjës të OSHEE/ Zbardhen detajet e para

“Së pari në vijmë nga Izraelit dhe shkojmë në të gjithë vendet që kanë nevojë. E dyta është se për dashuria që kemi për popullin shqiptarë, për mbrojtjen që na ka dhënë, nuk do ta harrojmë, gjyshja ime ka qenë e holokaustit, unë jam nipi i saj. Ka shumë si unë që ua kena borxh etën për njerëz si ju  që i ka mbrojtur. Meqë na bashkon feja që besojmë në një zot që e do jetën dhe të mirën e të gjithë njerëzimin. ” është shprehur njëri nga inspektorët izraelit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Dëmet nga tërmeti/ 40 objekte të pabanueshme në Vorë, vijon inspektimi

Publikuar

-

Nga

Në Bashkinë e Vorës, ka vijuar edhe sot puna për inspektimin e banesave të cilat u dëmtuan nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Katër grupe inxhinierësh ndodhen në terren duke inspektuar ccdo godinë të dëmtuar.

Në përbërje të këtyre grupeve, krahas inxhinierëve të Institutit të Ndërtimit, janë edhe inxhinierë të ardhur nga Rumania.

Vora, Kodër-Vorë dhe Marqinet, janë zonat e para ku ka nisur ky proces, pasi janë edhe zonat që kanë numrin më të madh të godinave.

LEXO EDHE:  Plagosen 3 punonjës të OSHEE/ Zbardhen detajet e para

LEXO EDHE:  E rëndë/ Humb jetën 25-vjeçari nga korrenti, Policia dhe OSHEE fshehin provat

Deri më tani janë inspektuar rreth 90 godina, nga të cilat 18 prej tyre janë godina arsimore. 40 objekte janë shpallur të pabanueshme, pas vlerësimeve të bëra nga ana e inxhinierëve, si dhe dy shkolla./CNA.al

LEXO TE PLOTE