Connect with Us

Socialistët kundër Rilindjes/ Boll më me këtë modelin e shëmtuar e kriminal  

Politikë

Socialistët kundër Rilindjes/ Boll më me këtë modelin e shëmtuar e kriminal  

Publikuar

-

Ish kryetari i PS-së, dega Korçë, Muharrem Meko së fundi ka bërë një postim në profilin e tij në rrjetet sociale.

Por, pas këtij postimi të Muharrem Mekos ka pasur shumë reagime, nëpërmjet komenteve, ku ajo që bie në sy është fakti se socialistët nuk i duan rilindasit e Edi Ramës.

Po ashtu ata shprehen se modeli i së ardhmes do jenë socialistët e vërtetë dhe jo rilindasit, ndërsa bëjnë apel që të marrë fund ky model kriminal.

Një koment që bie në sy është ai i Rahmi Mehmetllarit, ish-deputet i PS-së për qarkun e Korçës.

        Rahmi Mehmetllari

Në komentin e tij, ai shprehehet kundër Rilindjes, modelinne së cilës e cilëson si kriminal.

LEXO EDHE:  Nga Ylli Dylgjeri/ Letër drejtuar Henri Çilit

“I dashur Muharem!
Të besoj për sa shkruan. Nuk po e zgjas komentin veçse dua të nënvizoj një gjë: modeli që përfaqëson ti i përket vertet një kohe të shkuar por unë jam i prirur të besoj se ai model do t’i përkasë dhe të ardhmes. Le të shpresojmë që kjo e ardhme të jetë sa më e afërt. Boll më me këtë modelin e shëmtuar e kriminal te të sotmes! Nëse ky brez do të kopjojë atë që po ikën, ku modeli tend përqeshej, atëherë edhe ky do të mbetet brez i humbur.
Të përshëndes Muharem!”.-shkruan ish-deputeti socialist./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Konferenca e Donatorëve/ Shifrat, sa para dhuroi secili shtet për Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Në Konferencën e Donatorëve në Bruksel vijon mbledhja e të ardhura për procesin e rindërtimit në Shqipëri e cila u godit nga një tërmet katastrofik më 26 nëntor të vitit 2019.

Nga shifrat e publikuara, Franca, Italia Gjermania dhe Turqia janë ndër shtete të cilët kanë dhuruar më shumë për fondin e rindërtimit në Shqipëri.

Lista e dhurimeve sipas shteteve deri më tani:

BE: 100 milionë euro
KE: 15 milionë euro
Holanda: 3 milionë euro
Danimarka: 2.7 milionë euro
Suedia: 5.6 milionë euro
Gjermania: 11 milionë euro
Franca: 100 milionë euro
Italia: 65 milionë euro
Polonia: 2.7 milionë euro
Greqia: 2.5 milionë euro dhe ndërtimin e 200 shtëpive
Sllovakia: 250 mijë euro (për rindërtimin e shkollave)
Austria: 1 milion euro
Republika Çeke jep 9.5 milionë koruna,

LEXO EDHE:  Deputeti socialist: Ja pse duhen shkarkuar prokurorët

LEXO EDHE:  Sondazhi në nivel kombëtar/ Ja kush i fiton zgjedhjet

Sllovenia: 300 mijë euro (për ndërtimin e një shkolle)
Finlanda: 300 mijë euro
Portugalia: Vetëm asistencë teknike
Luksemburg: 100 mijë euro
Bullgaria: 120 mijë euro
Rumania: 2 milionë lei
Qipro: 9.5 milionë korona çeke
Hungaria: 250 mijë euro (për rindërtimin e kishave)
Irlanda: 300 mijë euro
Spanja: 250 mijë euro
Mali i Zi: 500 mijë euro
Serbia: 2 milionë euro grant
Maqedonia e Veriut: 6 milionë denar
Kosova: 200 mijë euro
Bosnja-Hercegovina: 50 mijë euro
Turqia: 46.3 milionë euro

LEXO TE PLOTE

Politikë

Greqia dhuron 2.5 milion euro për Shqipërinë, do të ndërtojë edhe 200 shtëpi

Publikuar

-

Nga

Greqia i dhuron Shqipërisë 2.5 milion euro ndërsa do të ndërtojë edhe 200 shtëpi të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Lajmin e bëri të ditur ministri grek gjatë Konferencës së Donatorëve.

Ndërkaq, Polonia ka dhuruar 2.7 milion euro.

“Polonia do të japë 2.7 milion euro. Shpresoj që kontributi të ndihmojë Shqipërinë në rindërtim”, tha ministri i jashtëm polak.

LEXO EDHE:  Veliaj fillon sulmin ndaj Edi Ramës

LEXO EDHE:  Rama flet në Asamblenë e PS/ Tregon ndryshimet që do ndodhin pas 1 Janarit

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Franca dhuron 100 milionë euro për Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Franca i dhuron Shqipërisë 100 milion euro, e ndërsa 60 milion euro do t’i japë në formën e huasë për rindërtimin pas tërmetit të 26 nëntorit.

“Kemi nënshkruar me kryeministrin Edi Rama një kontratë që synon të realizojmë projekte. Ne do të financojmë projekte në vlerë 100 mln euro. Përveç kësaj japim hua për 60 mln euro për rindërtimin e sistemit ujor të Shqipërisë, 1 mln në formën e ndihmën humanitare që ne e vumë menjëherë në dispozicion pas katastrofës. Shpresoj që kontributi ynë do ta ndihmojë Shqipërisë”, tha ministri i jashtëm Francës në Konferencën e Donatorëve./CNA.al 

LEXO TE PLOTE