Connect with Us

U ekzekutua në derë të shtëpisë/ Gjergj Krygja dyshohet se ka qenë i dënuar në Itali

Kronika

U ekzekutua në derë të shtëpisë/ Gjergj Krygja dyshohet se ka qenë i dënuar në Itali

Publikuar

-

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 55 vjeçarit Gjergj Krygja  në Sumë të Dukagjinit, i cili u ekzekutua në derë të shtëpisë.

Dyshohet se 43 vjeçari ka qenë i dënuar me dy vite burg për trafik droge në Itali

Autoritetet italiane e kanë sjellë në Shqipëri duke e depërtuar.

Madje edhe para 2 vitesh, Krygja është dënuar edhe në Shqipëri, për kultivim droge.

LEXO EDHE:  Gazetarja Lala tregon se si i bëri dy vrasjet babai i Mario Majollarit

Pritet që policia t’i dërgojë një shkrese autoriteteve italiane lidhur me dosjen e Gjergj Krygjes dhe depertimin e tij.

Sipas Neës 24, 43-vjeçari para afro 2 vitesh ka qenë i shpallur në kerkim në Shqiperi i dyshuar si kultivues i lëndëve narkotike në zonën e Dukagjinit./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  Edhe delfinët vrasin këlyshët e sapolindur

LEXO EDHE:  Vrasja e efektivit në Lazarat/ Avokati i Ruhan Hirajt mohon akuzat

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me thika në Shkodër/ Plagoset 34-vjeçari por thotë se ishte “aksidentale”

Publikuar

-

Nga

Një sherr më thika ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër ku ka mbetur i plagosur një person.

Për pasojë është plagosur rëndë E.C., 34 vjeç. i cili tha për efektivët se ngjarja kishte ndodhur në mënyrë aksidentale.

Në sallën operative të DVP Shkodër ka ardhur njoftim nga Spitali Rajonal Shkodër se ka shkuar për ndihmë mjekësore një shtetas i dëmtuar me mjet prerës, i cili pas kontaktit me Policinë ka mohuar të jetë plagosur nga ndonjë person tjetër, por ka thënë se ishte dëmtuar aksidentalisht duke rregulluar mjetin.

LEXO EDHE:  Zjarri bën namin në Mallakastër/Policia jep detaje: Kush është autori

LEXO EDHE:  Edhe delfinët vrasin këlyshët e sapolindur

Policia arrestoi autorin W. (J.) M., 36 vjeç por edhe personin e plagosur për ‘moskallëzim krimi’.
Sipas unifromave blu, sherri ka ndodhur gjatë një konflikti për motive të dobëta./CNA.al

LEXO TE PLOTE