Connect with Us

Atentati,”habit” analisti/ Sistemi i drejtësisë është viktimë, politika përgjegjëse

Politikë

Atentati,”habit” analisti/ Sistemi i drejtësisë është viktimë, politika përgjegjëse

Publikuar

-

“Për mua, sistemi i drejtesise është viktima në këtë histori. Përgjegjësë është politika”, ka vlerësuar analisti Arjan Vasjari, nga studioja e emisionit “Real Story”, ku atentati ndaj prokurorit Ndoj është në fokus të temës që po diskutohet.

Duke folur lidhur me raportin e krimit me drejtësinë Vasjari ka thenë se:

” Ngjarja është shumë e rendë. Në atë makine udhetonte shteti, krimi dhe populli. Sic ndodh gjithnje, populli vdes. Njerëzit e drejtësisë mund të goditen vetem për dy motive:sepse luftojnë bizneset e krimit, ose se bëjnë biznes me krimin.

LEXO EDHE:  Atentati në Vlorë/ 30 persona të shoqëruar nga policia

Ne kemi një oferte te madhe mafioze në vend, por ajo që më shqetëson më shumë është që kemi dhe një kërkesë të madhe mafioze”, ka vlerësuar analisti Arjan Vajari. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Basha falenderon donatorët/ Ultimatum Ramës: Të nisë menjëherë puna

Publikuar

-

Nga

Kreu i opozitës ka falenderuar donatorët që dhuruan 1 miliard e 150 milion euro për të rindërtuar banesat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Lulzim Basha thotë se të gjitha donacionet janë të bekuara dhe të mirëpritura.

“Të gjitha donacionet ndërkombëtare për popullin shqiptar për dëmet e pas tërmetit të 26 nëntorit janë të bekuara dhe të mirëpritura. Falenderime dhe mirënjohje për çdo vend, çdo organizatë dhe çdo institucion ndërkombëtar që i gjendet pranë qytetarëve shqiptarë në këtë moment të vështirë”, shkruan lideri i demokratëve.

Më tej, Basha i bën thirrje qeverisë Rama, që të nisë menjëherë puna dhe të mos abuzohet me fondet.

LEXO EDHE:  Ngjarjet e pazbardhura kriminale që rrezikojnë jetë njerëzish

LEXO EDHE:  Terror në Shkodër/ Zbulohen fotot e viktimave

“Detyra jonë është të bëjmë gjithçka që këto kontribute të shërbejnë vërtet për ndihmë ndaj njerëzve në nevojë. Është e rëndësishme që të nisë menjëherë puna dhe fondet të përdoren me përgjegjshmëri dhe transparencë për të ndalur keqpërdorimin dhe abuzimin me to”, thekson ai./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Konferenca e Donatorëve kaloi pritshmëritë/ LSI thirrje Ramës

Publikuar

-

Nga

Konferenca e Donatorëve i ka kaluar pritshmëritë dhe janë dhuruar më shumë para sesa janë përllogaritur dëmet e tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ku mbetën viktimë 51 persona.

Shtetet kanë dhuruar 1 miliard e 150 milion euro dhe pas kësaj ka ardhur edhe reagimi i parë i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, i bën thirrje qeverisë që paratë të mos shpërdorohen dhe shkojnë dëm, duke përmendur këtu Reformën në Drejtësi.

LEXO EDHE:  “Nën pushtetin e çizmes së krimit”/ Ish-Presidenti merr në mbrojtje gazetaren Klodiana Lala

LEXO EDHE:  Anila Hoxha tregon çfarë i tha prokurori pas atentatit

“Ka shumë rëndësi që lekët e donatorëve për tërmetin të mos shkojnë dëm si ato të Reformës në Drejtësi që u tretën si kripa në ujë dhe prodhuan vetëm kapjen mafioze të shtetit nga Rilindja”, thekson Vasili./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

1.15 miliardë euro për Shqipërinë/ Meta mirënjohje Konferencës së Donatorëve

Publikuar

-

Nga

presidenti, ilir meta

Konferenca e Donatorëve dhuroi sot 1 miliard e 150 milion euro për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit.

Pas kësaj ka reaguar presidenti Ilir Meta, i cili përshëndet të gjithë mbështetësit e Shqipërisë dhe i shpreh atyre mirënjohje.

“Përshëndes Konferencën e Donatorëve që po zhvillohet në Bruksel, në mbështetje të Shqipërisë, për kapërcimin e pasojave të tërmetit të nëntorit të vitit të kaluar, e njëkohësisht shpreh mirënjohjen e thellë për solidaritetin dhe kontributin e vendeve pjesëmarrëse dhe kontribuese”, shkruan Kreu i Shtetit në një postim në rrjetet sociale./ CNA.al

LEXO TE PLOTE