Connect with Us

Atentati me 1 të vrarë dhe 2 të plagosur/ Redjan Rraja ankimon masën e sigurisë

Kronika

Atentati me 1 të vrarë dhe 2 të plagosur/ Redjan Rraja ankimon masën e sigurisë

Publikuar

-

Avokati i Redjan Rrajës, i cili dyshohet si një nga atentatorët e atentatit në Durrës, ka ankimuar masën e sigurisë për klientin e tij.

Mësohet se avokati, pas takimit me prokurorët e çështjes, ka ankimuar masën e sigurisë të arrestit me burg dhënë dy ditë më parë nga Krimet e Rënda.
Redian Rraja do të hetohet për akuzën e “vrasjes së funksionarëve publike” dhe “vrasje e dy ose më shumë personave mbetur në tentative” dhe “armëmbajtje pa leje”.

Prova kryesore e prokurorisë kundër Rrajës ishin shenjta e gishtave të 34 vjeçarit, në një palë syze të gjetura në mjetin që dyshohet të jetë përdorur nga autorët./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Viktima e atentatit me precedentë penalë/ Erdhi në Tiranë për të varrosur gjyshen

Publikuar

-

Nga

Vilson Tafçiu, i cili mbeti mbrëmjen sotme viktimë nga disa të shtëna me armë në Astir të Tiranës, ishte një person i njohur për blutë.

Mësohet se 28-vjeçari, i cili njihet edhe me mbiemrin Noka, ishte deportuar nga Franca në vitin 2018 i akuzuar për trafik droge.

Raportohet se i riu ishte me origjinë nga Dibra dhe kishte ardhur në Tiranë për varimin e gjyshes, e cila kishte humbur jetën disa ditë më parë.

LEXO EDHE:  Plagosje me armë zjarri në Elbasan

LEXO EDHE:  Thirrja e fortë e Klodiana Lalës/ Ndihem e kërcënuar

Sipas dëshmitarëve, autori e ka thirrur jashtë viktimën që ndodhej në lokal, në shoqërinë e një vajze, dhe pas një komunikimi të shkurtër e ka qëlluar me tre plumba./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E thirri jashtë lokalit dhe e qëlloi me tre plumba/ Zbardhen detajet tronditëse të vrasjes në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e sotme.

Sipas dëshmitarëve, autori e ka thirrur jasht viktimën që ndodhej në lokal, në shoqërinë e një vajze, dhe pas një komunikimi të shkurtër e ka qëlluar me tre plumba.

Viktimë mbeti i riu Vilson Tafçiu (Ndokaj), 28 vjeç./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Vrasja në Tiranë/ Identifikohet viktima

Publikuar

-

Nga

Policia ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen që tronditi Tiranën mbrëmjen e sotme ku mbeti i vrarë me armë zjarri një person.

Mësohet se viktimë ka mbetur shtetasi me inicialet V.T, rreth 28 vjeç.

Ndërkaq, policia bën me dije se janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore për kapjen e autorëve.

“Rreth orës 20.45, në Astir, në një rrugicë, në afërsi të një lokali, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi V.T, rreth 28 vjeç, i cili më pas ka gjetur vdekjen.

LEXO EDHE:  Atentati në Tiranë/ Kush është aktori që mbeti i plagosur mbrëmjen e djeshme

LEXO EDHE:  Thirrja e fortë e Klodiana Lalës/ Ndihem e kërcënuar

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilat kanë  bërë rrethimin e  zonës në një perimetër të gjerë.

Janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore si dhe vijon puna  nga grupi hetimor  për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, grumbullimin dhe fiksimin e çdo prove që do çojë në zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe arrestimin e autorëve,”njofton Policia e Shtetit/ CNA.al

LEXO TE PLOTE