Connect with Us

I shpallur në kërkim për atentatin ndaj prokurorit Ndoj/ Julian Sula, live nga shtëpia

Kronika

I shpallur në kërkim për atentatin ndaj prokurorit Ndoj/ Julian Sula, live nga shtëpia

Publikuar

-

Julian Sula, i shpallur në kërkim për atentatin e kryer në mbikalimin e Shijakut, ndaj makinës së prokurorit Arjan Ndoj, në një lidhje telefonike live nga shtëpia për TV “ABC News”, është shprehur se nuk ka qenë në dijeni të ngjarjes.

Nuk e di se sot erdha kam qenë vizitë në Turqi se jam keq nga mushkëritë. Më ka njoftuar avokati im për ngjarjen. Ka qenë ai që ka kontaktuar me Shefin e Policinë dhe Drejtorun për më tepër informacion dhe i kanë thënë nga ne nuk ka gjë. I pyeti pse i keni vajtur për kontroll dhe ata i thanë për të bërë disa verifikime. Kemi shkuar dhe tek të tjerë”

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

I pyetur nëse kishte lidhje me ngjarjen apo njohje me Redjan Rrajën, Syla e ka mohuar një gjë të tillë.

“Nuk kam asnjë lidhje me ngjarjen, nuk i njoh ata persona. Në momentin që ka ndodhur ngjarja unë kam qenë në Turqi”, është shprehur Syla, teksa deklaroi se nesër në mëngjes do të shkonte në Polici për sqarimin e situatës: “Unë do të shkojë në Polici që nesër në mëngjes,” u shpreh Sula/CNA.al

Në foto: Julian Sula

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Sekuestrohen 25000 euro Kapshticë/ Procedohen penalisht dy poseduesit

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare në Kapshticë ka sekuestruar një sasi prej 25000 euro, si dhe ka proceduar penalisht 2 poseduesit, të cilët nuk i deklaruan në kufi.

Burime nga uniformat blu bëjnë të ditur se Në vijim të kontrolleve të imtësishme, me qëllim parandalimin e krimeve ndërkufitare, shërbimet e Policisë Kufitare në P.K.K Kapshticë, në dalje të Republikës së Shqipërisë, përzgjodhën për kontroll në vijën e dytë shtetasin J. R., 46 vjeç, nga Memaliaj, rezident në Greqi dhe shtetasen bullgare D. D., 31 vjeçe, të cilët udhëtonin me mjetin e tyre.

Mësohet se gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë Kufitare, në bashkëpunim me shërbimet doganore, këtyre shtetasve iu gjet një sasi prej 25000 eurosh, të fshehura në trup, të cilat nuk i kishin deklaruar para autoriteteve.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

Veprimet në lidhje më këtë rast janë kryer nga specialistët e Seksionit të Krimit Ekonomik në DVP Korçë, të cilët kanë filluar procedimin penal ndaj këtyre shtetasve./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shpërthim në një biznes në Tiranë/ Plagoset pronarja, panik tek banorët  

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Yzberishtit në kryeqytet, ku si pasojë e shpërthimit të një bombule gazi, ka mbetur e plagosur një grua.

Mësohet se bombula ka shpërthyer në një byrektore dhe si pasojë është plagosur pronarja e saj.

Po ashtu burimet bëjnë të ditur se shpërthimi ka krijuar edhe shumë dëme materiale, duke e shkatërruar plotësisht biznesin në fjalë.

Byrektorja ka qenë në katin e parë të një pallati ndërsa shpërthimi ka krijuar tronditje dhe panik tek banorët.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po heton për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kapet ‘i forti’ që dhunoi avokatin/ E arrestojnë me armë në makinën luksoze

Publikuar

-

Nga

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar sot Mondi Vogën, ish-shoferin e prokurorit Arjan Ndoja, që vitin e kaluar iu bë atentat në Shkozet.

Voga u ndalua në  rrugën Vorë-Krujë, teksa drejtonte një automjet të blinduar pa autorizimin përkatës, me fenelina policie dhe me mangësi në dokumentacionin e mjetit.

Gjatë kontrollit 44-vjeçarit nga Fushë Kruja iu zbulua në çantën e dorës një armë zjarri pa leje, e tipit  TT.

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

LEXO EDHE:  Atentati ndaj Prokurorit/ Klodian Tomorri: Sistemi është infektuar në çdo qelizë

Kujtojmë që Voga u padit nga avokati Ilia Ilia në 21 korrik të vitit 2018, si një ndër personat që e sulmuan para gjykatës së Durrësit.

Avokati deklaronte asokohe se i njohu dhe i identifikoi autorët si njerëz të vënë nga prokurori Arjan Ndoja.

Prokurori Ndoja u kallëzua nga avokati, ndërsa cështja është ende në hetim./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE