Connect with Us

Me eskortë për shpëtimin e Alvinit/ Artan Hoxha zbardh lëvizjet e qeverisë

Kronika

Me eskortë për shpëtimin e Alvinit/ Artan Hoxha zbardh lëvizjet e qeverisë

Publikuar

-

Gazetari investigativ i kronikës së zezë,Artan Hoxha, ka zbuluar disa detaje të reja lidhur me aksionon e qeverisë shqiptare për shpëtimin e Alvin Berishës.

Hoxha theksoi se kanë qenë vetëm dy efektivë nga Shqipëria që kanë shkuar më 1 nëntor dhe kanë qëndruar në territorin e Libanit, ndërsa ka zbuluar se nesër do të ketë dhe një ceremoni të përbashkët mes dy vendeve, Italisë dhe Shqipërisë.

LEXO EDHE:  Vendimi për Tahirin/ Paralajmëron Artan Hoxha

“Kanë qenë vetëm dy efektivë të cilët kanë shkuar me 1 nëntor. Kanë qëndruar në territorin e Libanit. Kanë marrë një eskort prej 20 vetësh, libanëz, dhe i kanë pritur. Nesër do të ketë konferëncë shtypi, ceremoni të përbashkët të dy vendeve me gjithë fëmijën”, ka zbuluar më tej Hoxha./CNA.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Delvinë/ Punonjësi i bashkisë humb jetën sapo del nga puna

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Delvinë ku mësohet se një punonjës i bashkisë ka humbur jetën sapo ka dalë nga puna.

Vuktima është Sopot Kamberi, 50 vjeç, përgjegjësi i Gjendjes Civile.

50-vjeçari dyshohet se ka pësuar një atak kardiak duke mos i mbijetuar dot sulmit në zemër.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak çaste pasi Kamberi la punën dhe ishte drejtuar rrugës për në shtëpi.

LEXO TE PLOTE

Kronika

U kap me 12 mijë euro në doganë/ Procedohet penalisht 20 vjeçarja nga Tirana

Publikuar

-

Nga

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

LEXO EDHE:  Çështja “Kumanova”/ 290 mijë euro për familjet e të dënuarve

LEXO EDHE:  Muç Nano: A do të godasë qeveria edhe klientët e saj, në aksionin e nisur?

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi”./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sherr me thika në Shkodër/ Plagoset 34-vjeçari por thotë se ishte “aksidentale”

Publikuar

-

Nga

Një sherr më thika ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër ku ka mbetur i plagosur një person.

Për pasojë është plagosur rëndë E.C., 34 vjeç. i cili tha për efektivët se ngjarja kishte ndodhur në mënyrë aksidentale.

Në sallën operative të DVP Shkodër ka ardhur njoftim nga Spitali Rajonal Shkodër se ka shkuar për ndihmë mjekësore një shtetas i dëmtuar me mjet prerës, i cili pas kontaktit me Policinë ka mohuar të jetë plagosur nga ndonjë person tjetër, por ka thënë se ishte dëmtuar aksidentalisht duke rregulluar mjetin.

LEXO EDHE:  Skandali dhe gënjeshtra e Erion Braçes dhe qeverisë më karburantet

LEXO EDHE:  Sulmi ndaj Klodiana Lalës/ Gazetari i njohur apel politikës

Policia arrestoi autorin W. (J.) M., 36 vjeç por edhe personin e plagosur për ‘moskallëzim krimi’.
Sipas unifromave blu, sherri ka ndodhur gjatë një konflikti për motive të dobëta./CNA.al

LEXO TE PLOTE