Connect with Us

FAKE NEWS/ Lulzim Basha s’ka vilë në Dardhë

Politikë

FAKE NEWS/ Lulzim Basha s’ka vilë në Dardhë

Publikuar

-

Dje në Korçë, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha, ashtu siç i ndodh shpesh në kryeqendrën e juglindjes, u prit me një banderolë ironizuese. Një vilë në sfond e cila mbante shënimin “Welcome Luli. Një vilë për ty në Dardhë”.

Në fakt mediat e përcollën ironinë ndaj Lulzim Bashës në Korçë, që nuk ndodh për herë të parë.

CNA.al u përpoq ta lexonte ndryshe. Gjithashtu nga burimet tona sqaruam se Luli ironizohej sa herë shkonte në Korçë, pas asaj sjelljes që kishte bërë me këtë qytet dhe me juglindjen. Duke shkatërruar opozitën, Partinë Demokratike dhe duke vendosur përfaqësues qesharakë në krye të saj, apo duke nxjerrë disa sharlatanë jo përfaqësues në listat e deputetëve. Ç’ka e kishte bërë edhe më tallës Lulzim Bashën dhe tashmë qytetarët korçarë, demokratët e vërtetë po i japin atij përgjigjen, sa herë që ai shkon në Korçë.

Por, menjëherë pas aktivitetit me të rinjtë, Luli tha se ajo ishte një gënjeshtër dhe se ai dhe familja e tij nuk kishte vilë në Dardhë.

Në fakt, mjafton të pyesësh në Korçë, këdo dhe kurdo se e kujt është ajo vilë dhe ta thonë me dy fjalë, “Ajo dhe tjetra pas saj janë në pronësi të Agron Papulit”. Atë që Lulzim Basha prej më shumë se një viti e gjysëm e quante oligark, por prej shumë kohësh nuk e zë më në gojë.

Vila e dytë që ndodhet në sfond, në qoftë se Luli nuk e di, bën mirë ta mësojë. Është ajo për të cilën ka akuzuar Edi Ramën, se ka një vilë në Dardhë, të cilën nuk e ka treguar.

LEXO EDHE:  Lotaria Amerikane si “bingo” kundër Ramës

Agron Papuli ka vila edhe për Edi Ramën edhe për Lulzim Bashën. Ajo e Dardhës në fakt nuk ka qënë kurrë e Edi Ramës. Ka qënë në emër të Rudina Magjistarit. Më pas, pas ndarjes së Ramës është blerë nga gruaja e Papulit, nga një kompani ndërtimi korçarë, para Agron Papulit.

Pra, fake news se Lulzim Basha ka një vilë në Dardhë nuk ekziston. Nuk është e vërtetë. Banderola ka qënë thjeshtë ironizuese. Sepse është Agron Papuli ai që është pronari i rezidencës Long Hill në Tiranë, ku ka shkuar të jetojë Lulzim Basha, i cili ka në pronësi edhe vilat në Dardhë të Korçës.

Prandaj, Luli ashtu siç mori vilën në Tiranë, mund ta merrte edhe dje në Korçë, ku ai mund të shkonte të flinte, në vilën e oligarkut Papuli. Ashtu siç zgjodhi në Tiranë, të jetonte në vilat e oligarkut Papuli.

Nuk kanë asnjë ndryshim nga njëra-tjetra. Është sërish Agron Papuli, është sërish Edi Rama dhe nuk mund të qëndronte larg, edhe Lulzim Basha./ CNA.al

Foto+video-Basha në Korçë/ Banderolë ironizuese në hyrje të qytetit

Qytetarët korçarë i kthejnë “reston” Bashës/ Pse “surprizohet” çdo herë kreu i PD-së

Foto + Video- Surprizë për Bashën në Korçë/ Dyshek me mesazh për Lulin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Videoja intime e ambasadorit me zyrtaren e Rilindjes/ Meta ia hedh fajin mediave

Publikuar

-

Nga

Presidenti Ilir Meta ka folur mbrëmjen e sotme për marrëdhëniet me ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Sorecën, për të cilin moderatorja Eni Vasili zbuloi se mbante disa foto të Kreut të Shtetit në zyrë.

Meta tha se nuk kanë marrëdhënie të shkëlqyera, por vetëm bashkëpunim për shqetësimet e qytetarëve.

“Nuk janë marrëdhënie të shkëlqyera. Por që në ditën e parë që ka ardhur ka pasur bashkëpunimin tonë. I kam treguar edhe shqetësimet për marrëdhëniet me ambasadorën përpara tij”, u shpreh ai në emisionin “Open”.

Teksa u pyet nga Eni Vasili për videon intime që u tha se do të publikohej, ku u aludua se ishte protagonist Soreca me një zyrtare të Rilindjes, presidenti mohoi se ekziston një e tillë.

LEXO EDHE:  Basha çudit kavajsit / “Përshëndes Gazmend Bardhin”

LEXO EDHE:  Bylykbashi letër Ramës/ Mua më pret burgu, po ty ç’të pret?

“Është paraqitur se ka një shantazh ndaj një ambasadori. Videoja është një fabul e të gjitha portaleve, me në krye Meron se ai i ka qejf këto historitë me romanca. Kjo është një histori e portaleve të Rilindjes”, theksoi Meta, duke larguar përgjegjësinë nga vetja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Ahmetaj flet me shifra/ “Na kanë dhuruar vetëm 400 milion euro, të tjerat kredi të buta”

Publikuar

-

Nga

Ministri i Shtetit për Rindërtim Arben Ahmetaj, ka sqaruar donacionet që i janë dhuruar Shqipërisë për rindërtimin e banesave të shembura nga tërmeti i 26 nëntorit.

Ahmetaj deklaroi se 400 milionë euro janë grante, ndërsa 650 milionë eurot e tjera janë kredi të buta.

“Tani, 400 milionë janë grante, që janë para që na i dhurojnë, nuk janë borxhe, pra janë donacione të drejtpërdrejtë. Rreth 650 milionë janë kredi të buta, me një kosto shumë të ulët, si në aspektin e interesit nuk janë kredi tregtare. Disa i kanë nën 2 % interes, janë disa interesa gati-gati tek 1. Këto janë të asociuara më të gjithë dëmin që kemi pasur ne më 26 nëntor dhe po ta lexosh të gjithë raportin e BE dhe parimet, qoftë janë të raporti, qoftë u nënvizuan sot, shkojnë përtej thjesht rindërtimit, shkojnë tek rimëkëmbja ekonomike”, u shpreh ministri në emisionin “Opinion”.

Me tej, socialisti tregoi se Franca na ka dhuruar 1 milion euro, ndërsa 60 milionë janë kredi të buta.

LEXO EDHE:  Hijet e zeza të paktit Rama-Basha/Kush u bë pis

LEXO EDHE:  “Ngrica” në koalicionin PS-LSI/ Rama shkon me urgjencë në zyrën e Metës

“Franca dha 60 milionë euro kredi të butë, plus 1 milion grante. T’ju sqaroj 100 milionëshin? Është një instrument financiar përtej rindërtimit, është për zhvillimin ekonomik që e firmosi kryeministri para se të fillonte. Është 100 milionë kredi e butë”, theksoi Ahmetaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“O zot, sa njeri i zi…”/ Kreshnik Spahiu nxjerr zbuluar Berishën

Publikuar

-

Nga

Shqipëria mblodhi 1.15 miliardë euro në Konferencën e Donatorëve sot në Bruksel, teksa shumë shtete u solidarizuan duke ofrur ndihmën e tyre, që konsiston në grante, hua, projekte zhvillimi e investime.

Një sukses ky që u përshëndet nga shumë personalitete, dhe padyshim dhe krerët e partive në vend, përfshirë këtu Bashën dhe Kryemadhin.

Por ai që ka heshtur deri më tani, është ish kryeministri Sali Berisha.

Kjo heshtje duket se nuk i ka shpëtuar ish-kreut të Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu.

LEXO EDHE:  Hijet e zeza të paktit Rama-Basha/Kush u bë pis

LEXO EDHE:  Hijet e zeza të paktit Rama-Basha/Kush u bë pis

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Spahiu shprehet se Berisha falenderoi zyrtarisht Macron-in kur votoi kundër Shqipërisë, por sot me këtë dhuratë (100 milion euro dhuratë dhe 60 mln hua) heshti.

“Sali Berisha falenderoi zyrtarisht Macron-in kur votoi kundër Shqipërisë dhe po hesht sot që Franca i dhuroi 100 milionë euro shqiptarisë. O zot, sa njeri i zi…” shkruan Spahiu./CNA.al

LEXO TE PLOTE