Connect with Us

I vranë djalin një vit më parë/ Shpërthen tritoli në shtëpinë e Gazmir Kosiqit

Kronika

I vranë djalin një vit më parë/ Shpërthen tritoli në shtëpinë e Gazmir Kosiqit

Publikuar

-

Një shpërthim tritoli ka tronditur sot Bulqizën.

Mësohet se tritoli ka shpërthyer në banesën e shtetasin Gazmir Kosiqi në Maqellarë.

Shpërthimi ka ndodhur mëngjesin e sotëm, por fatmirësisht ka pasur vetëm dëme materiale. Një vit më parë Gazmir Kosiqit i kanë vrarë në derën e shtëpisë djalin e tij Elsi Kosiqi.

Elsi Kosiqi, babai i tre fëmijëve u ekzekutua në derën e shtëpisë në Dibër në mars të 2018.

Në orën 1:30 pas mesnate ai ishte kthyer në banesë, por sapo kishte parkuar makinën në derë të shtëpisë është qëlluar me tre plumba nga një person që i ka dhënë dorën dhe më pas i ka drejtuar armën.
Ngjarja ka ndodhur brenda oborrit të banesës./ CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Shtyhet seanca për Dritan Zaganin/ Shkak Ministira e Drejtësisë

Publikuar

-

Nga

Shtyhet seanca ndaj ish-oficerit të Policisë, Dritan Zagani, në Gjykatën e Apelit të Vlorës i cili akuzohet për shpërdorim detyre dhe moskallëzim krimi.

Seanca drejtohej nga relatorja Margarita Buhala, anëtare e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.
Seanca është shtyrë për shkak të kërkesës së Ministrisë së Drejtësisë, pasi nuk ka arritur të njoftojë Zaganin përmes autoriteteve zvicerane.

LEXO EDHE:  Iu gjet tritol në shtëpi/ Arrestohet 36-vjeçari

Mësohet se seanca u shty për një afat dymujor pas kërkesës së Ministrisë së Drejtësisë dhe do të zhvillohet në janar.

Në seancë është paraqitur babai i Dritan Zaganit, i cili ka ndjekur zhvillimet rreth çështjes së të birit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kërkoi lirinë nga arratia/ Apeli rrëzon ankimimin e Agim Kajmakut

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Apelit në Tiranë ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku.

Vendimi është marrë sot nga Gjykata e Apelit e cila shqyrtoi kërkesën e Agim Kajmakut i cili apeloi vendimin e shkallës së parë të gjyqësorit.
Kujtojmë se më 12 nëntor Gjykata e Tiranës vendosi arrest në burg në mungesë për Kajmakun.

Ndërkohë Ish-kryetari i Bashkisë së Vorës apeloi vendimin e Gjykatës së Tiranës teksa ndodhej në arrati.
Agim Kajmaku u shkarkua nga KQZ më 1 nëntor pasi shkeli ligjin e dekriminalizimit duke mos deklaruar një dënim në Greqi.

LEXO EDHE:  Foto/ Vëllai i Adelinës konfirmon shtatzëninë

Kajmaku u akuzua fillimisht nga opozita se kishte qenë i ndaluar në Greqi, në Janar të vitit 2003 nën emrin Jorgo Toto.
Prokuroria e Përgjithshme njoftoi se “Zyra Qendrore e Kombëtare e INTERPOL Tiranës, me shkresën Nr. 10709/6, datë 24/09/2019; ka sqaruar se nga informacioni i marrë nga zyra homologe INTERPOL Athinë rezulton se nga krahasimi i gjurmëve të gishtërinjve të shtetasit Agim Kajmaku, me gjurmët e gishtërinjve që ndodhen në databazen e të dhënave kriminale në Greqi ka përputhshmëri të plotë me ato të shtetasit Jorgo Toto./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Artan Hoxha apel SHBA/ Bëni një operacion spastrimi në këto godinat anash Bulevardit “Dëshmoret e Kombit”

Publikuar

-

Nga

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka reaguar pas propozimit të ambasadës së SHBA në Tiranë, që për çështjen e emërimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, ti drejtohen Komisionit të Venecias.

Në një postim në rrjetet sociale, ndërsa shpërndan deklaratën e Ambasadës së SHBA, Artan Hoxha bën edhe një deklaratë të fortë.

Artan Hoxha i bën apel SHBA, që marinsat që solli në Tiranë, të bëjnë një operacion spastrimi edhe në godinat anash Bulevardit “Deshmoret e kombit”, duke iu referuar kështu institucioneve si Parlamenti, Kryeministria dhe Presidenca.

LEXO EDHE:  Theu rekordin e Kylie Jenner, flet djali që fotografoi vezën: “Jam i shokuar”

“Me duket se nuk na ben me derman as Komisioni Venecias???!!!
Por meqe i sollet ata marinsat e Forcave Operacioniale Speciale te Shteteve te Bashkuara te Amerikes para ca ditesh ne Tirane, dhe mesa di vazhdojne te jene duke bere stervitje rrethinave te kryeqytetit, nxirrini te bejne nje operacion spastrimi ne keto godinat anash Bulevardit “Deshmoret e kombit”, se ka per te dale gjithe populli ti mbaje ne krah ne sheshin “Skenderbej”…”-shkruan Artan Hoxha./ CNA.al

LEXO TE PLOTE