Connect with Us

Alvini tashmë i lirë/ “Le lene” publikon momentet emocionuese nga shpëtimi i 11 vjeçarit nga kampi

Sociale

Alvini tashmë i lirë/ “Le lene” publikon momentet emocionuese nga shpëtimi i 11 vjeçarit nga kampi

Publikuar

-

Mbremjen e sotme emisionin investigativ “Le lene”, do të publikojë pamjet emocionuese kur Alvini është liruar nga kampi në Siri.

Në emision do të transmetohet historia e shpëtimt të 11 vjeçarit i cili ishte i burgosur prej pesë vitesh në një kamp militantësh të ISIS në Siri.

“Alvin i vogël është rikthyer në Itali! Pamjet emocionuese kur ai është marrë në ambasadë dhe historinë e shpëtimit të fëmijës, i cili ishte i burgosur në një kamp militantësh të ISIS në Siri. Mos e humbisni emisionin e mbrëmjes nga Luigi Pelazza”, thuhet në njoftimin e “Le lene”.

LEXO EDHE:  Taulant Kopliku tregon çfarë po ndodh me Alvin Berishën/ Ja pse nuk tërhiqen fëmijët e tjerë nga Siria

Emisioni investigativ i gazetarit Pelazza ka publikuar rreth një muaj më parë historinë e Alvinit që preku zemrat e të gjithëve. Në mënyrë të vazhdueshme Pelazza i ka bërë presion qeverisë shqiptare, por më shumë asaj italiane që të ndërhynte urgjentisht për të rikthyer Alvinin pranë të atit, Afrim Berisha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“4 vjeçarja dergjet e sëmurë në çadër”/ Shehaj ngre alarmin: Jemi prag të katastrofës njerëzore

Publikuar

-

Nga

Ish deputet i i PD, Agron Shehaj ka publikuar foton e një vogelusheje 4 vjeçare me emrin Rosalinda e cila sipas tij është e sëmurë me temperature të lartë, dhe dergjet në një çadër të ftohtë, ngritur mbi truall balte, pa asnjë përkujdesje shëndetësore.

Shehaj bën me dijn se si Rosalinda këpër çadra ka me qindra fëmijë, pelq e njerëz me sëmundje kronike.
Sipas tij gjendja nëpër çadra me dimrin e ftohtë dhe të lagësht që ka rënë, është në prag të katastrofës njerëzore.

“Rosalinda 4 vjeçare është e sëmurë me temperature të lartë, dergjur në një çadër të ftohtë, ngritur mbi truall balte, pa asnjë përkujdesje shëndetësore.
Si Rosalinda nëpër çadra ka me qindra fëmijë, pleq, njerëz me sëmundje kronike.
Vetëm në Bubq rreth 300 familje po jetojnë nëpër çadra të vogla të ngritura në oborret para shtëpive të rrënuara.
Gjendja nëpër çadra, me dimrin e ftohtë dhe të lagësht që ka rënë, është në prag të katastrofës njerëzore.
Tragjedia e tërmetit ja ka lënë vendin dramës mizore së mbijetesës së njerëzve të braktisur totalisht nga shteti. Me një grup qytetarësh po mundohemi të lehtësojmë dhe ndihmojmë sa më shumë. Por duhet ndërhyrja urgjente e shtetit qe e paguajmë për të garantuar jetën dhe sigurinë tonë. Mediat kanë një rol të madh për të vetëdijësuar, por duhet të mos merren me gishtin e kryeministrit”, shkruan Shehaj./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Foto-Ndërtesa me apartamente luksoze në Thumanë/ Pacolli jep lajmin e mirë: Gati për të filluar

Publikuar

-

Nga

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli ka dhënë një lajm të mirë lidhur me ndërtesat që do të ndërtohen në Thumanë pas tërmetitt.

Pacolli bën me dije se ka përfunduar me shpejtësi rekord projekti i ndërtesave me apartamente luksoze.
Sipas tij, tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli.

“Të dashur miqtë e mi,
Me një shpejtësi rekorde përfundoi projekti i ndërtesave me apartamente moderne, që do të ndërtohen në Thumanën e goditur nga tërmeti rreth 3 javë më parë. Tani është çdo gjë gati për të filluar ndërtimi, i cili do të financohet komplet nga familja Pacolli, nëpërmjet fondacionit “Behgjet Pacolli”. Falënderoj të gjithë grupin që punuan në punët pregaditore dhe projektuese”, shkruan Pacolli në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Taulant Kopliku tregon çfarë po ndodh me Alvin Berishën/ Ja pse nuk tërhiqen fëmijët e tjerë nga Siria

LEXO EDHE:  U rikthye në shtëpi pas 5 vitesh/ Babai i Alvinit surprizon 11 vjeçarin

 

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Paketa antishpifje/ Boçi “kryqëzon” Ramën: Synon të kontrollojë mendjen e njerëzve

Publikuar

-

Nga

boci per protesten

“Rama synon të krijojë policinë mediatike”! Kështu u shpreh ish deputeti i PD-së, Luçiano Boçi, në një intervistë për Ora News, teksa ka komentuar “Paketën anti-shpifje”.

Sipas Boçit, Rama synon të vendosë në krye të AMA dhe AKEP  njerëz që janë shumë afër interesave poltik të kryeministrit.

“Rama synon të krijojë atë që i ka munguar policinë mediatike përmes këshillit të ankesave. Në ligj këshilli i ankesave bëhet nga 3 anëtarë në 5 anëtarë. Duke qenë se tani është zgjedhja e anëtarëve të bordit nuk është e vështirë të vendosë komisarë politikë brenda këtij bordi dhe më pas të diktojë këshillin e ankesave të cilin ai e ka në raportin 2 me 1 dhe më pas shumica bëhet 3 me dy dhe të gjithavendimet janë të orientuara politike.

LEXO EDHE:  U lirua pas pesë vitesh nga kampi i Sirisë/ Alvini shtrohet në spital

LEXO EDHE:  U lirua pas pesë vitesh nga kampi i Sirisë/ Alvini shtrohet në spital

Ka dhe lëvizje të tjera që kërkojnë të kontrollojnë në mënyrë absolute. Synojnë të vendosin në krye të AMA dhe AKEP njerëz që janë shumë afër interesave politike të kryeministrit. Në krye të AKEP një ndër këshilltarët të tij dhe në krye të AMA një person shumë i afërt për interesat politike me kryeministrin.

Qëllimi i tij është për të cenuruar mediat online armike të tij.  Ky ligj ka pikëpamjet e një regjimi që kërkon të kontrollojë mendjen e njerëzve përmes kontrollit të opioneve dhe goditjes që i jep lirisë së shprehjes dhe lirisë së mendimit”, theksoi Boçi më tej./CNA.al

LEXO TE PLOTE