Connect with Us

U kap duke futur drogë në burg/ Arrestohet efektivi i policisë

Kronika

U kap duke futur drogë në burg/ Arrestohet efektivi i policisë

Publikuar

-

Një efektiv i Policisë së Burgjeve në Rrogozhinë është arrestuar nga policia mbrëmjen e sotme.

Pëllumb Sinani u arrestua pasi tentoi të fuste në ambientet e burgut një sasi prej 60 gr lëndë narkotike, kanabis sativa.

Lënda narkotike dyshohet të ketë qenë e porositur nga ndonjë i burgosur, ndërkohë, po hetohet për të zbuluar se ku siguruar.

LEXO EDHE:  Zbardhet apelimi i Prokurorisë për Endrit Doklen/ Pse është i paligjshëm lirimi nga burgu

Po ashtu, nuk dihet nëse ndonjë person tjetër ka qenë i përfshirë në këtë vepër penale./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zbulohet emri/ Ja kush është personi i marrë peng sot në Kamëz

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë sot në Kamëz, ku u dhunua dhe u mor peng një person, vetëm pas një debati për një parakalim.

Mësohet se personi i marrë peng është Jak Prenga, 49 vjeç.

Prenga fillimisht u dhunua nga dy persona ndërsa ishte në makinën e tij.

Ata e tërhoqën dhe e futën me dhune në makinën e tyre.

LEXO EDHE:  Gjykata lë në burg djalin e Nehat Kullës

LEXO EDHE:  Video/ Kultivonin bimë narkotike, arrestohen 7 persona

Për herë të fundit makina është parë në Urën e Gjoles, ndërkohë që mendohet se ka humbur gjurmët në Fushë-Krujë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Policia aksion “blic”/ Sekuestrohen 60 kg kanabis çokollatë, në pranga 4 persona

Publikuar

-

Nga

Një operacion i gjerë policor po zhvillohet në Tiranë dhe disa qytete të tjera, për goditjen e grupeve kriminale të trafikut të drogës.

Deri më tani raportohet se është goditur një grup kriminal, ndërsa është kapur një sasi e konsiderueshme lënde narkotike, e llojit kanabis sativa, në formë çokollate.

Të arrestuarit nga operacioni antidrogë janë Pajtim Aga, Sh.M, E.R. dhe D.M.

Operacioni është në vijim dhe i shtrirë në disa qytete, si Tiranë, Dibër, Fier e Durrës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimet për tërmetin/ Caktohet nesër masa e sigurisë për 31 të ndaluarit

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Tiranës do të japë nesër në orën 10.00 pretencën për 31 personat e ndaluar për dëmet nga tërmeti i 26 nëntorit.

Dy ditë më parë Prokuroria e Tiranës lëshoi 42 urdhër-ndalime për zyrtarë e ish-zyrtarë, që cilësohen fajtorë për dëmet nga tërmeti në Vorë, Kashar dhe në Farkë.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg edhe për dy ish kryetarët e komunave Kashar dhe Farkë, Besnik Fuçia dhe Fatbardh Plaku.

LEXO EDHE:  Shpërndante drogë me biçikletë/ Arrestohet 45 vjeçari

LEXO EDHE:  Arrestohen ish-kryeministri dhe ish-ministri i Shëndetësisë së Gjeorgjisë

Por gjykatësja Vjollca Spahiu vendosi të shtyjë çështjen, raporton Ballkan web, pasi avokatët kanë pretenduar se disa klientë të tyre kanë probleme shëndetësore apo kanë të tjera arsye. Të gjithë avokatët kanë thënë se duan që klientët e tyre të hetohen në gjendje të lirë./CNA.al

LEXO TE PLOTE