Connect with Us

Aksident i rëndë/ Ndërron jetë një person

Kronika

Aksident i rëndë/ Ndërron jetë një person

Publikuar

-

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur pak pas mesnatës së mbrëmshme në Gjirokastër.

Mësohet se një automjet, i cili drejtohej nga shtetas E.H., është përplasur me një mur, dhe për pasojë ka ndërruar jetë pasagjeri J. L., 34 vjeç.

Burimet bëjnë të ditur se shkak për aksidentin dyshohet se është bërë shpejtësia tej normave të lejuara./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksidenti tragjik në Itali/ Humb jetën një emigrant shqiptar

Publikuar

-

Nga

Një emigrant shqiptar ka humbur jetën tragjikisht në një aksident në Itali.

Aksident ndodhi  dje në Moncalvo ku dy automjete, një “Audi” dhe një “Punto”, janë përplasur me njëra-tjetrën në Valle San Giovanni.

Viktimë ka mbetur 53-vjeçarin shqiptar Telo Kurti i cili ka gjetur vdekjen në vend.

Kurti ishte rezident në rrugën “Mazza” në Ottiglio dhe punonte si murator.

LEXO EDHE:  Vijojnë largimet nga LSI/ Partia e Kryemadhit drejt shkatërrimit përfundimtar

LEXO EDHE:  Humb jeten ne aksident 55 vjecari

Mediat italiane shkruajnë se ai la pas bashkëshorten Ismete dhe fëmijët Fatima dhe Andi, 27 vjeç, që javën e shkuar kishte marrë nënshtetësinë italiane./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Bota

Grabitje me armë/ Vritet pronari i hotelit, plagoset rëndë djali

Publikuar

-

Nga

Pronari i një hoteli në Buenos Aires, ka mbetur i vrarë gjatë një grabitje me armë ndërsa u plagos rëndë dhe djali i tij.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës lokale 11:00 të shtunë, ku dy burra me motoçikleta, kanë tentuar të vjedhin bagazhet e dy turistëve britanik, para hotelit të 50-vjeçarit.

Nuk dihet nëse turistët ishin viktima të rastit apo ishin ndjekur nga hajdutët që në aeroport. Ndërkaq, policia është vënë në kërkim të autorëve, të cilët u larguan menjëherë nga vendi i ngjarjes.

LEXO EDHE:  Vijojnë largimet nga LSI/ Partia e Kryemadhit drejt shkatërrimit përfundimtar

LEXO EDHE:  Ndërron jetë reperi i famshëm, u aksidentua rrugës për në koncert

Sulmet nga grabitësit me motoçikleta, të njohur si motochorros, nuk janë të rralla në Buenos Aires./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Qarkullonte me armë zjarri me vete/ Arrestohet 45-vjeçari në Fier

Publikuar

-

Nga

Një person është vënë në pranga në Fier ditën e sotme në sajë të operacionit policor të koduar “Mbrostari”.

Pas informacioneve të marra në rrugë operative se një shtetas qarkullonte me armë zjarri me vete, blutë kanë ushtruar kontroll në automjetin tip “Audi” që drejtohej nga shtetasi D.S. në vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit”.

Gjatë kontrollit të automjetit, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 1 krehër me 12 fishekë.

LEXO EDHE:  Ndërron jetë reperi i famshëm, u aksidentua rrugës për në koncert

LEXO EDHE:  Humbën jetën në aksident/ Qeveria ndan nga 10 mijë euro për familjet e policëve

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit D.S., 45 vjeç, banues në Vlorë.

Ndërkaq, materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Armëmbajtje pa leje”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE