Connect with Us

Tentoi të vjedhë biçikletën/ Pranga shqiptarit në Itali

Kronika

Tentoi të vjedhë biçikletën/ Pranga shqiptarit në Itali

Publikuar

-

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kap në flagrancë duke vjedhur një biçikletë elektrike, e cila ishte e lidhur me zinxhir në një nga rrugët e qytetit.

Në pranga ka rënë shtetasi Orjal Meçaj 24 vjeç, ndërsa është arrestuar dhe një maroken.

Shqiptari dhe marokeni ishin të njohur për policinë për raste të vjedhjeve të rënda, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

LEXO EDHE:  Arrestohen tre skifterat e Shkodrës/ Vidhnin bizhuteri

Edhe pse dy të dyshuarit tentuan që të ikin me vrap prej policisë, ata janë arrestuar shumë shpejt. Të dyshuarit pritet që të paraqiten para gjyqit për vjedhje./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Përplasja me armë në Korçë/ Policia jep detaje nga ngjarja

Publikuar

-

Nga

Policia e Korçës ka dhënë informacion paraprak lidhur me ngjarjen e ndodhur mesditën e sotme.

Sipas policisë, rreth orës 13:10, në lagjen nr. 8, Korçë, gjatë një konflikti për motive të dobëta ndërmjet dy vëllezërve V.X e K.X me shtetasin E.B, banues në Korçë, dyshohet se njëri prej vëllezërve ka qëlluar në ajër me armë zjarri pistolete. Dy vëllezërit kanë hedhur në tokë armën e zjarrit dhe janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

“Forca të shumta policie janë vënë në ndjekje të dy autorëve të dyshuar të ngjarjes dhe po punojnë për kapjen e tyre. Shtetasi E.B, është shoqëruar në ambientet e Komisariatit për sqarimin e rrethanave të ngjarjes. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përplasje me armë në Korçë/ Shoqërohen disa persona

Publikuar

-

Nga

Një përplasje me armë zjarri ka ndodhur medsitën e sotme në lagjen numër 17, të qytetit të Korçës.
Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar pasi është qëlluar në ajër.

Mësohet se policia ka shoqëruar në komisariat një nga palët e përfshira në konflikt.

Nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarje dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Motomjeti përmbyset në mes të rrugës/ Plagoset 60 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pranë vendit të njohur si depoja e ujit në qafën e Koshovicës në aksin Fier-Levan.

Mësohet se 60 vjeçari A. Çobo ka qenë duke lëvizur me një motomjet, dhe si pasojë e shpejtësisë së madhe është përmbysur në mes të rrugës. Mësohet se një automjet tip ‘Passat’, i cili lëvizte nga Fieri në drejtim të Levanit, nuk ka mundur dot të shmang përplasjen mjetin tjetër.

60-vjecari Agron Cobo është transportuar për në Spitalin Rajonal Fier.
Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe policia rrugore, për të zbardhur shkaqet e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE