Connect with Us

U rikthye në shtëpi pas 5 vitesh/ Babai i Alvinit surprizon 11 vjeçarin

Sociale

U rikthye në shtëpi pas 5 vitesh/ Babai i Alvinit surprizon 11 vjeçarin

Publikuar

-

Babai i Alvinit, Afrim Berisha ka surprizuar djalin e tij pas rikthimit të 11 vjeçarit në shtëpi.

Ai ka publikuar një tortë që ka blerë për Alvinin, ndërsa mbi të shkruhet në gjuhën italiane “Mirë se u ktheve kampion”.

Familja Berisha është duke festuar rikthimin e vogëlushit pas 5 vitesh nga kampet e
Alvini mbërriti dy ditë më parë në aeroportin e Romës ku u bashkua me babain e tij dhe dy motrat.

LEXO EDHE:  Vendimi i opozitës surprizon Edi Ramën

Vogëlushi shqiptar u shpëtua falë ndërhyrjes së “Kryqit të Kuq Ndërkombëtar” dhe “Gjysmehënës Siriane”, ndërsa për tërheqjen e tij nga kampet siriane u angazhua edhe qeveria shqiptare dhe autoritetet italiane./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Sociale

Reshje shiu dhe stuhi të forta ere/ Si do të jetë dita e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Sipas MeteoAlb, vendi ynë do të jetë me vranësira të shpeshta duke rrezikuar reshje të pakta shiu në zonat Jugore, herë pas here do të ketë stuhi të forta ere sidomos në zonat bregdetare.

Ndërsa në pjesën e dytë të ditës pritet përmirësim gradual i kushteve të motit duke larguar vranesirat nga territori por lagështira e lartë në ajër do të bejë që i ftohti të ndjehet edhe më shumë.

LEXO EDHE:  “Ju duan ata atje”/ Dorjan Protoduari mesazh Gjiknurit dhe Qendros

LEXO EDHE:  Simpatizantët e LSI-së surprizojnë Monika KryemadhinTemperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 19°C.

Era do të mesatare dhe e fortë me shpejtësi 60 – 65 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjelle në brigjet detare dallgëzim 5 apo 6 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Rritet numri i të larguarve nga Shqipëria/ Mbi 45 përqind më shumë se sa një vit më parë

Publikuar

-

Nga

lajme cna sociale

Hyrjet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj në territorin shqiptar, në muajin Shtator 2021, janë 794.010.

Krahasuar me Shtator 2020, ky tregues rezulton me një rritje 31,3 %.

Në Shtator 2021, numri i shtetasve të huaj që kanë hyrë në territorin shqiptar është 494.332.

Krahasuar me Shtator 2020, ky numër është rritur me 31,1 %.

Hyrjet e shtetasve

Sipas INSTAT, Numri i shtetasve të huaj të hyrë në Shqipëri gjatë nëntëmujorit të 2021, është 4.878.404, duke u rritur me 2,3 herë, në krahasim me të njëjtën periudhë të vitit 2020.

Përgjatë nëntëmujorit të 2021, vendet që kanë hyrjet më të larta të shtetasve në Shqipëri, Polonia ka pasur rritjen më të madhe me 4,6 herë dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës me 4,3 herë, ndërsa Greqia ka pasur rritjen më të ulët me 8,6 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit 2020.

LEXO EDHE:  Jo vetëm moderatore dhe këngëtare/ Fjoralba Ponari zbulon surprizën

LEXO EDHE:  Nuk ka të ngopur/ Arbana Osmani zbulon nepsin e shtatzënisë

Daljet e shtetasve

Daljet e shtetasve shqiptarë dhe të huaj nga territori i Shqipërisë, gjatë muajit Shtator 2021, janë 961.342 duke shënuar një rritje me 36,1 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë.Daljet e shtetasve shqiptarë nga territori i Shqipërisë, gjatë muajit Shtator 2021, janë 366.568.

Krahasuar me Shtator 2020, ky numër është rritur me 35,0 %.

Daljet e shtetasve të huaj nga territori i Shqipërisë gjatë muajit Shtator 2021, janë 594.774.

Krahasuar me Shtator 2020, ky numër është rritur me 36,9 %.

Numri i shtetasve shqiptarë të dalë nga territori i Shqipërisë gjatë nëntëmujorit të 2021, është 3.223.429.

Ky tregues është rritur me 45,9 %, krahasuar me të njëjtën periudhë të një viti më parë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Reshje shiu në të gjithë vendin/ E shtuna me vranësira dhe erë

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Paraditja dhe mesdita do të jenë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, të cilat herë pas here do të sjellin reshje të pakta.

Ndërsa në vijim vranësirat do të shtohen duke sjell shira të dobët në të gjithë Shqipërinë, ku lokalisht shirat do të jenë me intensitet edhe mesatar.

LEXO EDHE:  Një “dhuratë” nga Parajsa/ Kaney West i bën surprizën më emocionuese Kim Kardashian për ditëlindje

LEXO EDHE:  Një “dhuratë” nga Parajsa/ Kaney West i bën surprizën më emocionuese Kim Kardashian për ditëlindjeSipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 24°C.

Era do të fryjë lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 – 40 km/h nga drejtimi Jugor duke sjell në det dallgëzim 3 – 4 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE