Connect with Us

“I rreh Rrumi” / Basha “zbulon” pse nuk vijnë investitorët e huaj

Politikë

“I rreh Rrumi” / Basha “zbulon” pse nuk vijnë investitorët e huaj

Publikuar

-

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në vijmim të turit të tij në qytetin e Shkodrës, nuk i ka ndalur sulmet ndaj qeverisë.

Duke folur për mungesën e investimeve të huaja në vend, Basha me ironi bëri dhe një paralelizëm me ngjarjen e Durrësit dhe arrestimin e nipit të ish deputetit të PS-së Rrahman Rrahja.

“Ne kemi një qeveri që zhgrryhet në drogë dhe krim.

LEXO EDHE:  Ish-ministret e Bashës padisin Sekretarin e Përgjithshëm të Sali Berishës

Të huajt nuk vijnë të investojnë se këtu iu thonë: hajde se të rreh Rrumi dhe të tjerët. Prandaj nuk vijnë. Investimet e huaja të vetme janë ato të ardhura para 8 vitesh.

Qeveria e shqiptarëve është mbushur me kriminelë” u shpreh ai./CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Presidenti nuk kursen SHBA dhe BE”/ Rama injoron Metën: Nuk do merrem me të

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në foltoren e Kuvendit duke u shprehur se parlamenti sot u mblodh për një histori të zakonshme me Metën.

Rama bëri me dije se përplasja nuk është mes qeverisë dhe Metës, por mes Metës dhe Drejtësisë.

“Parlamenti u mblodh për një shkak të një historie të zankosnshme me Ilir Metën
Përpasja nuk është mes nesh dhe Metës por mes Metës dhe drejtësisë.
Edhe nje herë tjetër për këdo që do të kutpjë pa hyrë në të thella jemi përballë me njeriun që e ka humbur busullën dhe e ka kthyer institucionin e Prësidentit në një frëngji prej ku sulmon nga katër 4 anët”, u shpreh Rama.

LEXO EDHE:  “Bomba” e Rulit/ Ja pse po e ndihmon Rama Bashën, Selami është i blerë

LEXO EDHE:  “As ti dhe as Zoti s’ja ndal fjalën Mustaf Licit”, ndërpritet mbledhja e Këshillit Bashkiak

Kryeministri u shpreh se Meta nuk kursen as partnerët strategjikë duke na vënë në pozitë të turpshme.

“Meta nuk kursen as partnerët strategjikë dhe as dy aleatët e mëdhenj të pa lëkundur të Shqipërisë, SHBA dhe BE duke na vënë të gjithëve në një pozitë jo komode dhe të turpshme.
Prandaj këtë herë unë nuk do merrem me Ilir Metën por me drejtësinë që është ende në ardhje dhe që ende kërkon shumë vullnet shumë durim dhe shumë mbështetje nga ana jonë”, u shpreh Rama.

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Vorpsi dhe Xhaferllari tupëruan shqiptarët”/ Andi Përmeti: KÇK ka dy kryetarë

Publikuar

-

Nga

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti është shprehur se shqiptarët sot ndihen të trupëruar për shkak të dy anëtareve të Gjykatës Kushteuese, Marsida Xhaferllari dhe Arta Vorpsi.

Sipas Përmetit, Shqipëria është i vetmi vend që ka dy anëtare për një vend në Gjykatën Kushtetuese.

“Sot të gjitha palët duhet të ndihen të turpëruara para shqiparëve. Jemi i vetmi vend në botë që kemi dy anëtare për një vend në Gjykatën Kushtetuese. Të punojnë ne një kompjuter, të ulen ne një karrige të marrin një rrogë”, u shpreh Përmeti nga foltorja e Kuvendit.

LEXO EDHE:  Basha, takime me drejtuesit më të lartë të shtetit dhe qeverisë së Kosovës

LEXO EDHE:  Basha: Do anuloj të gjitha koncesionet, nga Check-up deri tek stadiumi

Sipas tij, shqiptarët duhet të jenë të zhgënjyer nga Vorpsi dhe Xhaferllari pasi treguan se më i rëndësishëm është vendi i punës sesa mbrojtja e Kushtetutës.
Më tej deputeti deklraoi se tashmë KÇK (Ka ça të kapësk) ka dy kryetarë që duan ta mbajnë peng vendin./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bindet edhe Meta/ Basha i shërben Ramës

Publikuar

-

Nga

CNA.al në shumë analiza dhe komente, ka sjellë me fakte detaje që tregojnë se kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe kryeministri Edi Rama janë në marrëveshje.

CNA.al ka shkruar edhe më parë se Basha i shërben Ramës dhe jo pak herë ka ndërmarrë veprime që mbulojnë skandalet e qeverisë, ndërsa kjo e fundit në zbatim të pazareve Rama-Basha i mbulon skandalet këtij të fundit.

Një rast i tillë ishte edhe ngjarja e fundit. Ndërhyrja në Astir në kohën që në media bëri bujë lajmi se prokurorët e “kapur nga Rama”, po shpëtojnë Lulin nga hetimi për lobimet me para ruse, u duk qartë se ishte një veprim i  kryeministrit për të shpëtuar Bashën.

LEXO EDHE:  “Peshë pupël që manovrohet nga Rama”/ Lubonja “shuplakë” Bashës

LEXO EDHE:  Basha: Do anuloj të gjitha koncesionet, nga Check-up deri tek stadiumi

Por që Basha i shërben Ramës, kjo tashmë është kuptuar edhe nga vetë presidenti Ilir Meta.

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, Meta tha kishte kritika të forta edhe për vendimet e opozitës “PD dhe LSI janë më afër qeverisë se Presidenti. Me ato që kanë bërë ata i kanë shërbyer qeverisë. Duke ikur nga Kuvendi kanë lënë njerëzit e papërfaqësuar. E kanë kthyer opozitën në OJQ, i kanë nxjerrë njerëzit kot në rrugë.

Edhe presidentin e kanë ekspozuar përballë mazhorancës. Rama ka marrë parlamentin me vendimin e Lulit dhe të Monës.”-tha Meta./ CNA.al

Faktet/ Qeveria sulmoi Astirin pas pazareve me Lulzim Bashën

LEXO TE PLOTE