Connect with Us

Aksion për kapjen e një personi/ Shkëmbim zjarri mes policisë dhe të shpallurit në kërkim

Kronika

Aksion për kapjen e një personi/ Shkëmbim zjarri mes policisë dhe të shpallurit në kërkim

Publikuar

-

Detaje të reja kanë dalë lidhur me të shtënat me armë pranë stacionit elektrik në Lezhë.

Mësohet se policia e Lezhës po zhvillon një aksion për kapjen e një personi të shpallur në kërkim.
Gjatë aksionit ka pasur shkëmbim zjarri mes policisë dhe personit të shpallur në kërkim.

Ndërkohë forca të shumte policie kanë rrethuar qytetin, për kapjen e personit në kërkim, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina humb kontrollin dhe del nga rruga/ Plagosen katër persona

Publikuar

-

Nga

Makina humb kontrollin dhe del nga rruga/ Plagosen katër persona

Një aksident automobilistik me katër persona të plagosur ka ndodhur pasditen e sotme në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në afërsi të vendit të quajtur “Kryqëzimi i Gjadrit”.

Mjeti tip “Ford” me drejtuese shtetasen M.C., ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga.

Për pasojë kanë marrë dëmtime drejtuesja e mjetit dhe 3 shtetasit që ndodheshin pasagjerë në këtë mjet, të cilët janë dërguar në spitalin Rajonal Lezhë dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE:  Zbulohen emrat e dy prej të arrestuarve shqiptarë/ Kush ishte “koka” e bandës

LEXO EDHE:  Trafik droge/ 3 persona në prangat e policisë

Grupi hetimor në vendngjarje po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherri në Berat/ Gjykata vendos arrest me burg për tre vëllezërit

Publikuar

-

Nga

Sherri në Berat/ Gjykata vendos arrest me burg për tre vëllezërit

Gjykata ka caktuar arrest me burg për Gerald Marini, Marjus Marinin dhe Arjan Marini, të cilët tentuan t’i merrnin pistoletën policit dhe e dhunuan.

Policia ka shpallur në kërkim vëllain tjetër, Armando Marini, 46 vjeç.

Gerald Marini 38 vjeç, Marjus Marini 42 vjeç dhe Arjan Marini  40 vjeç janë konfliktuar me komshinjtë e tyre, Albert Meta dhe bashkëshorten e tij, dy ditë parë.

LEXO EDHE:  Dëshmitë kontradiktore fundosin shqiptarin në Itali/ U kap me 3 kg kokainë

LEXO EDHE:  Plas arma në Shkodër/ Policia në vendngjarje

Albert Meta dhe bashkëshorja e tij, kanë mbetur të lënduar me gurë. Policia ka ndërhyrë menjëherë dhe gjatë konfrontimit fizik është plagosur njëri prej efektivëve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Tentuan të vrisnin 33 vjeçarin nga Tropoja / Zbardhet ngjarja, tre në pranga një në kërkim

Publikuar

-

Nga

Trafik i lëndëve narkotike/ Arrestohet ish kryeplaku i fshatit dhe i biri

Tre të rinjë janë arrestuar nga Policia e Fierit pasi pasditen e djeshme kanë tentuar të vrasin me armë zjarri një shtetas tjetër, nga Tropoja por banues në fhsatin Sulaj, Fier.

Sipas Policisë, në pranga kanë rënë shtetasit: – K. M., 22 vjeç, lindur në Fier dhe banues në fshatin Sulaj, (i cili ishte më masë sigurie “Arrest shtëpie”).
– M. M., 48 vjeç, lindur në Fier dhe banues në fshatin Sulaj.
– L. B., 34 vjeç, lindur në Librazhd dhe banues në fshatin Sulaj.
– U shpall në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit R. M., 44 vjeç, lindur në Fier dhe banues në fshatin Sulaj.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri tjetrin, për motive të dobëta, ditën e djeshme kanë tentuar për të vrarë me armë zjarri pistoletë shtetasin P. P., 33 vjeç, lindur në Tropojë dhe banues në fshatin Sulaj, i cili ndodhet në spitalin e Fierit nën kujdesin e mjekëve.

Në cilësinë e provës materiale në vendin e ngjarjes u sekuestrua një gëzhojë dhe një pushkë.

LEXO EDHE:  Rama nxjerr videon/ Masa të reja ndëshkimore për ata që dalin pa autorizim

LEXO EDHE:  U arrestua në Duabi/ Dalin detaje, si u shpall në kërkim nga SPAK, Plaurent Dervishaj

Materialet procedurale për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprat penale “Vrasje me paramendim e kryer në bashkëpunim e mbetur në tentativë”, “Armëmbajtje pa leje” dhe “Largim i të dënuarit nga vendi i qëndrimit”.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme./CNA.al

LEXO TE PLOTE