Connect with Us

Vazhdon “telenovela” për Arbër Çekajn/ Shtyhet sërish seanca

Kronika

Vazhdon “telenovela” për Arbër Çekajn/ Shtyhet sërish seanca

Publikuar

-

Shtyhet sërish pretenca për pronarin e kompanisë “Arbri Garden” Arbër Çekajn, i akuzuar për trafikimin e 613 kg kokainë të ardhur nga Ekuadori.

Shkak për shtyrjen e pretencës është bërë mungesa e kryesueses së trupit gjykues, pasi senaca ka filluar me vonesë.

Mësohet se seanca e radhës do të mbahet më 20 nëntor.
Kujtojmë që Çekaj u arrestua nga policia për pritjen e 614 kg kokainë në Portin e Durrësit në vitin 2018.

LEXO EDHE:  Maks Haxhia në spital/ Shtyhet pretenca për Arbër Çekaj

Droga ishte fshehur në kontenierë, ndërsa Çekaj përdorte emrin e kompanisë së tij të importit të frutave për të fshehur transportin e drogës./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident në Korçë/ Makina përfundon brenda dyqanit

Publikuar

-

Nga

Një aksident rrugor ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm në qytetin e Korçës.

Dy mjete janë përplasur me njëri-tjetrin dhe si pasojë njëri prej tyre ka përfunduar mbi trotuar duke u përplasur me fasadën e një dyqani.

Ngjarja ka ndodhur përgjatë Bulevardit të Republikës, por fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar, vetëm për dëme materiale.
Ndërohë policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Lumi Ishëm del nga shtrati/ Disa shtëpi mbeten të izoluara

Publikuar

-

Nga

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut që kanë rënë gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri, situata në ka dalë nga shtrati lumi Ishëm duke përmbytur disa hektarë tokë bujqësore.

Po ashtu dalja nga shtrati i lumit Ishëm ka bërë që të mbeten të izoluara disa shtëpi.

Nga reshjet e shumta edhe rruga e lagjes fundore të këtij fshati është mbuluar nga uji.

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë/ Gjendet i pajetë një 34-vjeçar, mister shkaqet

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Vlorë, ku një 34-vjeçar është gjetur i pajetë.

Mësohet se trupi i pajetë i 34-vjeçari K.D. është gjetur në lagjen “Kushtrimi”, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e vdekjes.

Burimet bëjnë të ditur se në trupin e viktimës nuk kishte shenja dhune.

LEXO TE PLOTE