Connect with Us

“Ia nxorri rrobat poshtë pallatit”/ Fqinjët zbulojnë bashkëjetesën e Kejvinës me Redjan Rrajën

Kronika

“Ia nxorri rrobat poshtë pallatit”/ Fqinjët zbulojnë bashkëjetesën e Kejvinës me Redjan Rrajën

Publikuar

-

Modelja e njohur Kejvina Kthella, ka qenë në qendër të vëmendjen ditët e fundit. Kjo për shkak të përfshirjes së saj në atentatin ndaj Prokurorit Arjan Ndoji, ku u thirr për të dëshmuar në Prokurori.

Ishin bisedat e shpeshta telefonike me Redjan Rrajën (i arrestuar tashmë) ata që e çuan modelen në Prokurori, por dhe që nxorrën në pah një bashkëjetesë mes të dyve.

LEXO EDHE:  Kejvina lë me gisht në gojë Ermalin/ Braktis emisionin në pikun e sezonit

Burime për JOQ ALBANIA bëjnë me dije se prej disa kohësh modelja e famshme bashkëjetonte me Rrajën. Por pas ngjarjes së bujshme, të njëjtat burime konfirmojnë se ajo ka nxjerrë poshtë pallatit të gjithë rrobat e tij.

Mësohet se çifti jetonin në një apartament në Selitë tek pallatet e oligarkut Shkëlqim Fusha, konfirmojnë burime për JOQ ALBANIA.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Motomjeti përmbyset në mes të rrugës/ Plagoset 60 vjeçari

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur pranë vendit të njohur si depoja e ujit në qafën e Koshovicës në aksin Fier-Levan.

Mësohet se 60 vjeçari A. Çobo ka qenë duke lëvizur me një motomjet, dhe si pasojë e shpejtësisë së madhe është përmbysur në mes të rrugës. Mësohet se një automjet tip ‘Passat’, i cili lëvizte nga Fieri në drejtim të Levanit, nuk ka mundur dot të shmang përplasjen mjetin tjetër.

60-vjecari Agron Cobo është transportuar për në Spitalin Rajonal Fier.
Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat zjarrfikëse dhe policia rrugore, për të zbardhur shkaqet e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dyshohet se vodhi paratë e pagesave të dritave dhe ujit/ Prangoset ish-punonjësja e postës

Publikuar

-

Nga

Policia e Fierit ka vënë në pranga një ish-punonjëse të postës në Levan, e shpallur në kërkim për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”.

Mësohet se në pranga ka përfunduar A. E., 30 vjeçe, banuese në Levan, Fier.

Sipas uniformave blu, ndalimi i kësaj shtetasje u bë pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier me vendimin e datës 14.02.2020, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje duke shpërdoruar detyrën”.

Kjo shtetase, nga periudha janar 2019 deri në shtator 2019, duke qënë punonjëse në zyrën postare Levan, dyshohet se ka përvetësuar 2 milion lekë të reja nga mbledhja e pagesave të dritave dhe ujit nga qytetarët.

LEXO EDHE:  Kejvina Kthella ka një kërkesë për të dashurin e saj: “Gatuaj ti se nga unë do hash bukë thatë!”

LEXO EDHE:  Kejvina apo Belinda? / Ermal Mamaqi zgjedh të preferuarën e tij

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme proceduriale.

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Itali/ I riu shqiptar vritet dhe hidhet në rrugë

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një shtetas shqiptar është vrarë me thikë.

Mësohet se një 30 vjeçar është qëlluar me thikë në shpinë e për pasojë ka humbur jetën. Dyshohet se viktima pasi është vrarë është hedhur në rrugë ku u gjet nga një kalimtar i rastit.

Ndërkohë nuk dihet ende idetniteti i shqiptarit të vrarë dhe rrethanat e ngjarjes. Autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të ngjarjes së rëndë./CNA.al

LEXO TE PLOTE