Connect with Us

Lorenc Vangjeli nxjerr prapaskenat/ “Zbulon lidhjen mes parave ruse të lobimit dhe vilës së Bashës në Tiranë”

Politikë

Lorenc Vangjeli nxjerr prapaskenat/ “Zbulon lidhjen mes parave ruse të lobimit dhe vilës së Bashës në Tiranë”

Publikuar

-

Analisti i njohur Lorenc Vangjeli, nga studio e “Java në RTSH” mbrëmjen e sotme ka paralajmëruar një lidhje të një lidhje të çuditshme mes personazheve të përfshirë në historinë e lobimit në SHBA të Partisë Demokratike, dyshimit për përdorimin e parave ruse dhe historisë së vilës me qera ku është zhvendosur kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Kujtojmë se, për çështjen e lobingut së bashku me kryedemokratin Basha, si i pandehur është marrë edhe ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani.

“Ka një zhvillim dramatik dhe ende të mistershëm në historinë e lobimit të Partisë Demokratike në SHBA, me lobistin Nick Muzin. Dy personazhe nga Tirana, të afërt me Lulzim Bashën, konfirmohet se kanë udhëtuar në pranverën e vitit 2017 në Edinburg, në Skoci.  Një udhëtim që ishte i lidhur dhe kishte “destinacion” kompaninë Biniatta Trade, një nga hallkat e zinxhirit financiar që sherbeu për të bërë pagesat e lobimit. Për një koinçidencë të çuditshme, njëri nga këta personazhe, i dyshuar se ka ndihmuar në realizimin e kësaj skeme, shfaqet sërish, kësaj here në Tiranë.

LEXO EDHE:  Basha në Gjirokastër/ Pushtet për qytetarët e nevojat e tyre, jo për një grusht njerëzish

Zbardhja e pronësisë mbi vilën në të cilën po jeton me qera tashmë kryetari Basha dhe financimin mbi blerjen e saj, mund të shpjegojë edhe motivin se pse disa njerëz bëjnë karrierë të çuditshme në PD, specifikon një burim i mirinformuar për Java në RTSH”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Lorenc Vangeli e thotë troç/ “Kam shkruar 14 fjalime në një seancë parlamentare, 100 euro faqja”

Publikuar

-

Nga

Analisti Lorenc Vangjeli ka bërë një deklaratë shumë të fortë mbrëmjen e sotme, teksa ishte duke folur për marrëveshjen mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore.

Teksa u pyet nga moderatori, Blendi Fevziu, Vangjeli tha se ka shkruar 14 fjalime deputetësh në një seancë parlamentare.

“Kam shkruar 14 fjalime në një seancë. 14 fjalime po ishin edhe PD edhe PS”, deklaroi ai, ndërsa shtoi se këtë e ka bërë për shkak të miqësisë dhe për t’u tallur.

LEXO EDHE:  Aleati “shpërthen” ndaj Bashës/ Mbajtëm 90 ditë çadrën, ti na le jashtë

LEXO EDHE:  Strukturat e braktisin, nuk i binden/ Zbulohet loja e Bashës me bazën

“Ishin dy gjëra që më detyruan mua ta bëja një gjë të tillë, ishin miq të kisha dëshirë t’i ndihmoja dhe dëshira për t’u tallur. Në atë parlament doktori deklaron në atë seancë “ai që u bën fjalime ditën dhe ju tall klubeve natën”. Që atë herë refuzova dhe fillova të distancohem se e mori vesh Doktori. Doktori thotë që një faqe bën 100 euro, tregoi analisti Vangjeli në emisionin “Opinion”./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Shkullaku “shpërthen” live në emision/ “Edi Rama ja ka marrë ko*et gjithë burrave dhe ja ka shtrydhur”

Publikuar

-

Nga

shkullaku kunder rames

Teksa ka komentuat tryezën pozitë-opozitë për Reformës Zgjedhore, analisti Armand Shkullaku është shprehur se kryeministri Edi Rama e ka tredhur Parlamentin.

Në debat e sipër me deputetin e opozitës Ralf Gjoni, Shkullaku ka shfrenuar gjuhën .

Armand Shkullaku: Parlamenti si fenomen nuk ka cilësi të dibët po është i tredhur….ai burri atje, Rama ia ka marrë ko*et të gjithë burrave që janë aty, 128 që ndodhen aty dhe ua ka shtydhur

LEXO EDHE:  Strukturat e braktisin, nuk i binden/ Zbulohet loja e Bashës me bazën

LEXO EDHE:  Aleati “shpërthen” ndaj Bashës/ Mbajtëm 90 ditë çadrën, ti na le jashtë

Ralf Gjoni: Të lutem, jo të gjithëve…

Aramand Shkullaku: Po e keni parë si ka përfunduar, të gjithë votojnë pro Ramës…

Ralf Gjoni: Po jo pra nuk është e vërtetë…

Armand Shkullaku: Kështu është!

Blendi Fevziu: Ju ka tredhur Rama tha Shkullaku…

Armand Shkullaku: Të lutem, Ralfi ndoshta ka shpëtuar!

Blendi Fevziu: Po mirë burrave, por femrve ç’u ka bërë?

Armand Shkullaku: Shiko listën e votimeve more…

LEXO TE PLOTE

Politikë

Gjuzi kapet me Nard Ndokën/ “Më ke ardhur në zyrë për t’u bërë kryetar partie”

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi, është përplasur me Nard Ndokën  mbrëjen e sotme në studion e “360 Gradë”.

Gjuzi i ka kujtuar këtij të fundit se i ka shkuar në zyrën dhe i ka kërkuar që të bëhet kryetar i Partisë Demokristiane.

Pjesë nga debati

Kujtim Gjuzi: Nard po ta kujtoj në Tiranë 7888 vota Kujtim Gjuzi në krye të demokristianëve, 3 anëtarë të këshillit bashkiak.  A janë votat time këto? Sa ke anëtarë të këshillit bashkia sot ti? Zero i ke ti

LEXO EDHE:  Aleati “shpërthen” ndaj Bashës/ Mbajtëm 90 ditë çadrën, ti na le jashtë

LEXO EDHE:  Aleati “shpërthen” ndaj Bashës/ Mbajtëm 90 ditë çadrën, ti na le jashtë

Nard Ndoka: Ke qenë me Partinë Demokristiane

Kujtim Gjuzi: Kam qenë dhe e kam për nder që kam pranë teje dhe në zyrat e mija ke thënë dua të bëhem kryetar dhe të kam thënë të takon me shumë se cdo kush tjetër.

Nard Ndoka: Ku ke pas zyra ti!

Kujtim Gjuzi: E di ti, në katë të dytë kur ke ardhur. Pastaj ke kopjuar portretin e Gjergj Kastriotit për të bërë Lidhjen e Lezhës./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE