Connect with Us

Artan Hoxha nuk i ndahet kryeministrit/ Pse nuk e thërret Prokuroria?!

Kronika

Artan Hoxha nuk i ndahet kryeministrit/ Pse nuk e thërret Prokuroria?!

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në “Opinion” ku po diskutohet atentati ndaj prokurorit të Durrsit, Arjan Ndoji, i ka mëshuar sërish faktit që kryeministri Rama dhe zv.kryeministri Erion Braçe, duhet të thërriten në Prokurori lidhur me këtë ngarje.

“Deri në momentin që kjo çështje është në hetim, ne vetëm në gjyq do ta marrim vesh pse ishin ata dokumente në makinën e tij, sepse ata dokumenta mund të kenë qenë në makinën e prokurorit, sepse mund ti kishte Rrumi me vete.

Problemi është se pse ishte Rrumi në makinën e prokurorit, pikërisht kur kryeministri e kishte akuzuar për atë gjë, pra se rrinte me kriminelë.

Dhe problemi tjerët është se si është e mundur kur ngjarja u bë një javë dhe prokurorët nuk e kanë thirrur as kryeministrin as zv.kryeministrin për atë që kanë deklaruar.

LEXO EDHE:  Zbulohen prapaskenat e përplasjeve politike/ Një marrëveshje në horizont?

Ajo që po shoh këto ditë me vëmendje, është një përpjekje për ta kaluar ngjarjen nga një histori e cila përfshin brenda korrupsion shtetëror, ndikim politik, lidhjet e krimit të organizuar me organet shtetëror, po mundohen ta mbyllin si një ngjarje për hakmarrje mes dy grupesh kriminale që të mos hetohet ajo që ka ndodhur vërtetë.”/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Zjarri i merr jetën të miturit në Kurbin/ Policia jep detaje

Publikuar

-

Nga

zjarr ne ministrin e brendeshme

Policia e Kurbinit ka dhënë detaje lidhur me zjarrin që i mori jetën një fëmije 3 vjeçar.

Policia bën me dije se, sot rreth orës 15:00, në banesën e shtetasit H.C., banues në Sanxhak, Kurbin, ka rënë zjarr, ku pas mbërritjes së shërbimeve të Policisë dhe zjarrfikëses, në ambjentet e brendshme të banesës është konstatuar trupi i pajetë i një të mituri.

Nga veprimet e para hetimore rezulton se fëmija ka ndërruar jetë si pasojë e asfiksisë dhe djegies.

LEXO EDHE:  Karlo Bolino kapet duke fallsifikuar dhe mashtruar

LEXO EDHE:  Foto-Qytetari ia mbledh Edi Ramës/ Mos belbëzo më për Ilir Metën se vetë e zgjodhe, tani...

Ndërkohë grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Zjarr i madh në banesë/ Humb jetën fëmija 3 vjeçar

Publikuar

-

Nga

Një banesë është përfshirë nga flakët në fshatin Sanxhak të Kurbinit.

Si pasojë e asfiksisë ka ndërruar jetë një fëmijë 3-vjeçar. Ai është dërguar fillimish në spital, por nuk ka arritur të mbijetojë.

Mësohet se shkak i rënies së zjarrit ka qenë një sobë me dru, që ka shkaktuar edhe asfiksi në banesë.

LEXO EDHE:  Sot takimi i kryeministrave të Ballkanit/ Merr pjesë edhe eurokomisioneri Hahn

LEXO EDHE:  Vizita e Juncker/ Mustafaj: Rama e Vuçiç fëmijët e përkëdhelur, por...

Forcat zjarrfikëse po punojnë për shuar flakët e zjarrit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Arrestimet për dëmtimet nga tërmeti/ Prokuroria kërkon burg për disa prej ish-zyrtarëve

Publikuar

-

Nga

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar “arrest me burg” për disa prej ish-zyrtarëve që u arrestuan në lidhje me dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se organi i akuzës ka kërkuar masën e sigurisë ‘arrest në burg’ për Fatbardh Plakun, ish-kryetarin e komunës së Farkës dhe Besnik Fuçin, ish-kryetarin e komunës Kashar si dhe për Vjollca Hoxhallin.

Ndërkohë raportohet se për Faik Fejzon, prokuroria ka kërkuar masën ‘arrest në shtëpi”.
Në kuadër të këtij operacioni u lëshuan 40 urdhër-arreste, ku mes te arrestuarve ka zyrtare, ish-zyrtare dhe ndertues./CNA.al

LEXO TE PLOTE