Connect with Us

Dosja e Bashës bllokohet në Prokurori/ Braçe akuza prokurorëve, tregon taktikën për ‘varrosjen’ e çështjes

Politikë

Dosja e Bashës bllokohet në Prokurori/ Braçe akuza prokurorëve, tregon taktikën për ‘varrosjen’ e çështjes

Publikuar

-

Zvëndëskryeministri Erion Braçe ka reaguar pas bllokimit të dosjes “Basha” në Prokurorinë e Tiranës

Përmes një shkrimi në rrjetet sociale Erion Braçe  ka sulmuar prokurorët dhe duke e cilësuar vendimin qesharak, të turpshëm dhe të neveritshëm.

“E kane bere tani, me nxitim, para ngritjes se Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit,

lende e se ciles kjo ceshtje eshte, PER TA MBYLLUR, VARROSUR! Sic i varrosen Kalimashin, Levan-Tepelenen e Levan-Vloren, vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit!”- shkruan Braçe.

Sipas zv. kryeministrit hetimi i bërë ndaj kryedemokratit Basha nga ana e prokurorisë është i dobët.

“Prokuroret pranojne se, Lulzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ, por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA”, vijon Braçe kritikat e tij.

Postimi i plotë

PO 625 MIJE DOLLARE NGA DOLEN??!! Koli, Kloli, Tani, Toni, Tela, Lela, me lejen tuaj,
a mund te flase per keto parate? Duken shume para, duhet folur apo jo? Atehere, vendimi i sotem i dy prokuroreve eshte qesharak, i turpshem dhe i neveritshem!
PROKURORET NUK KANE HETUAR, NUK KANE BERE AS AQ SA KANE BERE GAZETARET NE SHQIPERI,
SHBA E SKOCI!
DY PROKURORET, JANE PERDORUR MU ASHTU SIC THOTE PD NE TRAKTIN E SAJ; PER TE PASTRUAR IMAZHIN E LYLZIM BASHES DHE PARTISE SE TIJ NGA NJE KRIM QE JA BEN MUUUUUU!

E kane bere tani, me nxitim, para ngritjes se Prokurorise Speciale Kunder Korrupsionit, lende e se ciles kjo ceshtje eshte, PER TA MBYLLUR, VARROSUR! Sic i varrosen Kalimashin, Levan-Tepelenen e Levan-Vloren, vrasjet e 21 janarit dhe shitjen e detit!

LEXO EDHE:  Sherr në Komisionin e Ekonomisë/ Braçe “shuplakë” Aldo Bumçit

Te gjitha krime te parashikuara ne ligj, por te pandeshkuara kurre prej prokuroreve e gjykatesve te tij;
PERMBARUESI I PUNEVE TE NDYRA TE LYLZIM BASHES, NJE ISH ZYRTAR I KORRUPTUAR I QEVERIVE KU AI ISHTE PJESE, JA DOLI SERISH.
Vini re; Prokuroret pranojne se, Lylzim Basha ka fallsifikuar formularin e shpenzimeve ne KQZ,
por nuk kane hetuar asnje minute shpenzimet e PD deklaruar nga kompania nen kontrate me PD ne SHBA.
Nuk kane marre as letrat qe i kane marre te gjithe gazetaret, te gjithe! Eeej, jo deshmine e Nik Muzin,
por as letrat qe ai ka depozituar ne Departamentin e Drejtesise!
A e kuptoni se cfare hetimi leshi kane bere? Pyetja ishte dhe eshte: NGA DOLEN 625 MIJE DOLLARE QE
NIK MUZIN KA DEKLARUAR TE PAGUARA NGA PD NE SHBA?
Prokuroret as kane marre deklaratat, as kane numeruar parate, as kane hetuar per burimin e tyre!
Thone qe ka falsifikuar formularin, por nuk thone per sa para behet fjale, nuk thone as cili eshte burimi i parave.

Ato para jane paguar, jane deklaruar te paguara ne SHBA! Prokuroret, me vendimin e tyre, thjesht i kane “pastruar” sot, sic Lylzim Basha ka kerkuar!

Turp e faqja e zeze! Nuk i hidhni dot hi syve kujt, ceshtja eshte shume e thjeshte, e bere fije fije si krim,
publikisht, kudo!/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Foto-Veliaj nuk njeh kufij/ Policia Bashkiake i rrëmben “bukën” e gojës qytetarit

Publikuar

-

Nga

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj prej pesë vitesh në krye të Bashkisë së kryeqytetit, më shumë se asgjë tjetër bën propgandë, se punët e tij të “mëdha” i shohim dhe i dëgjojmë çdo ditë.

Veliaj, nuk shqitet nga ekranet e mediave të blera me tenderat që u jep pronarëve të tyre nga mëngjesi në darkë dhe trumbeton fort veten si “djalin punëtor”, kur në fakt githçka ndodh në Tiranë është krejt ndryshe nga ajo çfarë ai propagandon.

Por, përtej propagandës së Veliajt, një fakt tjetër që tregon se ai jo vetëm që nuk punon për qytetarët, por përkundrazi vepron kundër tyre, janë edhe “askionet” të Policisë Bashkiake të Tiranës.

LEXO EDHE:  Protesta e biznesit të vogël/ Erion Braçe shuplakë qeverisë

LEXO EDHE:  Ngujimi i studentëve/ Reagon ashpër zv.kryeministri Braçe

Jo pak herë në media janë raportuar sjellje brutale të tyre me gra të moshuara që shesin në trotuara perime, të cilave u sekuestrohet malli dhe përzihen nga Policia Bashkiake.

Ndërkohë, CNA.al sot ka siguruar disa foto që tregojnë se Policia Bashkiake e Lali Erit nuk kursen as bukën e gojës të një qytetari.

Ashtu sikurse shikohet nga fotot e mëposhtme, Policia Bashkiake i ka sekuestruar një qytetari dy qese me sallatë jeshile./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“I përcolla vetë inxhinierët bullgarë në Durrës”/ Ambasadori flet mbi tërmetin tragjik

Publikuar

-

Nga

Ambasadori i Bullgarisë, Momtchil Raytchevski ka folur mbi situatën e rëndë që ka shkaktuar tërmeti tragjik i 26 nëntorit në Shqipëri.

Ai tha se shteti bullgar është treguar menjëherë i gatshëm, duke dërguar që ditën e parë të tërmetit 100 mijë euro për Shqipërinë.

Ndihma nga ana e Bullgarisë nuk ka përfunduar tek ky akt, pasi ambasadori shprehu se janë dërguar edhe dy grupe inxhinierësh, një prej të cilëve ka mbërritur dje në Durrës. Këtë ekip ambasadori e ka shoqëruar vetë deri në qytetin e prekur rëndë nga tërmeti.

LEXO EDHE:  Sherr në Komisionin e Ekonomisë/ Braçe “shuplakë” Aldo Bumçit

LEXO EDHE:  Ngujimi i studentëve/ Reagon ashpër zv.kryeministri Braçe

“Bullgaria gjithashtu ka dhënë ndihmën edhe për një nga shtëpitë e fundit që i kishte mbetur Korçës për t’u rindërtuar dhe kjo shtëpi është në Vidohovë”, ka shtuar ambasadori bullgar.

Raytchevski ka folur edhe për hapjen e negociatave me Bashkimin Europian për Shqipërinë, duke theksuar se shtetit tonë i nevojitet ende punë për të bërë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Debatet për projektligjin “Anti-shpifje”/ Ish-kryetarja e AMA-s tregon çfarë nuk thuhet në media

Publikuar

-

Nga

Ish-kryetarja e AMA-s, Endira Bushati ka komentuar reagimet për “ndryshimet në ligjin e medias”.

Në një postim në rrjetet sociale, Endira Bushati shkruan se kjo çështje po bëhet “e modës”, por deri tani nuk është dëgjuar asnjë kundërshtim profesional në media.

“Këto “ndryshimet në ligjin e medias” u bë e modës t’i kundërshtojnë i madh dhe i vogël…..

Kur kundërshtohet një ligj, si rregull:

  1. Ligji duhet lexuar!
  2. Kundërshtimi kërkon ekpertizë juridike!
  3. Kundërshtimi kërkon ekpertizë në fushë!

LEXO EDHE:  Sherr në Komisionin e Ekonomisë/ Braçe “shuplakë” Aldo Bumçit

LEXO EDHE:  Ngujimi i studentëve/ Reagon ashpër zv.kryeministri Braçe

Asnjë kundërshtim profesional në media nuk kam dëgjuar deri më tani mbi çështjen!

Di që vetëm disa kolegë profesorë të Fakultetit të Drejtësisë e kanë bërë dje, por për median këto lloj kundërshtimesh nuk janë tërheqëse!

Të nderuar Mediokër të Atdheut tonë!

Me fjalinë “Rama po cënon Lirinë e Medias”, as nuk na fusni frikën e as na thoni ndonjë gjë të re!”-shkruan Endira Bushati në postimin e saj.

LEXO TE PLOTE